Kako hitro je potrebno plačati na ebayu?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Dobil sem eno urco na ebayu, kot najvišji ponudnik, čez 19 ur se mi steče pa še ena.
Zanima me, koliko časa imam, da tole plačam, ker če dobim še ta drugo bi seveda počakal, da mi zaračuna eno poštnino in pošlje obe?

To delam prvič, zato me zanima, kje tako opcijo izberem? A ni znesek za paypal fixen in lahko samo klikneš na Bezahlen?

hvala!

p.s Takole piše:
Dies gilt für alle zusätzlichen Artikel mit den gleichen Versandkriterien (6,90 EUR Versandkosten), die Sie innerhalb von 7 Tagen ersteigern und in einem Betrag bezahlen.

Nehmen Sie bitte am Ende Ihres Kaufes die Zahlung aller Artikel in einem Betrag vor. Nur so kann gewährleistet werden, dass die Artikel zusammen verschickt werden und Sie Versandkosten sparen.

Die angegebenen Versandkosten enthalten die Versand-, Verpackungs- und Handlingskosten sowie die Kosten für die Transportversicherung.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Piše da v sedmih dneh, če se sicer poštnina pri obeh artiklih ujema. Znesek potem sešteješ in naenkrat nakažeš:

To pay for multiple items using eBay checkout:

Go to My eBay.

Click Purchase history on the left side of the page.

Click the Pay For All PayPal Items button on the bottom of the page. This option is only available if you purchased items from multiple sellers who offer PayPal as a payment method.

Check your shipping address. If any information is incorrect, click the Change shipping address link to update it. (The seller may require a credit card billing address registered with PayPal, sometimes called a confirmed address.)

Confirm the order details, including shipping and taxes. Click the Continue button. (If you have questions about the total cost, click the Request total from seller link.)

Select PayPal as your payment method, and log in to your PayPal account.

Click the Continue button.

Make sure that your shipping details, payment method, and order details are correct. Click the Confirm Your Paymentbutton to complete your purchase.

 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če ni izrecno navedeno, kolikšna je poštnina za več izdelkov ti zaračunajo poštnino za vsak izdelek enako. Dejanska cena izdelka je sestavljena iz cene izdelka+ stroška poštnine. Zaradi različnih prodajnih strategij lahko enak izdelek stane 1 € in poštnina 10€ ali pa stane 11€ z brezplačno poštnino.
Drugače pa te bo prodajalec itak pozval, da poravnaš kupnino z grožnjo, da te prijavi na e-Bay kot neresnega kupca.
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
19 ur ni noben problem, vedno imaš vsaj par dni fore... če že prodajalec hoče denar takoj, ima opcijo zahtevati takojšnje plačilo in ne moreš sploh kupiti izdelka, če takoj ne plačaš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.540
113
Sam kar redno kupujem na ebay-u in, če sem od istega prodajalca kupoval dve različni stvari, nikoli nisem znal nastaviti, da je bila pri drugem artiklu poštnina manjša. Vedno sem plačal dve poštnini, kot da bi naročil samo en artikel. Res je, da to niso bili veliki zneski, pa vendar. Kje se da to nastaviti?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Moraš prodajalca prositi, da ti združi naročila. Je pa pravica prodajalca, da to ne naredi. Meni so ponavadi, vsaj evropski prodajalci vedno upoštevali kombinirano poštnino za več izdelkov. Imaš tudi nekje, ko kupiš več izdelkov od enega prodajalca, možnost "request total", pa ti pošlje račun za vse produkte skupaj s poštnino.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.540
113
Sprašujem zato, ker vidim pri poštnini skoraj vedno ponujeno znižano poštnino za vsak dodaten artikel.Nikjer pa nisem opazil možnosti nastavitve.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.540
113
Konkretno

Postage and packaging: 3,99

Each additional item: 1,99
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
To nastavi prodajalec - če hoče. Če nima že vnešeno, ga lahko vprašaš za total, ampak lahko zavrne.

Nekateri pač prodajo izdelek za 1c, poštnina pa je npr. 10€. In tak ti ne bo nižal poštnine. Zato jaz vedno sortiram po cena + poštnina.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Konkretno

Postage and packaging: 3,99

Each additional item: 1,99

Ja moraš pazit ker to (lahko) velja samo za nakup dveh istih izdelkov. Kupiš jih pa tako da vneseš količino v "buy now" okence in ti za drugega avtomatično odšteje.

Če ima prodajalec bolj resno štacuno je ponavadi polge "buy" opcije tudi "add to basket", takrat je najbolje enostavno ker noter namečeš artikle od enega prodajalca in ti potem da skupno poštnino.

Takole zgledajo v "buy" okvirčku opcije kadar je možnost avtomatičnega združevanja artiklov (po količini ali/in po košarici):
untitled.png


Če teh dveh opcij ni tudi avtomatike NI, lahko sicer kontaktiraš prodajalca kako pa kaj se da zmenit.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.540
113
Hvala za pojasnilo. Mislim pa, da je tole Add to basket novejša zadeva. Nisem prepričan da je to včasih bilo.