Kaj naj s krtom?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Butast problem vem, ampak zadeva mi počasi pobira živce. Imam doma en kos vrta (trava in par dreves), ki je na eni strani omejen s hišo, na straneh pa z manjšim potokom in kamnito škarpo s cipresami. Cel vrt je od soseda, ki meji na tisti strani s kamnito škarpo dvignjen za kak meter. Na ta vrt je uspel priti krt, sklepam, da od soseda pod škarpo.

Vsak dan! naredi od 5 do 10 kupov zemlje. Ne govorim o malem kupčku ampak velikem kupu, kar je potrebno s lopato odstranit, da se sploh lahko kosi travo. Zaradi vse te zemlje, deževja itd. se vrt spreminja v svinjak, kamor ne moreš iti, brez, da si ves umazan od zemlje.

Krta sem poizkusil odgnati z:
- kroglicami, ki se zakopljejo v zemljo in naj bi mu smrdele - ni delovalo
- napravo, ki je zabita v zemljo in oddaja periodičen zvok
- napravo, ki je zabita v zemljo in oddaja naključno zvok + vibrira

Očitno ne deluje nič, saj zaenkrat izgleda le, da se je malo izoliral na enem delu vrta (blizu teh naprav
crazy1.gif
) in še vedno mirno ustvarja kupe. Zdaj ali ga nič ne moti vse skupaj ali pa ne zna oditi, ker ima res na eni strani 2m nižje šele potok, na drugi pa škarpo in bi moral iti več kot meter pod zemljo, da pride pod njo na drugo stran. Drugega izhoda ni.

Kaj lahko še poizkusim, da ga odženem ali ugonobim?
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.288
23
38
Murska republika
Nič, enostavno nič, jas se bojujem z njim--ali njimi že tretje leto, prekopano imam vse možno na vrtu , pod drevesi in ploščami, kupi zemlje podobni tvojim luknje kot da bi šel tank skozi, poizkusil sem vse našteto in še dimne odganjalce vendar se vedno znova pojavi na istih mestih, tudi zalival z vodo in spuščal plin iz jeklenke --in pogledal drug dan na vrt kopice zemlje znova izrite...hudič ga nosi.. ,

morda boš našel kaj odgovorov tule.
http://traktor.mojforum.si/traktor-about6346.html

http://forum.piroraj.org/viewtopic.php?f=4&t=3044
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Ena varianta je moped, ki ga zalaufaš in auspuh skozi neko cev usmeriš v luknjo. Ko se iz celega vrta skozi travo začne kaditi, bo zaradi zatrupitve zapustil zemljo in se preselil v krtova nebesa (mi se ponavadi preselimo v krtovo deželo, torej bi po krtovsko to zvenelo, da se je preselil v človekovo deželo
grin1.gif
).
Druga varianta je maček. Bolje rečeno mačka. Brez viskasa in podobnih sranj futrana. Krt bo anscvaj kosilo in boš lahko nemoteno kosil travco.
 
Krta se sicer da odgnati. Vendar bi bilo to početje skrajno neumno. V krtove rove se namreč takoj po usmrtitvi izvajalca del rovogradnje naseli voluhar.
Krt razen kupčkov plodne zemlje, katere bo vsaka domača gojiteljica rož zelo vesela, na vrtu ne povzroča kakšne večje škode, medtem ko ima voluhar s tem malo več veselja.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
EVO! Ti je ponudil rešitev! Nabavi vreče, zemljo ki jo prekopa na vrtu meči v vreče, pa prodajaj vrtičkarjem. =) Krt ti nosi denar na vrt, pa tega ne vidiš. =]
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
Pozabi na tiste vibratorje ker so neuporabni. Jaz imam pogosto probleme z njimi ker imamo travnike zraven ampak so hitro rešeni.
http://www.ceneje.si/Izdelek/2...luharja-in-krta

Odpreš krtino lepo očistiš luknjo(mora biti prehodna v obe smeri) vstaviš tole notri mogoče majhen košček sadja ali krompirja spodaj. Pri nas naprava še nikoli ni stala več kot dva dni da se nebi kaj ujelo vanjo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Ksz
Še nisem videl mačka s krtom. Tudi če sem ga sam ”ujel” se ga maček ni lotil. Povohal in odšel.
Najboljša opcija tale zadnja past, ali pa moped, motorka, kosilnica (vse 2T, ali pa kak star dizel) z malo močnejšo mešanico. Šlauf zabiješ v luknje in ga počakaš z lopato da pride ven.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Jaz sem že videl mačka s voluharjem, pravega mačka, ne razvajenega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Haha, moj stric je mel oziroma še ima vojne s krtom. To so cele zgodbe. Taka lepa travca, zvečer lepo pije pivičko in gleda lepo travco, zjutraj pa deset kupov zemlje gor, je skor naredu samomor. Najprej je poizkusil s tem kao odganjalcem, naslednje jutro je bla krtina točno tam. Poizkusil je pasti, strup, avtomobilski izpuh, ni da ni, zjutraj pa še vedno vsaj tri krtine. Celo tako obupan je bil, da je poizkusil s karbidom. Razen velikega poka ni blo efekta. Je pa teta rekla, da enkrat dec kosi travo, kar naenkrat začne vesel skakat po travi in vpit, dej mi pivo, dej mi pivo, fentu sm ga....povozil je enega s kosilnico in bil revež tako vesel, da je kar pivopavzo naredu. Sam krtine ma pa še vedno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Voluhar je bolj "nasty" žival od krta, zato sem omenil, če je voluharja bi krta tudi.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Še nisem videl mačka s krtom. Tudi če sem ga sam ”ujel” se ga maček ni lotil. Povohal in odšel.
.

Jaz pa že večkrat. Če drugega ne, sem našel razmesarjenega pred hišnim pragom. (In ja, ločim med voluharjem in krtom.)

Tako da s težkim srcem svetujem nabavo mačke. Če ne bo lovila na začetku, bo po prvi kotitvi.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Kupi pištolo za krte. Mislim, da ni draga, je pa zelo uspešna. Kje pa se kupi, pa ne vem, jaz sem jo od fotra dobil.
Če pa hočeš, pa ti mojega soseda pošljem, on je že pravi profesionalec v lovljenju krtov. Vsak dan čaka po pol dneva po travnikih z motiko v roki ... enkrat je par metrov oddaljen od krtove luknje, pol čez pol ure je že meter stran, pol čez eno uro ima že nad glavo motiko, pol čez uro pa ga dobi in že zakaplje luknjo. Aja, še pret pa pride s cisterno polno vode, da zalije luknje.
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.379
390
83
Tudi jaz lahko priporočam pištolo oz. past z nabojem. Ima jo sosed in je precej bolj učinkovita od njegovih prejšnjih poizkusov (moped, voda, odganjalec, maček...). Pri nas je sicer primarni problem voluhar, ampak ko gre prva koreninca po gobe, gre sosed v lov in v naslednjih nekaj urah ponavadi zaslišiš glasen pok in voila
grin1.gif


Kje kupit zadevo in naboje pa nimam pojma, jaz jih še nisem zasledil (ampak jih tudi nisem iskal). Izgleda pa stvar kot nekakšna cev v katero vstaviš "slepi" naboj precej velikega kalibra, jo napneš in vstaviš v luknjo. Živalca se ji približa s prednje strani - gledajoč naboj en face - in dotik mehanizma sproži strel.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Malo sem iskal in jo našel tukaj: KLIK
Ne vem ali je dejansko na zalogi in ali je to dobra cena ali ne. Ravno poceni ni, moraš pa kupit še naboje.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Še nisem videl mačka s krtom. Tudi če sem ga sam ”ujel” se ga maček ni lotil. Povohal in odšel.
če mu pa crknjenga krta tiščiš
bonk.gif
kot bi lovcu ponujal naj crknjeno divjad strelja.....
tudi mački radi lovijo zaradi športa in plena sploh ne požrejo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Malo sem iskal in jo našel tukaj: KLIK
Ne vem ali je dejansko na zalogi in ali je to dobra cena ali ne. Ravno poceni ni, moraš pa kupit še naboje.

Ne rabiš se trudit s tem ker tista past ki sem ti dal link nima nič drugačnega učinka kot pištola. Notri je vzmet ki se sproži ko krt/voluhar pride mimo . Nobenega pokanja samo vse kosti mu polomi.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Malo sem iskal in jo našel tukaj: KLIK
Ne vem ali je dejansko na zalogi in ali je to dobra cena ali ne. Ravno poceni ni, moraš pa kupit še naboje.

Ne rabiš se trudit s tem ker tista past ki sem ti dal link nima nič drugačnega učinka kot pištola. Notri je vzmet ki se sproži ko krt/voluhar pride mimo . Nobenega pokanja samo vse kosti mu polomi.
Ta plastična na vzmet res ni slaba, ampak ko pa natrofiš na pametnejšega, ki ti jo raje nafila in sproži z zemljo kot pa da tišči glavo noter, je pa edino zdravilo ta, na patrone,.......kupiš najmanj une zelene za prašiča, še boljše črne za goveda.
grims-1.gif
)