Kaj naj s krtom?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Za levičarja si dokaj drzno to izjavil...tvoja lastnina...kdo pa si, da imaš prednost pred živalmi? In kdo ti je dal pravico nad zemljo? Tisti papir, denar?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Zemljo tistemu, ki jo obdeluje,

ja to si je isti izmislil, kot tisti papir ki dokazuje, da je zemlja "tvoja"...
Zemlja pripada zmagovalcu in v dolgoletni vojni z voluharji sem zmagovalec jst
cheer.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
a tko gre to?

ja sej... zato pa je tko kot je. človek si kar vse jemlje za svoje, čeprav v bistvu ni nič njegovo, oz. je toliko od njega kot od drugih.

no, pa ne bomo zdej šli v to smer...
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Voluhar je podoben miši, krt pa krtu ... kaj tu toliko komplicirate glede kdo je kaj in kaj je kdo .. Problem so krti, ker ti ti na frišno izrijejo luknjo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz

Krta se ne bi smelo preganjati, saj ti požre vse možne škodljivce v zemlji, pa še zrači jo s svojimi krtinami. Nimaš ličink in bramorjev, ... kaj je boljšega!
Voluhar je pa druga pesem. Ta se ti naseli med koreninice rastlin in jih požre - ta pa je škodljivec.

Še maček in pes to vesta in sta s krtom prijatelja, medtem ko voluharja takoj likvidirata. Tudi če je zaležan in debel star maček, enako bo reagiral: voluharja bo zadavil, krta pa pustil pri miru.

Če imaš krtine na trati, se moraš zavedati, da imaš slabo zemljo v kateri korenine dreves in rastlinja na splošno propadajo in gnijejo, zato se tam redijo razni insekti in mrčes. To pa krt poje! Če odstraniš krta, bo čez čas izginilo tudi rastlinje, ker ga bo mrčes uničil. Zemlja bo padla po pH-ju v alkalno (že zaradi strukture zemlje pri nas v Slo ) in na njej ne bo raslo več nič, še koprive ne!

Če hočeš imeti trato brez krtin, bi moral v prvi vrsti pogledati, kako je s kvaliteto zemlje, ne pa krta preganjati ! Še pes in maček to vesta!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.634
6.044
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Še nisem videl mačka s krtom. Tudi če sem ga sam ”ujel” se ga maček ni lotil. Povohal in odšel.
če mu pa crknjenga krta tiščiš
bonk.gif
kot bi lovcu ponujal naj crknjeno divjad strelja.....
tudi mački radi lovijo zaradi športa in plena sploh ne požrejo.
Le zakaj potem ostale glodalce in ptiče (isto crknjene) maček pohopsa. Kot mulc sem eno popoldne prinesel mačkam več kot deset miši. Kakšno so pa še same nalovile. Pa so vse zličkale.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Demz ... ni res, maček si ni z nobenim prijatelj razen z mački, človekom in kdaj pa kdaj s psom ... Maček vedno vlovi krta, ga ubije in ga ne požre, ker očitno ni okusen. Redko kdaj je kakšen naš maček imel pravo mesarijo, ko ga je pojedel.
Drugače pa mački krta lovijo ob redkih priložnostih, ker se jim niti ne splača, ker bodo miš prej dobili kot krta, na vsezadnje pa ga redko kdaj pojedo.

Nobena zemlja ni popolna, pa pravtak rase marsikaj gor. Odlična zemlja bi naj veljala tista v gozdu.

Drugače pa očitno krta pa voluharja lahko preženeš z močno smrdljivo stvarjo ... Torej, kot sem videl, riba s konzerve, čebula, feferon, poper itd ...
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Še nisem videl mačka s krtom. Tudi če sem ga sam ”ujel” se ga maček ni lotil. Povohal in odšel.
če mu pa crknjenga krta tiščiš
bonk.gif
kot bi lovcu ponujal naj crknjeno divjad strelja.....
tudi mački radi lovijo zaradi športa in plena sploh ne požrejo.
Le zakaj potem ostale glodalce in ptiče (isto crknjene) maček pohopsa. Kot mulc sem eno popoldne prinesel mačkam več kot deset miši. Kakšno so pa še same nalovile. Pa so vse zličkale.
Ko ste meli pa tolk prestradane, da so se lahko za špago skrile,
normalno so vse požrle
rolleyes-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Voluhar je podoben miši, krt pa krtu ... kaj tu toliko komplicirate glede kdo je kaj in kaj je kdo .. Problem so krti, ker ti ti na frišno izrijejo luknjo.
Res da če se krt zmoti, lahko tudi na vrtu naredi nekaj škode, sploh na sveže posajenih gredah, ampak ni glih panike za bankrotirat zato....
Dela pa krt najočitnejšo škodo na srednjeslojaških zelenicah in pije srednjeslojaške živce, kar neizmerno veseli capla,
zato je po stari resnici ,,sovražnikov sovražnik je moj prijatelj,, krt caplov veliki prijatelj
cheer.gif

v kombinaciji z mačkami, ki serjejo po dvorišču...neprecenljivo
aplauz.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa, vi ste eni luekarji (kako se napiše nemški preglas?) !

Pojdi raje risati novo fasado od slovenskega FUK-a ali DUK-a al kaj je že tisto skropucalo na začetku Šmartinske, ki je čisto postrani, tako da ti že dvoletni otrok začne škiliti, ko ga mimogrede pelješ mimo !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa še to: Krt in Krtica - to je hrvaško za krta in voluharja, tako da te sumim za vpliv južnega sevanja.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Tega pa ne razumem preveč dobro, kaj si mislil povedati? Kako pa je pol slovenski izraz za krta (po hrvaško - po tvoje)?