Kaj naj s krtom?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, jebiga. Krt je krt, "krtica" pa na hrvaškem rečejo voluharju. Krt je črn, (čisto črn !) , medtem ko je voluhar siv. Pa s krtom je moj pes prijatelj, z voluharjem pa ni. Pa Pika (naša mačka) tudi tako dela. Pa par prejšnjih mojih psov, ki so medtem že odšli na lepše, tudi. Pa če greš stare ljudi poslušat, boš tudi nekako tako slišal, da je! Samo da oni še niso vedeli za kemijo, mi pa. ...nekateri, kljub tako naprednim in dragim šolskim programom, ki jih izvajamo in modificiramo iz leta v leto !
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:

Pojdi raje risati novo fasado od slovenskega FUK-a ali DUK-a al kaj je že tisto skropucalo na začetku Šmartinske, ki je čisto postrani, tako da ti že dvoletni otrok začne škiliti, ko ga mimogrede pelješ mimo !

wtf?
confused-1.gif


kaj ma to s krti??
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
ksz

Krta se ne bi smelo preganjati, saj ti požre vse možne škodljivce v zemlji, pa še zrači jo s svojimi krtinami. Nimaš ličink in bramorjev, ... kaj je boljšega!
Voluhar je pa druga pesem. Ta se ti naseli med koreninice rastlin in jih požre - ta pa je škodljivec.

Še maček in pes to vesta in sta s krtom prijatelja, medtem ko voluharja takoj likvidirata. Tudi če je zaležan in debel star maček, enako bo reagiral: voluharja bo zadavil, krta pa pustil pri miru.

Če imaš krtine na trati, se moraš zavedati, da imaš slabo zemljo v kateri korenine dreves in rastlinja na splošno propadajo in gnijejo, zato se tam redijo razni insekti in mrčes. To pa krt poje! Če odstraniš krta, bo čez čas izginilo tudi rastlinje, ker ga bo mrčes uničil. Zemlja bo padla po pH-ju v alkalno (že zaradi strukture zemlje pri nas v Slo ) in na njej ne bo raslo več nič, še koprive ne!

Če hočeš imeti trato brez krtin, bi moral v prvi vrsti pogledati, kako je s kvaliteto zemlje, ne pa krta preganjati ! Še pes in maček to vesta!
upam da je to samo lapsus...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ah, jebiga. Krt je krt, "krtica" pa na hrvaškem rečejo voluharju. Krt je črn, (čisto črn !) , medtem ko je voluhar siv. Pa s krtom je moj pes prijatelj, z voluharjem pa ni. Pa Pika (naša mačka) tudi tako dela. Pa par prejšnjih mojih psov, ki so medtem že odšli na lepše, tudi. Pa če greš stare ljudi poslušat, boš tudi nekako tako slišal, da je! Samo da oni še niso vedeli za kemijo, mi pa. ...nekateri, kljub tako naprednim in dragim šolskim programom, ki jih izvajamo in modificiramo iz leta v leto !
da kaj takega sploh pomisliš moraš biti močno pod južnjaškim vplivom
krt samec
krtica samica krta.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Malo sem iskal in jo našel tukaj: KLIK
Ne vem ali je dejansko na zalogi in ali je to dobra cena ali ne. Ravno poceni ni, moraš pa kupit še naboje.

S temle je tudi moj dedek pobil celu kup voluharjev na vrtu, sem pa tja je pa tudi kak krt nasrkal kot kolateralna žrtev.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja!
zmaga.gif


Osel = samec
Oslica = samica od osla

Imaš definicijo,
grin1.gif
, dovolj pa ne bo! Bo treba kdaj iti tudi na teren ..
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Konj = samec od konja.
Konjica = samica od ... ups

Tko nekak je to - včasih se izide, a vedno ne.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj se tu ne izide? Krt in krtica?
Dovolj strokovnega sem vam natresel tako da ... preden greš likvidirat krta, malce pomisli.