Kaj izbrati za 50 jurjev

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
DMV izračun poglej, saj imaš vse podatke. DMV do 300€, + homo + prevoz ajd jurja +- vse skupaj.

Drugače pa ta konkreten ni bil nepoškodovan. ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz pa sem se navadil, da v službenem avtu preden se sploh probam usest v avto naprej odmaknem sedež nazaj in volan naprej. Tako, preventivno, da glava ostane cela, ker nekateri radi višje sedijo in potem vozijo z ritjo pod stropom in volanom podpajsko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Z volanom med koleni si mislil. ?
Moram enkrat sprobat kako mi sede nov Peugeotov stil pogleda na armaturo preko volana ne "skozi" volan..
DMV izračun poglej, saj imaš vse podatke. DMV do 300€, + homo + prevoz ajd jurja +- vse skupaj.

Drugače pa ta konkreten ni bil nepoškodovan. ;)
Kot star maček, kje vidiš da je bil poškodovan.
Je pa res da s slabimi očmi gledam slike na GSM.
Ne vem zakaj bi dajal 50 jurjev za karavan. Zato da bo cegle in pralne stroje vozil.domov?
Cegle kot vem je Vincent že zvozil, pred desetletjem.plus, razen če sedaj kje kaj vikend dela.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Z volanom med koleni si mislil. ?
Moram enkrat sprobat kako mi sede nov Peugeotov stil pogleda na armaturo preko volana ne "skozi" volan..
Kot star maček, kje vidiš da je bil poškodovan.
Je pa res da s.slabimi očmi gledam slike na GSM.
Na mobile.de je zelo strogo z oznako unfallfrei. In ta nima te oznake. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bucko in Hanzi

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Tud jaz mam s tem probleme - običjano vse prekratko, da bi imel kam noge dat. Sovoznikovi deli so radi problematični za dolgine, zaradi oblikovanosti armature. Edini avto, kjer sem lahko kot voznik, dobro nastavil pozicijo za volanom, brez da bi imel pokrčene noge, je bil S60, ki ga je imela moja...tam mi pa ni bilo jasno, kako ona sploh doseže pedala :valjamse: ).

Okoli sedenja in višine le tega...sem tudi sam že pred leti telovadil, da hočem imeti višje sedenje, da se staram, da bom težko lezel ven..zdaj v rikši se praktično skotalim ven, pa si po svoje rečem..migaj prase leno, da se ne zabubiš... ne pa da skoz višje avtomobile kupuješ, ker greš v širino.

mah, veš kva, se raje malo po hribih jagam za fitnes, ne pa not v avto in ven iz njega :) ko sem zmatran, se raje vodoravno ritnem v avto...ne pa potem še ves zmatran in tresočih nog kobacam ven in navzgor. dej nehi...suv....ker se cenim :)
(aja, ne, nimam še suva. trenutno še zafira :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
S pod kozolcem čipanim golfom 7 gtd ne boš nič manj čefur, pelje se pa tudi bolje od naštetih.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.835
4.949
113
Alfa? Ja, osebno noro lepe (giulia), hudi motorji (onega mini ferarrija se ne bi sel) menda nora lega na cesti (tako sodelavec)..samo..kaj pravi zanesljivost? Mamo koga da pove iz prve roke za kak novejsi model?

Gulia je že nekaj časa na trgu in razen električnih gremlinov ni hujših problemov.

Na električne gremline pa se pripravi tudi pri nemški sveti trojici. So kar pogosto na seznamu najbolj nezanesljivih znamk skupaj z Jaguarjem in Land Roverjem.

Če hočeš miren spanec pa je odgovor Lexus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Sej ne vem ali naj se sploh oglasim ali sem raje tiho: 50k € se mi ne zdi neka vsota, da bi si lahko izpolnil neke divje sanje.

Od novih avtov: če bi še proizvajali 240-konjskega 4-motion Passata Varianta, bi bil naloudan to moja prva izbira.
Pa čip na 300 konjev in imaš konkreten family-wagon, ki je hkrati sleeper.
Kdor si ga lasti ali pa ga je imel priložnost peljat bo vedel o čem govorim.

Če pa smo pri rabljenih kvazi-premijah za ta denar bi bil pa prva izbira Audi A6 Avant s kakšnim močnejšim motorjem.
Moram priznati, da mi je tudi BMW 5 karavan (npr. 530xDrive) eden redkih trenutno lepih BMW-jev, me pa vseeno toliko moti sama znamka, da si ga verjetno ne bi omislil.
Tretja izbira si pa mesto delijo Volvo V60 / V90 z najmočnejšim motorjem ali pa Mercedesov čudni raček (GLB 250 4matic).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
Sej ne vem ali naj se sploh oglasim ali sem raje tiho: 50k € se mi ne zdi neka vsota, da bi si lahko izpolnil neke divje sanje.

Od novih avtov: če bi še proizvajali 240-konjskega 4-motion Passata Varianta, bi bil naloudan to moja prva izbira.
Pa čip na 300 konjev in imaš konkreten family-wagon, ki je hkrati sleeper.
Kdor si ga lasti ali pa ga je imel priložnost peljat bo vedel o čem govorim.

Če pa smo pri rabljenih kvazi-premijah za ta denar bi bil pa prva izbira Audi A6 Avant s kakšnim močnejšim motorjem.
Moram priznati, da mi je tudi BMW 5 karavan (npr. 530xDrive) eden redkih trenutno lepih BMW-jev, me pa vseeno toliko moti sama znamka, da si ga verjetno ne bi omislil.
Tretja izbira si pa mesto delijo Volvo V60 / V90 z najmočnejšim motorjem ali pa Mercedesov čudni raček (GLB 250 4matic).
Je kak tehten razlog, da ne bi napisal svojega mnenja?

Divje sanje in avto za dušo nista eno in isto :evil:. Če bi že gledal tudi VW.ja tu zraven, bi verjetno Arteon.a (tega 'karavanskega'). Ta mi je res všečen (bazira na A6?). Ne vem pa kaj nudijo od motorizacije v njemu.

Kaj te pa moti na BMW znamki?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js bi vzel arteona R s performance paketom (serijsko Akrapovič), ker sem bolj za coupeje. Glede na teste golfa R z enako mašino ga dobro piči za "samo" 320km.

Edit: zdaj gledam, so že neke vožnje na youtubu (4.5s 0-100 z launch controlom).
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Je kak tehten razlog, da ne bi napisal svojega mnenja?

Divje sanje in avto za dušo nista eno in isto :evil:. Če bi že gledal tudi VW.ja tu zraven, bi verjetno Arteon.a (tega 'karavanskega'). Ta mi je res všečen (bazira na A6?). Ne vem pa kaj nudijo od motorizacije v njemu.

Kaj te pa moti na BMW znamki?
Arteon, A5 Sportback, A7 in podobni avti so meni ćefurski, podobno kot Golf GTD/GTI.
V novih praviloma vidim kakšnega prepotentnega japija ali vaškega podjetnika, ki mu je na leasingu malo kvazi-ratalo v življenju in zanj pravila ne obstajajo, v par let starih vidiš ćefursko gamad s punim gasom. Starejši kot je avto, bolj gre ćapac proti dnu družbene lestvice.
Pri BMWju je zgodba enaka kot zgoraj, s tem da je ćapac efekt pri 3+ leta starih pa do 15 let starih še večji.

Če greš kakšen lep sončen dan mimo kakšne večje avtopralnice (BTC, Leclerc), ti je hitro jasno kdo (praviloma) vozi take avte.
In ja, so izjeme, tudi uporabnik amacar ima Arteona, pa mu z zgornjim zapisom delam krivico, pa se mu opravičujem, da ga sploh vpletam v zapis.
imel sem tudi sam dva Golfa, pa trije BMWji so bili v zadnjih letih v ožji družini.

Pa kljub temu ne spremenim svojega mnenja.
Kot je že nekdo predhodno napisal: par let se hitro obrne in potem voziš enak avto kot največji ćapci na vasi.

(Osebno so mi veliko bolj všeč nevpadljivi avti z močnim motorjem pod pokrovom, bodisi kakšen hiter karavan ali limuzina.)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pa kljub temu ne spremenim svojega mnenja.
Kot je že nekdo predhodno napisal: par let se hitro obrne in potem voziš enak avto kot največji ćapci na vasi.
Vrjetno je to res jeba, če kupuješ avto zaradi drugih. Meni popolnoma dol visi, kdo še vse vozi enak avto, če meni odgovarja. Sicer pa se očitno itak gibljemo v različnih krogih, ker poznam kar nekaj ljudi z več kot 3 leta starimi bavarci, pa noben ni “ćapac”.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Vrjetno je to res jeba, če kupuješ avto zaradi drugih. Meni popolnoma dol visi, kdo še vse vozi enak avto, če meni odgovarja. Sicer pa se očitno itak gibljemo v različnih krogih, ker poznam kar nekaj ljudi z več kot 3 leta starimi bavarci, pa noben ni “ćapac”.
Jaz kupujem avto zaradi sebe, se pa gibljem v takih (službenih) krogih, da bi mi neko izstopanje in preseravanje z avti tipa BMW pri poslu bolj škodilo kot mi prinašalo koristi. Zato morebitne ustvarjene presežke raje vlagam v druge dobrine in storitve in raje ne izstopam.
(Pa iskreno povedano tudi osebno nimam želje po takem avtu.)
In fajn, da poznaš take ljudi, sej je dost takih normalnih tudi na forumu, jaz sem napisal samo svoje mnenje.
 
Nazadnje urejeno: