Kaj izbrati za 50 jurjev

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ne bom dodajal modelov, ker se ne grem...samo nekaj me zanima...ali so vsi uporabniki svete nemške trojice (in še kakega zraven) popolnoma vitalni starčki ali pa neobremenjeni 20 letniki. ker v tisti poden, ko se zavališ, se ven spravim samo še z dvigalom :( ajde, ne rečem, udobje je morda res zakon, a sedeti 10 cm nad tlem...in potem še podvig, da ven prideš. nekajkrat probal in pri bogu ne grem več v te premije. pa naj bo 20 jurjev ali pa 100. resno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
ne bom dodajal modelov, ker se ne grem...samo nekaj me zanima...ali so vsi uporabniki svete nemške trojice (in še kakega zraven) popolnoma vitalni starčki ali pa neobremenjeni 20 letniki. ker v tisti poden, ko se zavališ, se ven spravim samo še z dvigalom :( ajde, ne rečem, udobje je morda res zakon, a sedeti 10 cm nad tlem...in potem še podvig, da ven prideš. nekajkrat probal in pri bogu ne grem več v te premije. pa naj bo 20 jurjev ali pa 100. resno :)
Preizkusi kakšno povsem običajno limuzino brez ekstra športnega podvozja (npr. serijo 5), in sedalo zica nastavi do konca na gor. Morda boš že s tem zadovoljen.

Ta boljšim avtom se volan po izvleku ključa umakne za lažji izstop. Očitno i8 tega nima, ali kaj. (Temu se reče: iti nazaj v prihodnost.)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
ne bom dodajal modelov, ker se ne grem...samo nekaj me zanima...ali so vsi uporabniki svete nemške trojice (in še kakega zraven) popolnoma vitalni starčki ali pa neobremenjeni 20 letniki. ker v tisti poden, ko se zavališ, se ven spravim samo še z dvigalom :( ajde, ne rečem, udobje je morda res zakon, a sedeti 10 cm nad tlem...in potem še podvig, da ven prideš. nekajkrat probal in pri bogu ne grem več v te premije. pa naj bo 20 jurjev ali pa 100. resno :)
Sem bil istega mnenja, pa sem si lahko na koncu cisto lepo postimal zic. Ni panike, oziroma razlike proti ostalim avtom. Govorimo o avtih ne SUVih.

Razlika je samo da dobis recimo pri petici (tudi drugje je enako) popolno avtomatiko in si lahko zic nastavis, kamor zelis med voznjo in za lezenje v/iz avta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
En rezime do zdaj kaj gledat:
Bmw 5 in 6ka
MB E
Volvo v celoti ( niti nisem na tekocem z oznakami).
Audi 6, 7
Lexus v celoti

Hyundai zal ne bi kupoval za 'duso'.

Alfa? Ja, osebno noro lepe (giulia), hudi motorji (onega mini ferarrija se ne bi sel) menda nora lega na cesti (tako sodelavec)..samo..kaj pravi zanesljivost? Mamo koga da pove iz prve roke za kak novejsi model?

(VW sem imel in se mi ni zameril..ljudski voz in kot tak za moje pojme vec kot zadosca ..za vsakdanji avto cca ne mors zgresit. O Toyoti ne bom tule..kdor zeli naj poisce v temi o Corroli..kupil sem jo oktobra 2019..verjetno sem se tudi od tam naprej zacel oglasat v temi).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zakaj se mi Volvo zdi podobna zgodba kot alfa.
Nov drag kot žafran, potem pa cena strmoglavlja. V treh letih najbrž pod polovico. (Oglaševana prodajna cena, odkupna vsaj še 10% dol) Pa ni treba imeti 200k prevoženih..
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in B81

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
En rezime do zdaj kaj gledat:
Bmw 5 in 6ka
MB E
Volvo v celoti ( niti nisem na tekocem z oznakami).
Audi 6, 7
Lexus v celoti

Hyundai zal ne bi kupoval za 'duso'.

Alfa? Ja, osebno noro lepe (giulia), hudi motorji (onega mini ferarrija se ne bi sel) menda nora lega na cesti (tako sodelavec)..samo..kaj pravi zanesljivost? Mamo koga da pove iz prve roke za kak novejsi model?

(VW sem imel in se mi ni zameril..ljudski voz in kot tak za moje pojme vec kot zadosca ..za vsakdanji avto cca ne mors zgresit. O Toyoti ne bom tule..kdor zeli naj poisce v temi o Corroli..kupil sem jo oktobra 2019..verjetno sem se tudi od tam naprej zacel oglasat v temi).
Drugih nisem gledal, ker mi notranjost ne sede.
bmw 530 xd, usnje, elektricni memory zici, bmw led (morda laser), 18 col kolesa (ce vecje, potem adaptive podvozje), vse asistence.

to je to za 50k

recimo
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Zakaj se mi Volvo zdi podobna zgodba kot alfa.
Nov drag kot žafran, potem pa cena strmoglavlja. V treh letih najbrž pod polovico. (Oglaševana prodajna cena, odkupna vsaj še 10% dol) Pa ni treba imeti 200k prevoženih..

samo se mi pa zdi, da julkam pa stelviju cena ne strmoglavi tako zelo kot volvotu. je pa seveda možno, da že novi niso tako dragi kot zgleda.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
sem bil v čisto navadni bavariji...ta dolgi petki. nič športnih zicov (kot sopotnik). sori, to si v podnu. pa zic gor ali dol-problem je, ker sem pač dvometraš. edino, če potem skozi šibedah gledam :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
ne bom dodajal modelov, ker se ne grem...samo nekaj me zanima...ali so vsi uporabniki svete nemške trojice (in še kakega zraven) popolnoma vitalni starčki ali pa neobremenjeni 20 letniki. ker v tisti poden, ko se zavališ, se ven spravim samo še z dvigalom :( ajde, ne rečem, udobje je morda res zakon, a sedeti 10 cm nad tlem...in potem še podvig, da ven prideš. nekajkrat probal in pri bogu ne grem več v te premije. pa naj bo 20 jurjev ali pa 100. resno :)
Zato pa se samo še SUVji prodajajo ;). Tam lahko se lahko tudi z birbauhom lepo ven skipaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
in sedalo zica nastavi do konca na gor. Morda boš že s tem zadovoljen.

Če se imaš rad in te je več kot meter in pol v višino potem tega ne delat. Če pa že, pa greš ful retard, torej še volan do konca ven, tako za ziher, da počiš z glavo v rob vrat in odlomš vsaj kolk.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
sem bil v čisto navadni bavariji...ta dolgi petki. nič športnih zicov (kot sopotnik). sori, to si v podnu. pa zic gor ali dol-problem je, ker sem pač dvometraš. edino, če potem skozi šibedah gledam :)

Tud jaz mam s tem probleme - običjano vse prekratko, da bi imel kam noge dat. Sovoznikovi deli so radi problematični za dolgine, zaradi oblikovanosti armature. Edini avto, kjer sem lahko kot voznik, dobro nastavil pozicijo za volanom, brez da bi imel pokrčene noge, je bil S60, ki ga je imela moja...tam mi pa ni bilo jasno, kako ona sploh doseže pedala :valjamse: ).

Okoli sedenja in višine le tega...sem tudi sam že pred leti telovadil, da hočem imeti višje sedenje, da se staram, da bom težko lezel ven..zdaj v rikši se praktično skotalim ven, pa si po svoje rečem..migaj prase leno, da se ne zabubiš... ne pa da skoz višje avtomobile kupuješ, ker greš v širino.