Izrael - Palestina

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
v bistvu gre za relacije močnejšega nad šibkejšim...in to ne bo nikol drugač. In močnejši bo pač pametoval šibkejšemu in mu dirigiral lajf. Fakt. Je bilo tako in bo tako. Kaj lahko šibkejši stori.. v bistvu nič. Čaka lahko da se ponudi kakšna priložnost taka ali drugačna.
Največja mora za Izraelce bi bila enotnost Palestincev in skupno lobiranje ter tožbe proti Izraelu, brez hordiranja.
Tukaj bi hočeš ali nočeš, naleteli Izraelci na velike težave.

Kar počnejo sedaj pa je efekt nasproten, imajo jih za zmešane fanatične teroriste.
To kar počnejo je neumnost prve klase, saj praktično nimajo niti male šanse proti taki vojski kot je Izrael, ki celo diktira dostop mednarodne pomoči.

Tukaj eni nočejo dojet tega, ter zagovarjajo Palestince. Enako je pri nas z etničnimi, zagovarjajo jih tisti, kateri z njim nimajo opravka. Če ti pa cigo dnevno krade iz polja, grozi, smeti.... je pa muzka mal drugačna.

Ne vem kako se ne razume tega.
Žal etničnim ne pomaga ne infrastruktura, ne izobrazba.... to je to. Pomaga samo represija, da si ne upajo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Največja mora za Izraelce bi bila enotnost Palestincev in skupno lobiranje ter tožbe proti Izraelu, brez hordiranja.
Tukaj bi hočeš ali nočeš, naleteli Izraelci na velike težave.

Kar počnejo sedaj pa je efekt nasproten, imajo jih za zmešane fanatične teroriste.
To kar počnejo je neumnost prve klase, saj praktično nimajo niti male šanse proti taki vojski kot je Izrael, ki celo diktira dostop mednarodne pomoči.

Tukaj eni nočejo dojet tega, ter zagovarjajo Palestince. Enako je pri nas z etničnimi, zagovarjajo jih tisti, kateri z njim nimajo opravka. Če ti pa cigo dnevno krade iz polja, grozi, smeti.... je pa muzka mal drugačna.

Ne vem kako se ne razume tega.
Žal etničnim ne pomaga ne infrastruktura, ne izobrazba.... to je to. Pomaga samo represija, da si ne upajo.

o tem gnevu govorim. tvojem nacionalističnem. tok enih žaljivik da glava peče. prepričanega se ne da prepričati. case closed.

tožbe in lobiranje proti izraelu??? pa dej no, bodi resen. Lobiranje pri komu? američanih? rusih? hahaha. čigavo sodišče? evropsko?

Te moti, da pobira cigo iz tvojega polja, a ne? palestinca pa ne sme, ko mu cigo vzame hrib ali se naseli na njegov travnik??? kdo je zdej tukej cigo?

ti si tok obremenjen s nacionalizmom, da sploh nočeš videti drugega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
o tem gnevu govorim. tvojem nacionalističnem. tok enih žaljivik da glava peče. prepričanega se ne da prepričati. case closed.

tožbe in lobiranje proti izraelu??? pa dej no, bodi resen. Lobiranje pri komu? američanih? rusih? hahaha. čigavo sodišče? evropsko?

Te moti, da pobira cigo iz tvojega polja, a ne? palestinca pa ne sme, ko mu cigo vzame hrib ali se naseli na njegov travnik??? kdo je zdej tukej cigo?

ti si tok obremenjen s nacionalizmom, da sploh nočeš videti drugega.
Ti pa govoris o stvareh (nacionalizem) ki s temo nimajo nobene zveze in to tok ponavljas da se sprasujem ce sploh ves o cem govoris.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
o tem gnevu govorim. tvojem nacionalističnem. tok enih žaljivik da glava peče. prepričanega se ne da prepričati. case closed.

tožbe in lobiranje proti izraelu??? pa dej no, bodi resen. Lobiranje pri komu? američanih? rusih? hahaha. čigavo sodišče? evropsko?

Te moti, da pobira cigo iz tvojega polja, a ne? palestinca pa ne sme, ko mu cigo vzame hrib ali se naseli na njegov travnik??? kdo je zdej tukej cigo?

ti si tok obremenjen s nacionalizmom, da sploh nočeš videti drugega.
ICC in podobne mednarodne tožbe, Izreal in ZDA se tudi v vsem ne strinjata med sabo.
Kaj nočem videti, da je ta pot prava...

Če ti tko praviš, kva se pa pol buniš, naj potem glihajo...

meni je prav.

Še enkrat kar so Palestinci dosegli v mednarodni skupnosti je oznaka terorizem in pravico do branjenja Izraela. So isti kot perzijci, ki na mednarodnem parketu skandiranju o izbrisu naroda, sami pa pod sankcijami crkavajo..


Ja vidim, da ti vidiš v početju Palestincev only way....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ICC in podobne mednarodne tožbe, Izreal in ZDA se tudi v vsem ne strinjata med sabo.
Kaj nočem videti, da je ta pot prava...

Če ti tko praviš, kva se pa pol buniš, naj potem glihajo...

meni je prav.

Še enkrat kar so Palestinci dosegli v mednarodni skupnosti je oznaka terorizem in pravico do branjenja Izraela. So isti kot perzijci, ki na mednarodnem parketu skandiranju o izbrisu naroda, sami pa pod sankcijami crkavajo..


Ja vidim, da ti vidiš v početju Palestincev only way....

naj se usedejo za mizo, spijejo en glaz vina in dolocijo mejo, ki jo potem vsi spostujejo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.775
113
kod Džej-Zija
Naivnost msenjur-ja je fascinantna. Še vedno ne dojame, da nobena od strani noče za mizo in določati meje, ker obema stranema situacija paše. Človek se že malo bedasto počuti, ko mora lajnati ene in iste stvari vedno znova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Naivnost msenjur-ja je fascinantna. Še vedno ne dojame, da nobena od strani noče za mizo in določati meje, ker obema stranema situacija paše. Človek se že malo bedasto počuti, ko mora lajnati ene in iste stvari vedno znova.

nikoli nisem napisal, da bo pot do tega lahka. ampam to je resitev.

lahko bi svetovni policaj oba za usesa zvlekel za mizo.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
men je recimo najbolj bizarna tale scena begunstva (sirija, palestina) da zbezi mlad zdrav tipček in doma pusti ženo in kopico otrok...Tole mi je bizarno. In potem še nastopajo na TV...včeraj v globosu al kaj ze. Tipček tu na toplem, prek skypa pa zena v zakloniscu z otroci in poka. Baba je se celo nekak zgledala užitno , ce bi ona sem prebežala, bi si hitro našla opravitelja in srečno živela dalje. ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Naivnost msenjur-ja je fascinantna. Še vedno ne dojame, da nobena od strani noče za mizo in določati meje, ker obema stranema situacija paše. Človek se že malo bedasto počuti, ko mora lajnati ene in iste stvari vedno znova.

nisem mu po nakljucju napisal da bo zelo zalosten mali fantek ko bo ugotovil da dedek mraz ni resnicen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
men je recimo najbolj bizarna tale scena begunstva (sirija, palestina) da zbezi mlad zdrav tipček in doma pusti ženo in kopico otrok...Tole mi je bizarno. In potem še nastopajo na TV...včeraj v globosu al kaj ze. Tipček tu na toplem, prek skypa pa zena v zakloniscu z otroci in poka. Baba je se celo nekak zgledala užitno , ce bi ona sem prebežala, bi si hitro našla opravitelja in srečno živela dalje. ...
Veš kaj tam baba pomen, nivo psa....
Kaj peder tam pomen?

itd....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
nisem mu po nakljucju napisal da bo zelo zalosten mali fantek ko bo ugotovil da dedek mraz ni resnicen.
ja tipičen levičar.....
Josip Broz pravljice o enakopravnosti, enotnosti in solidarnosti...

Hamas kliče po uničenju Izeela, rovari, meče rakete, pobija sovražnike predvsem Fatah stran.....
Začne in potem kliče po premirju...

In potem pričakuje da bo javnost in države na strani Palestincev.
Palestinski problem je v prvem primeru problem njih samih, Izrael pa to samo izkorišča.
In taisti model svoje prfuknjenosti se nadaljuje, dokler ne stolčejo in potem ko so resursi obnovljeni jovo na novo....

Zdaj je tam še slabše v igri je džihad, Hezbolah in Hamas. Pričakovati je konec konflikta.
Tudi Rusi so Čečene na lepo besedo prepričali, ker se msenjurjevo to da ob vinčku..

Že več ne ve kaj bi klamfal...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
kar se ne rešuje skozi pogovor, je navadna agresija.

in Tomi, jest dobro vem da deda mraz ne obstaja in da je življenje kruto. Mi gre pa na živce, ko se gremo pravo, enakopravnost in ostale floskule za ene banalne stvari, medtem, ko agresijo pa mirno gledamo. Dvoličnost me muči. Dvoličnost sveta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch