Izrael - Palestina

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
gre? kako bi ti to rešil, pa upottešvaj da se ne marajo že od začetka človeštva?

Pa pejt ti v cigansko naselje živet. Zamisli si da ti lokalni cigo vsake 14 dni nastavi bombo. Kako bi se šel? božanje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
gre gre, ampak ni želje.

skladišča je treba malo spraznit, to majo kot neke vaje vsake toliko časa. naši grejo na poček ali pa nekam, oni pa streljajo na palestino.


včeraj je govoru en izraelc, se mi zdi en od vojske in je te napade primerjal z operacijo kolena, kao da je vedno možnost kolateralnih žrtvev, da tko pač je. pač so jih 253 kolateralno fental.
dej ne pretiravi no.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
hahaha, a ti pa tud ne znaš kej bolj pametnega napisat kot neko drkancijo?

biseri.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče pa le ni za pozabit "teorijo", da tako Hamas kot Abas rabita neko "izredno" stanje za odpoved obljubljenih demokratičnih volitev, ki bi lahko na vrh naplavile še večje "butle".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
tudi tvoja je impresivna. dej ta gnev kje drugje ven zlivaj.

Kakšen gnev neki. Potem pa bomo rekel pametni Hamas, še mal naj provocirajo, se jim splača..

A je zdej ok?
Brihta, še enkrat pruknjenost, ne samo da jih žnj ubijejo, porušijo jim še domala vso delujočo infrastrukturo in vzamejo malo ozemlja. Na koncu pa oni prosijo za premirje.

Dej povej kako fuknjen si lahko, da ti je to v interesu?
Še enkrat zdej se bodo začel pobijat med sabo.

To je to.... until next time.

Če bi na političnem parketu (enotni) dali tolko napora, kot v žličkanje tunelov, bi danes bila slika bistveno drugačna.
Tako hordo je kamot manipulirat.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
Mogoče pa le ni za pozabit "teorijo", da tako Hamas kot Abas rabita neko "izredno" stanje za odpoved obljubljenih demokratičnih volitev, ki bi lahko na vrh naplavile še večje "butle".

Kot rečeno, Palestinci so največji problem sami sebi. Rezultat pa je tak kot je. Že ko smo gledali Arafata se je ceu svet smejal debilu, ki je kavbojca (dobesedno) špilal na političnem parketu.

Vidiš, da takemu folku v glavi nekaj manjka. Primerjava z živino ni naključna. Pa naj se sliši še tako rasistično ali manjvredno. Edino kar razumejo je Izrael way from above.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
hahaha, a ti pa tud ne znaš kej bolj pametnega napisat kot neko drkancijo?

biseri.
ej, samo tvoje izjave jemljem na moje resne odzive v prejšnjih temah.
sedaj si pa užaljen? dej ne pretiravi no. sicer te pa nihče ne jemlje resno ker 3/4 zadev sploh ne poznaš a vseeno modruješ o njih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ko si represiran 24/7, že 60 let, ti dol visi za prave "interese".

mi si sploh ne znamo predstavljati, kako je to - na srečo. Tko da res ne moremo dajati izjav, da so fuknjeni, da so živina, ipd. ker če ima človek kaj v krvi je to domoljubnost in to poskuša branit do zadnjega.

Poglej druge zatirane narode. povsod se upirajo. povsod so nemiri. Nikoli ni miru.

dej ti za trenutek odmisli, da so muslimani, pa jih poglej kot en narod pac, brez verskih presodkov, ki jim močnejši krade zemljo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ej, samo tvoje izjave jemljem na moje resne odzive v prejšnjih temah.
sedaj si pa užaljen? dej ne pretiravi no. sicer te pa nihče ne jemlje resno ker 3/4 zadev sploh ne poznaš a vseeno modruješ o njih.

nič nisem užaljen, je tole le forum.

no sej, sem že večrat rekel, dobro, da imam vas, intelegentne hruste, ki se spoznate na vso notranjo in zunanjo politiko. In ko vi, starešine, modrujete o tem, jest lahko samo poslušam z odprtimi usti in očmi.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
pr skoraj 20k prispevkih mi ne deluje kot da kaj velliko "poslušaš".

in prosim ne naslavljaj me s "hrustom" ker tok me pa spet ni skup.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
ko si represiran 24/7, že 60 let, ti dol visi za prave "interese".

mi si sploh ne znamo predstavljati, kako je to - na srečo. Tko da res ne moremo dajati izjav, da so fuknjeni, da so živina, ipd. ker če ima človek kaj v krvi je to domoljubnost in to poskuša branit do zadnjega.

Poglej druge zatirane narode. povsod se upirajo. povsod so nemiri. Nikoli ni miru.

dej ti za trenutek odmisli, da so muslimani, pa jih poglej kot en narod pac, brez verskih presodkov, ki jim močnejši krade zemljo.

Dej ne seri, prosim te. Jest si ne znam predstavljat, da bi šu jaz kamne metat v vojake in clo otroka tja pošiljat, da mi naredijo invalida. Ali pa da maham kot opica, frocu dajem pištolo, da skandira in sploh ne ve zakaj. Dokler ne prleti..

no če hočeš osebno mnenje je to to.

Zdej pa če to počne kristjan, musliman, levičar, desničar mi je čisto vseeno. To da se nek narod niti poenotit ne more, je za srednji vek, sektaška mentaliteta, ki ni druzga vajena kot delanje pizdarij.

Največjo represijo nad Palestinci zganjajo Palestinci.
Problem, ki je na las podoben Afriki, ki se pod ogljičnim dogajajo največje pizdarije kadarkoli.
Še sloviti Mandela je reku nisem nikoli verjel, da bo to svinjarijo delal brat bratu....

zame enostavn odgovor, kva si pa mislu
runkl je runkl, ga je lahko zmanipulirat, izkoriščat, prevarat.........................................

butast narod nimaš kej.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Na koncu je zadaj zmeraj denar. Mi sicer odnehamo iskati vir, ko mislimo, da je zadaj vera in nacionalizem. Ampak v resnici je za tem še en nivo in tam je denar. Vera in nacionalizem sta kurjava z množice. Vžigalnik pa drži nekdo in ob priliki prižiga, ki si obeta denar.
Ne dvomim, da stanje, ki je, ustreza nekomu znotraj ali zunaj, da bogati na račun teh revežev, ki na koncu dobijo bombe.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Dej ne seri, prosim te. Jest si ne znam predstavljat, da bi šu jaz kamne metat v vojake in clo otroka tja pošiljat, da mi naredijo invalida. Ali pa da maham kot opica, frocu dajem pištolo, da skandira in sploh ne ve zakaj. Dokler ne prleti..

no če hočeš osebno mnenje je to to.

Zdej pa če to počne kristjan, musliman, levičar, desničar mi je čisto vseeno. To da se nek narod niti poenotit ne more, je za srednji vek, sektaška mentaliteta, ki ni druzga vajena kot delanje pizdarij.

Največjo represijo nad Palestinci zganjajo Palestinci.
Problem, ki je na las podoben Afriki, ki se pod ogljičnim dogajajo največje pizdarije kadarkoli.
Še sloviti Mandela je reku nisem nikoli verjel, da bo to svinjarijo delal brat bratu....

zame enostavn odgovor, kva si pa mislu
runkl je runkl, ga je lahko zmanipulirat, izkoriščat, prevarat.........................................

butast narod nimaš kej.

vidiš to je tvoja omejenost. nasedaš le medijskim floskulam.

malo poglej kakšne dokumentarne filme, izraelske in palestinske. pa tud že kakšen izraelski film ti bo dal malo drugačno sliko.

pa ne tiste iz youtuba.

Še sloviti Mandela je reku nisem nikoli verjel, da bo to svinjarijo delal brat bratu....
Hja, tudi jest ne morem verjet, da se je med vojno vse to dogajalo tudi pri nas, v sloveniji, in tudi v EU. pa smo neki kao civilizirani. Ali je za to pač krivo vojno stanje?

Skandiranje? Cela nemčija in njeni zavezniki so skandriali. Heil hitler - za kaj? so vsi vedeli zakaj skandirajo?

poenoten narod? še mi se ne mormo zment, pa se bojo oni...

meni pač ni vse tako enostavno, da rečeš butast narod - ker to ni res - to se dogaja povsod - edino če so tudi drugje vsi butasti.

vse to so le posledice nečesa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Na koncu je zadaj zmeraj denar. Mi sicer odnehamo iskati vir, ko mislimo, da je zadaj vera in nacionalizem. Ampak v resnici je za tem še en nivo in tam je denar. Vera in nacionalizem sta kurjava z množice. Vžigalnik pa drži nekdo in ob priliki prižiga, ki si obeta denar.
Ne dvomim, da stanje, ki je, ustreza nekomu znotraj ali zunaj, da bogati na račun teh revežev, ki na koncu dobijo bombe.

tako je.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Na koncu je zadaj zmeraj denar. Mi sicer odnehamo iskati vir, ko mislimo, da je zadaj vera in nacionalizem. Ampak v resnici je za tem še en nivo in tam je denar. Vera in nacionalizem sta kurjava z množice. Vžigalnik pa drži nekdo in ob priliki prižiga, ki si obeta denar.
Ne dvomim, da stanje, ki je, ustreza nekomu znotraj ali zunaj, da bogati na račun teh revežev, ki na koncu dobijo bombe.
McGiver-jeva domneva bo verjetno kar prava. Pa še tista o denarju, sem že pisal. Večje pizdarije ko Hamas dela, bolj je financiran od zunaj. Od Arabcev in Perzijcev ter seveda od diaspore. Konflikt je zato v interesu Hamasa, za ljudi jim je tako vseeno. Če jim ne bi bilo, ne bi uporabljali človeškega ščita za svoje položaje. Izraelu situacija seveda zelo ustreza, ker jim lahko na ta način ruši infrastrukturo in jemlje ozemlje. Win-win za obe strani, najebe pa jasno nedolžen folk. Spremembe ne bo, ker je stabilna vojna nizke intenzivnosti ustreza obema stranema.

Če bi Palestina hotela spremembo, naj se kaj nauči od Gandhija in Mandele.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
v bistvu gre za relacije močnejšega nad šibkejšim...in to ne bo nikol drugač. In močnejši bo pač pametoval šibkejšemu in mu dirigiral lajf. Fakt. Je bilo tako in bo tako. Kaj lahko šibkejši stori.. v bistvu nič. Čaka lahko da se ponudi kakšna priložnost taka ali drugačna.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
vidiš to je tvoja omejenost. nasedaš le medijskim floskulam.

malo poglej kakšne dokumentarne filme, izraelske in palestinske. pa tud že kakšen izraelski film ti bo dal malo drugačno sliko.

pa ne tiste iz youtuba.


Hja, tudi jest ne morem verjet, da se je med vojno vse to dogajalo tudi pri nas, v sloveniji, in tudi v EU. pa smo neki kao civilizirani. Ali je za to pač krivo vojno stanje?

Skandiranje? Cela nemčija in njeni zavezniki so skandriali. Heil hitler - za kaj? so vsi vedeli zakaj skandirajo?

poenoten narod? še mi se ne mormo zment, pa se bojo oni...

meni pač ni vse tako enostavno, da rečeš butast narod - ker to ni res - to se dogaja povsod - edino če so tudi drugje vsi butasti.

vse to so le posledice nečesa.
Še enkrat ravno ti nasedaš levičarskim floskulam, ko rtvju pove veleposlanik resnico jo ne objavjo!
Zato tudi večina na svetu podpira Izraelce in ne obratno.

Vi levičarji se vedno vračate v zgodovino, Hitler za Slovenski nardod ni bil tako poguben kot komunajzarske likvidacije po vojni. Iz kakšne knjig kot jo je napisal Možina bi dojel, da je kolaboracija nastala zaradi bandiskih gnid, ki so delali pizdarije, kradli, pošten folk pa je visel.

Na koncu pa Barbarin rov. Mislim, da se ti napajaš iz floskule. To da so Palestinci butast narod ni floskula ampak fact. Izraelci so jim pokradli 3/4 ozemlja in še jih svet podpira...

Zato ker la Horda je la Horda. In zmeraj imajo Izraelci legitimen vzrok se branit. Notranja politična komedija med Fatah in Hamasom pa je priceless. Izraelu se smeji. Da pa jim pravijo lenuharji, nesposobni itd.... je pa živa resnica.

Rezultat je potrditev trenutnega dejstva.
Kar je v vsej tej zgodbi pa res, da Izraelci nimajo kanček sočutja do Palestincev.
Bil je pa čas, ko so ga imeli, pa so se le ti z otroci, ženskami razstreljevali sred mest v Izraelu, ter na random štihali folk...

Mogoče, ti ne veš tega, mal si poglej kakšen dokumentarc, vedno ni bilo tako.
Ampak z etničnimi se ne da, to je pa fact, ki ga nikakor ne morš spremenit.

In tisti, ki pravi da bi (če bi jim dali) izobrazbo... blabla, blo drugače. Vedno so izjeme, vendar ti ne potrjujejo pravila. Drgač tenzij razvitega in zaostalega sveta nebi bilo, če bi bilo tolk simpl, kot ti razlagaš.

Enostavno razumejo Palestinci le eno, Izrael way. Niti minimalnega napora, da bi bilo kej drugače ni več.
To so Izraelci tudi povedali EU pri sprejemanju podobnih. Še Arabci jih niso hotl.

takim opranim ovcam kot si ti je pa jasno, ko je prepozno.