Izrael - Palestina

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
... sami strokovnjaki, ki v nulo poznajo razmere tam dol. Večkrat so čvekali z domačini v Palestini in Izraelu, tko da točno vejo kako sistema delujeta.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
V Gazi je pač tako, kakor Hamas želi, da je. Takoj, ko se običajnim smrtnikom življenje malo normalizira, pošljejo rakete na Izrael, da bi jim ta malce poslabšal življenje in jih spomnil, da ne smejo spodobno živeti.
Na koncu mora resen narod neke stvari rešiti sam. Noben od zunaj mu tega ne more.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
sej so hotli, že 70 let nazaj, pa jim tisti "od zunaj" niso pustili.

takrat so se pa lahko "od zunaj" vmešavali?

vmes jim kradejo zemljo, in so tako skozi leta vedno manjši... sedaj je prepozno. Palestina je prešvoh. Izrael pa tudi že tok močan, pa še zaledje ima...

in spet - izvažanje "naše" kulture. kdo pravi da je za njih "spodobno" enako kot za nas?
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Vprašanje, če je obema stranema to v interesu...
Izrael je umetno ustvarjena država (to vemo vsi in ne bom linkal povezav)...
Križarje so Arabci "vrgli ven", Izraela pa ne morejo/ne smejo/...
Kdo ima potem prav?
Je opis, da je Izrael okupiral Gazo, pravilen?

Poglejte, po koncu prve svetovne vojne je bila sprejeta konvencija, ki je določila prihodnost tega območja. Predhodnik Združenih narodov, Društvo narodov, je sprejelo sklep, da bo na vsem tem območju judovska država. Potem je prišel britanski mandat, na žalost tudi holokavst in drugi dogodki.

Združeni narodi so želeli razdeliti območje na judovsko in arabsko državo. Mi smo se strinjali, oni pa so rekli ne. Potem smo se morali braniti v vojnah leta 1948 in 1967, ki so jih začeli proti nam. Mi smo pozivali k pogajanjem, a rešitve do danes ni, ker so Palestinci neposredna pogajanja ves čas zavračali.

Lahko rečete, da je Gaza okupirana, a ne okupiramo je Palestincem. Palestinske države takrat ni bilo. Njihova območja so bila del Egipta in Jordanije. Pomembno je reči, da še vedno zavračajo vsa pogajanja. Ko bodo oni pripravljeni nanje, bomo tudi mi.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
"Poglejte, po koncu prve svetovne vojne je bila sprejeta konvencija, ki je določila mejo Italije in Slovenije pri Postojni...."

Mimogrede, je kdo koga vprašal, kaj pa pravijo tam živeči prebivalci?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.636
3.870
113
Še to. Kolikokrat je na msm medijih takle poglobljen članek? Kje so tisti recmo anti rasisti in pro muslimani kot so ferdo, kalbo, jest5,bizi, goba,msenjur in podobni? Nekam tiho so, ah seveda, dol jim visi, za črne, za druge vere....
To ni v levčarskem repertuarju....
Samo kar jim paše izpostavljajo.

Težnje po likvidacijah imajo levičarji celo pri nas v današnjem cajtu. Niti ne skrivajo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
takole, cez noc se obrne nekaj telefonov in je dosezeno premirje.

da bi le trajalo, pa da jim kaksen km2 vrnejo, in dolocijo jasno mejo, ki jo bojo vsi spostovali.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.636
3.870
113
takole, cez noc se obrne nekaj telefonov in je dosezeno premirje.

da bi le trajalo, pa da jim kaksen km2 vrnejo, in dolocijo jasno mejo, ki jo bojo vsi spostovali.

Očitno so Izraelci zadovoljni z demoliranjem Hamasa, ki je že nekaj časa prosil za premirje..
Zdaj bodo spet naredili obrat na frače in kamne. Prfuknenost tega naroda je res impresivna. Vedno ista zgodba.

Namesto, da bi pritiskali in lobirali na političnem parketu, se bodo zopet začel pobijat med sabo.

win win za Izaelce, ki jedo kokice in gledajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
ja sam res, ne štekam kaj so hotli s temi raketami dokazat, da lahk drkajo? 12 ljudi so ubili in dobili nazaj 265 mrtvih pa pol gaze zrušene...pacijenti, da te kap. Izraelci drugače niti ne znajo, vsake 2 leti imajo mini vojno z nekom tam okoli, in to že 70 let... drugače očitno ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Očitno so Izraelci zadovoljni z demoliranjem Hamasa, ki je že nekaj časa prosil za premirje..
Zdaj bodo spet naredili obrat na frače in kamne. Prfuknenost tega naroda je res impresivna. Vedno ista zgodba.

Namesto, da bi pritiskali in lobirali na političnem parketu, se bodo zopet začel pobijat med sabo.

win win za Izaelce, ki jedo kokice in gledajo.

tudi tvoja je impresivna. dej ta gnev kje drugje ven zlivaj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
ja sam res, ne štekam kaj so hotli s temi raketami dokazat, da lahk drkajo? 12 ljudi so ubili in dobili nazaj 265 mrtvih pa pol gaze zrušene...pacijenti, da te kap. Izraelci drugače niti ne znajo, vsake 2 leti imajo mini vojno z nekom tam okoli, in to že 70 let... drugače očitno ne gre.

gre gre, ampak ni želje.

skladišča je treba malo spraznit, to majo kot neke vaje vsake toliko časa. naši grejo na poček ali pa nekam, oni pa streljajo na palestino.


včeraj je govoru en izraelc, se mi zdi en od vojske in je te napade primerjal z operacijo kolena, kao da je vedno možnost kolateralnih žrtvev, da tko pač je. pač so jih 253 kolateralno fental.