Izrael - Palestina

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Pričakovan odziv Izraela:

10.6.2024
Predstavnik izraelskega zunanjega ministrstva Jakov Blitštajn je danes v skladu z navodili ministra za zunanje zadeve Izraela Kaca opravil pogovor s slovensko veleposlanico v Izraelu, ker je Slovenija priznala palestinsko državo, so v sporočilu za javnost zapisali na izraelskem ministrstvu.
Veleposlanici je “prenesel kritiko zaradi napačne odločitve slovenske vlade, da prizna palestinsko državo, kar je v nasprotju s politiko EU in stališčem večine podobno mislečih držav”. Priznanje Palestine so v sporočilu znova označili kot “nagrado za terorizem”.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.915
41
113
Dejansko gre za nagrado za terorizem. Čez 10-20 let se ne bo nihče poglabljal v današnje izjave naših "velesposobnih" golobarjev, kaj točno so mislili s priznanjem in da je šlo za kao humanitarnost ne pa odvračanje pozornosti od domačih zafukov.

Ampak Izrael ne pozablja.

priznanje je mimo, domaci zafuki so se vedno tukaj... nic vam ni bilo odvzetega, boste lahko se vedno dnevno drekali za vsako potezo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.915
41
113
Račun za takšno izpostavljanje še pride. Vprašanje, če ga bo plačala samo vlada.

uf, jansa se je tudi izpostavljal, ko je med prvimi sel v ua izrect podporo. upam, da rusija pa pozablja, ker nam je precej blizje. a ne, leibstandarte ?

kera vlada pa dobi racun? a to za nazaj izstavljajo ali dobi racun kar tista, ki je aktualna? hahahaha
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.375
6.036
113
uf, jansa se je tudi izpostavljal, ko je med prvimi sel v ua izrect podporo. upam, da rusija pa pozablja, ker nam je precej blizje. a ne, leibstandarte ?

kera vlada pa dobi racun? a to za nazaj izstavljajo ali dobi racun kar tista, ki je aktualna? hahahaha
Spomni se kdo je Hrvatom zrihtal arbitražne prisluhe in vprašaj se zakaj mi spušimo ama vse pravde na vseh sodiščih. Pač se ne znamo obnašat po pričakovanjih in ne razumemo kdo naj bi bili naši prijatelji in zavezniki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.915
41
113
Spomni se kdo je Hrvatom zrihtal arbitražne prisluhe in vprašaj se zakaj mi spušimo ama vse pravde na vseh sodiščih. Pač se ne znamo obnašat po pričakovanjih in ne razumemo kdo naj bi bili naši prijatelji in zavezniki.

kdo pa to doloca kdo naj bi bili nasi prijatelji ali zavezniki?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.375
6.036
113
kdo pa to doloca kdo naj bi bili nasi prijatelji ali zavezniki?
Normalno se mi sami odločamo, to sploh ni debate. Menda je pa jasno, da so to odločitve, ki prinesejo posledice in se je treba pametno odločat, če si popolnoma nepomemben in neznaten.

Včlanjeni smo sicer v neke klube, ki se jim reče EU in NATO. Zdaj, če smo levosučni rusofilni otok sredi Evrope, ki igra po svoje in od katerega imajo drugi v klubu več škode kot koristi, so pač hočeš-nočeš posledice negativne.

Zdaj, če misliš ti ali vlada, da je odločitev za priznanje Palestine prava, nimam nič čisto proti. Tudi meni je logično, da morajo Palestinci slej ko prej dobit državo in se mora izraelsko izživljanje končat. Jasno mi je pa tudi, do so se zdaj nekje v Washingtonu, Berlinu, Tel Avivu, in bohve če ne tudi v Moskvi, prižgali alarmi in posledice pač bojo. Samo ne veš še v kakšni obliki. Tisto z arbitražnimi prisluhi je bilo samo nežno opozorilo iz strani US&A.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Normalno se mi sami odločamo, to sploh ni debate. Menda je pa jasno, da so to odločitve, ki prinesejo posledice in se je treba pametno odločat, če si popolnoma nepomemben in neznaten.
Sami odločamo? Sami kot država? Načeloma res ja. Sami kot volilci? Nope, tu pa odloča vlada, ki bi se pa morala odločati na podlagi dolgoročnih gospodarskih interesov ravno zaradi tega, ker smo tako nepomembni in neznatni.