Izbiram GPS

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Evo mio spirit 687 je naročen. Da vidimo kaj je to za čudo. Potem bom videl če se splača prvi dve leti meti njihove zemljevide pa to. Potem pa igo ali kaj podobnega gor
smile-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Navigacija bo služila verjetno kar 90% časa. S tem da se bo še posojala družinskim članom. Tak da bolj ali manj bo uporabljena vsak dan ja
 

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
Ali je kdo našen navigacijo katera se samodejno prižge in ugasne ob kontaktu. pa da njem laufa iGO primo . mi je crknil garmin 255pa imam na posodi Navman If45 iGOprimo, pa me je sistem čist očaral . razen mehanskega stikala za uklop. Ne potrebujem ne bluetootha ne TMC, ker bo navigavija 90% koriščena kot aparat za opozorilo prekoračene hitrosti .

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem pa je itak brez veze, da sploh uporabljaš navigacijo, saj boš s tem ogrožal sebe in druge v prometu...namreč omejitve hitrosti na cestah niso na tako visokem nivoju zanesljivosti, da bi se bilo varno zanašat nanje, sploh pa ne v državah bivše juge. Raje glej na table, če nebi rad delal za policaje oz za morebitne posledice, ko se boš mimo šole peljal 90 km/h, ker ti bo pač to navigacija dovoljevala...
 

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
nisem mislil, da bi z navigacijo nadomestil merilnik hitrosti in opazovanje opozorilnih tabel okoli sebe. Spraševal sem zato, ker če že kupim navigacijo , katero občasno potrebujem ( predvidevam, da je delež nepoklicnih voznikov, kateri uporabljajo navigacijo več kot 10% kilometrov, katere naredijo z avtomobilom, zelo majhen) , potem naj dela, in če me opozori, da namesto 50 peljem 55, zakaj ne, dodatno opozorilo vedno prav pride. Maš pa prav , glede nivoja zaneslivosti, Cone 30km/h ponavadi niso upisane.

lp
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Vprašal je kaj dobi do 400 eur najboljše
smile-1.gif


Osebno menim, da bo z Dakoto 20 povsem zadovoljen. Razen fotoaparata in malo manjšega ekrana ima vse, kar imajo veliki.
Za 250 EUR se jo že da dobiti...

Kje se da dobiti Dakoto 20 za tak denar?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
ebay?
rolleyes-1.gif

Dej bod še tak car pa mi najdi kak link do novega seveda in se razume, da ne iz USA, ker je potem še davek in carina
rolleyes-1.gif

Po tem času verjetno lahko najdeš še ceneje od 250 EUR, ker na mimovrste je zdaj 275 EUR in se ne splača prek ebay-a.
Bod res tak car in najdi eno dobro ceno
rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.411
2.483
113
še v SLO - ampak komaj
Svašta - sposoben napisati post - nesposben pa na ebayu posikati ponudbo?
rolleyes-1.gif


Po treh klikih pridem do sledeče ponudbe.


Cena 215,90 + 17,50 poštnina = 233,40 EUR

Da ne bo nesporazuma - jaz ne garantiram za prodajalca. Gre samo za prikaz, da se da dokaj ugodna ponudba najti. Pa š ene prvi pogled izgleda dokaj varen nakup.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Car, ki misli, da je odkril toplo vodo in se mu je marija prikazala
rolleyes-1.gif


Za 15% cenejšo stvar pri taki vrednosti ne mislim nabavljat iz tujine. OK če bi mi kak wannabe sposobnjakovič garantiral za prodajalca pol že, ampak pri nas dobim pravo garancijo in servis
rolleyes-1.gif


Sej bo, važno, da znamo kliketati po ebayu in, da smo zaradi tega ful sposobni, čeprav ne najdemo nič pametnega
priden.gif
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Se opravičujem. Registriran sem samo na angleškem ebayu ker žal ne znam nemško, finsko, švedsko, italijansko, ... in še kar nekaj tujih jezikov, ki se pojavljajo na ebay-ih. Na angleškem ebayu sem našel žal samo ponudbe iz anglije in amerike, ki so bile cenovno višje. Priznam, ker sem len in nesposoben se nisem naučil vseh teh jezikov in nisem mogel najti ugodnejših ponudb.

In prava pot je, da se zmerja in žali take ljudi kajne?
Sem se zamislil, spoznal ter se soočil s svojo nesposobnostjo ter lenobo in sedaj sem pomirjen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.411
2.483
113
še v SLO - ampak komaj
Ne jezi se- se ne splača.
wink-1.gif


Če sem te užalil se ti vljudno opravičujem. Žal je na forumu vse preveč "lenob", ki mislijo, da jim bodo drugi vse rešili.
Iz tvojega posta se ni dalo razbrati, da si že sam iskal (pač na uk in usa) - in sem res mogoče malo grobo napisal.

Pa da še nekaj razščistim:
- garancije za prodajalca (prodajalce nasplošno) ne morem dati, ker še nikoli pri dotičnem kupoval - je bilo pa zato dodano mnenje, da je na prvi pogled (ocene, možnost pay-pal ipd.) videti kot varni nakup
- glede EU garancije - je bilo tudi na ALTERju precej tega napisanega - kaj EU garancija pomeni ipd. - se boš moral sam prebiti skozi

Za konec pa - ali bo kdo kupil "ugodneje" ali "varneje" pa je in bo vedno ostala le lastna odločitev. Oba pojma pa namenoma v navednice, ker si lahko vsak po svoje predstavlja kaj je varno in kaj je ugodno.

Če te zanima moje mnenje glede takšnih nakupov in razlike v ceni - če potrebujem stvar TAKOJ - kupim pri nas - če lahko malo počakam kupim "zunaj". Za konkretni primer, bi se odločil kupiti preko ebay -ali bi si še pogeldakll na www.geizhals.at alternative nakupa blizu SLO/A meje (vem, da si napisal, da ne znaš nemško - malo google translate pa bo šlo
wink-1.gif
)
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Ni panike, je že vredu
smile-1.gif

Par dni že pregledujem tuje strani, trgovine in gledam teste. Najceneje mi je ratalo najti tule http://www.electronic4you.at/ za 222€ + 6€ poštnina, v celovcu imajo tud eno poslovalnico. Drugače pa direkt iz anglije, ne prek angleškega ebaya kjer je dražje. Pa tole iz nemškega ebaya je tud dobra cena.
Mislim pa nabavit enkrat do pomladi drugo leto tako, da se mi ne mudi in bi tud rabljenega vzel, če bi našel kaj ugodnega
smile-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
ksz
da ne odpiram nove teme:

Kolega mi ponuja tako "malo rabljeno" zadevo za 50€ (prijateljska cena) in me zanima ali je vredna svojega dnarja, ima pa iGO mape- najnovejšo naloženo
GPS 7` HD NAVIGATOR