Izbiram GPS

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Ali pa se zmeni s kom na tem forumu, da ti zrihta WayteQ-a da bo delal, pa das njemu za gajbo pira, ce hoces dobit zadevo s katero se ti ne bo treba nic vec ubadat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.358
1.213
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
WayteQ, kolikor ga vsi hvalite, odpade - prvič ga pri nas ni za dobit, drugič, kolikor sem bral, ni ravno enostaven za uštimat, je pa res, da ko ga končno uštimaš, je pa TOP. ampak raje bi imel nekaj malo manj TOP in da dela out of the box.
smile-1.gif
Ni ga za dobit pri nas!?
uf-1.gif

Bi mogoče za začetek pogledal TUKAJ?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, narobe sem se izrazil - ga je za dobit pri nas, samo ne v navadni štacuni, ampak samo preko neta. tega pa nekako ne maram za recimo nakupe nad 100€. ne vem zakaj, slabe izkušnje iz preteklosti pač.

sem danes drugače videl Petrolovega Garmina in moram reči, da sem bil pozitivno presenečen, predvsem sem mislil, da ima manjši zaslon.

trenutno sta v ožjem izboru Garmin Nuvi 1390T Premium

počasi se začenja mudit, ker drug teden se počasi že začenja projekt, kjer bom odkrival najbolj skrite kotičke Slovenije, veliko pa zahajam tudi proti Hrvaški in Srbiji, ostala Evropa pa je menda povsod dobro pokrita. torej? last verditct?

nekdo je že dal glas za Garmina, tudi sam se najbolj nagibam k Garminu (price/performance je v tej ponudbi za moje pojme res na strani Garmina, bi pa vseeno bil vesel še kakšnega nasveta). konec koncev nabavljam zadevo, ki mora biti zanesljiva, predvsem pa vzdržljiva, da bo par let lahko delala.
smile-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.358
1.213
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, nekdo je že dal glas za Garmina... Kar nekaj pa je dalo svoj glas za Wayteq.... Lej, ker si se izgleda že odločil za Garmina, te je sedaj brez veze karkoli še prepričevat! Ne kupuješ preko neta! Ja, ok, izgovor, ker se da vse zmenit, a si že slišal kakšno negativno izkušnjo od koga tukaj glede nakupa? Še jaz sem ti ponudil, da malo stestiraš mojo napravo. Ampak, ne, ker si se itak že odločil. Čakaš samo še, da ti eden potrdi, kako je Garmin super in hop! Kupi že enkrat tega Garmina, da bo mir! Vedi pa, da Garmini še zdaleč niso več "best buy"!!!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
dejstvo je, da po vsem napisanem in prebranem je WayteQ top. tudi sam bi ga z veseljem imel, če bi imel čas se ukvarjat s temi stvarmi. ponavadi se me gospod Murphy loti ravno takrat ko je najmanj potrebno, in to je, ko se mi kaj mudi v zvezi s temi stvarmi - npr. tik pred odhodom v Anglijo cca. 14 dni nazaj sem si hotel posodobit kartografije na Nokii (Nokia Ovi Maps), pa ni šlo in ni šlo, nekaj, kar sem imel v glavi, da se naredi v cca. pol urce urci, mi je vzelo celo popoldne. ampak dobro, to je telefon, ki ima vgrajeno podporo za navigacijo, dobro da dela.

ne bi pa rad z namensko stvarjo, torej navigacijsko napravo imel spet toliko dela. okej, tolk, da fliknem nove mape, osvežim mape, kakorkoli, to že, ampak kolikor sem bral zadeve z WayteQ-om, je treba bit vsaj malo znalca in si vzeti nekaj malega časa, da se zadeva uredi. ampak kot rečeno, pri teh zadevah nimam hude sreče in gotovo mi bo šlo nekaj narobe in zabil spet več časa.

glede nakupovanja preko spleta imam sam slabo izkušnjo, kjer sem bil ob 109€, ampak okej, to je neka druga štorija, od takrat pač nabavljam preko neta samo take stvari, ki so poceni in pri katerih res ne moraš falit.

in kar se tiče mojih zadnjih izbir - nisem se odločil za Garmina - ravno zato, ker sem veliko prebral in slišal, da Garmin ni več to, kar je bil cincam - ampak še vseeno mi je najbolj pomembno namenskost - torej, kateri izmed teh dveh, Garmin in Navigon, je glede tega, da me pripelje tudi na nek odročen cilj, najbolj primeren.

vem, da obstaja tudi WayteQ Sygic something, če je že to zelo dobra zadeva, vzamem v zakup tudi to in si ga še enkrat pogledam, raziščem in premislim. moram pa tekom tega tedna počasi že nabavit ... res pa ne bi nekaj takega, s čimer se bom moral še nekaj malega (kar pri meni preraste v velikega) pozabavat, preden ga bom lahko poknil v avto in off we go.
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še eno vprašanje - glede Garmina
redface-1.gif
- zasledil sem dva različna podatka za eno, meni precej pomembno stvar, vmesne točke - nekje piše, da podpira, nekje, da ne podpira. mogoče kdo ve, podpira ali ne?

p.s.: Garmin mi predvsem prav pride, ker ima zaradi AdriaRoute Balkan nekako najbolje pokrit ...
redface-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.822
2.569
113
garmin ima prometne informacije, wayteq pa stane 30€ antena.

Drugač pa verjetno ni nobene razlike...
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Pozdravljeni
Tudi jaz kupujem navigacijo. Zanima me predvsem da ima windows CE, tmc, ...
Navon N750
Navigon 70 premium
To sta dve navigaciji ki sta zanimivi zame. Navigon kot je videti ponuja več.
Kako zelo bom vrgel denar stran pri eni od teh? Odprt sem tudi za druge predloge Mio, Goclever. Samo garmina mi ne omenjajte
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
TMC sprejemnik stane 30 eur. Vse lahko kupiš na istem mestu. Nabaviš recimo model x960BT in TMC anteno in imaš za 130 eur železnino najvišjega ranga. Navigacijo po želji lahko naložiš sam, tudi na forumu imaš full support..
wink-1.gif
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
sam bi kupil wayteq.. pa me moti da se naprava samodejno ne prižge in ugasne ob kontaktu. a kateri WIN CE to omogoča?
a je kdo v MB da mu plačam PIVO/kafe in "mi ga pokaže" (wayteqa) namreč nebi rad na hitro kupil če nebom potem zadovoljen.
 
Nazadnje urejeno: