Izbiram GPS

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Dej prosim pusti Garmina!!! Garmin je že nekaj časa mimo, odkar so drugi ponudniki izboljšali svoje karte za SLO. Osebno pa preferiram Igo8 naprave.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne sklepaj iz posamičnega na spološno. Prednosti Garmina pred vsemi drugimi:

- Podpira topografske karte (eninstvena rešitev za pohodnike, kolesarje....)
- Podpira navtične karte (edinstvena rešitev za vse amaterske in naprednejše pomorščake)
- Najboljša pokritost bivše juge - govorim o AR, nobena druga navigacija nima boljše pokritosti tega (za nas zanimivega) območja;

če uporabnik preferira za katerega od teh naštetih razlogov, potem je Garmin najboljša izbira, o tem ni dvoma. Če pa uporabnik želi le cestno navigacijo z dobro pokritostjo Slovenije in ostale evrope pa je vsekakor cenovno in tudi estetsko boljša izbira iGO8.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In program Mapsource za načrtovanje poti na PCju. Pri konkurenci je še vedno žalost glede tega, kar me čudi.
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
- Najboljša pokritost bivše juge - govorim o AR, nobena druga navigacija nima boljše pokritosti tega (za nas zanimivega) območja;

Se ne strinjam najbolj s to trditvijo

AR je narejena od istih firm kot TopMap za iGO (Monolit, Navigo Sistem, Contrast). Torej je pokritost enaka, oz. TopMap ima posodobitve 3-4× na leto, AR pa 2×, kar pomeni, da je bolj ažurno osveževanje map za iGO, posledično se mape boljše pri iGO
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za Jugo so za Garmina še druge mape, SCG in npr. Bulmaps Balkan, ki mislim da za iGO ne delajo.
 

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Najprej vsem lep pozdrav in ker ste že tako lepo pri temi, ki zanima tudi mene, bi še jaz vprašal za nasvet...

Če citiram Jancha..
''... Torej takole je, vse je odvisno od tvojih potreb, pripravljenosti in računalniške pismenosti. Če imaš raje navigacijo takšno kot jo kupiš, potem pač vzemi garmina, če pa si se pripravljen malo poigrat, pa lahko vzameš poceni napravo, recimo zgoraj omenjeni Mio M400, ki ti z malo znanja, daje enkratno možnost izbire različnih navigacij in kombinacij, ki se dajo naložit na tako zadevo, med drugim vse zgoraj omenjeno. Ta model je pač bil omenjen kot poceni izbira z dobrimi tehničnimi karakteristikami, lahko pa podobno napravo dobiš še ceneje in celo s TMC sprejemnikom. Za takšno igračkanje pa je seveda pogoj, da je na napravi sistem Win CE 5.0. Aja, navigacija, ki je naložena na tej napravi je srednje žalosti, zemljevidi so težko dobavljivi in se manj ferkventno posodabljajo. Vendar to itak nima veze, na napravi vse ostane kot je, dodaš pa lahko še "marsikaj. ..."

Zanima me kaj bi priporočali v smislu: ...lahko pa podobno napravo dobiš še ceneje in celo s TMC sprejemnikom.
Najraje bi kupil kakšno novo ali malo rabljeno PDa napravo, ki bi jo nato naložil s IGO 8 ali čem podobnim (kolikor mi je znano Garmin gre samo na ''Garmin'', če to ni res me prosim popravite). Želel pa bi imeti hardware (se pravi napravo), ki bo še nekja časa konkurenčna ... Nazadnje sem potoval s HP iPAQ 316 pa je bila zadeva (razen baterije) kar OK (najbolj mi je bil všeč velik display)...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
50
48
Hm ... potem glej raje v smislu novega mobitela ... tam imaš vse to že "included".
 

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Hmm, tudi to je res (do sedaj sem uporabljal Garmina na Nokii E51, pa sem seveda vedno znova pozabljal na GPS sprejemnik ). Navigacija ima morda prednost v velikosti, sicer pa na kak telefon (android, HTC, Symbian, ...) lahko sploh spraviš iGOta?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
iGO8 gre samo na Windows Mobile / WinCE, če smo pikolovski. Za pametne telefone pa so na voljo malce oskubljene različice, vendar vseeno nudijo vse top featurje "velikega brata".

- iGO My way™ for Android
- iGO MotoNav™ for Android™
- iGO My way™ 2009 for iPhone
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
50
48
Tako ja
smile-1.gif
 

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Hvala za informacije.
Hmm, HTC in Samsungov galaxy sta mi veeno predraga pa ne vem če se ne bom zadovoljil kar s kakšnim Miotom ali čem podobnim (nekaj za iGo 8 oz. Primo). Bomo počakali kaj prinesejo novoletne (ali ponovoletne) akcije.
 

MobiSuxGuru

Pripravnik
6. nov 2008
119
0
16
Kaj pa če bi mel prav garmina in bi ga nucal še za po hribih hodt pa na bicikl bi ga obesu ipd, kaj bi priporočal?

Sej sam gps čip imajo pa verjetn vsi enak? Oz. kako je z iskanjem signala ipd.

tnx
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Kakšne so pa karte za Medion GoPal P4440? Za Slovenijo in ostalo evropo .... ?
Zanima me kakšen je original software ali je bolje dati iGO8 ali Primo nanj?
 

lmorgh

Zelenc'
19. jan 2011
20
0
1
Kupujem ročni pohodniški GPS, tam do 400€. kaj je najboljše, kar lahko dobim za ta denar?