iscem uporaben program za data transfer iz neodzivnega androida na pc ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
gre za cca 10 let star HTE, neodziven ...

kako pobrat dol kontakte in sms sporocila?

hvala za info
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
gre za cca 10 let star HTE, neodziven ...

kako pobrat dol kontakte in sms sporocila?

hvala za info
Kaj to pomeni, da je telefon neodziven? Da se sploh ne prižge?
Kolikor vem, so se kontakti takrat shranjevali direktno v pomnilnik telefona ali pa na SIM kartico, kakor si pač določil. Če še imaš SIM kartico v telefonu, mogoče lahko poskusiš s kakšnim čitalcem za kartice. Za sporočila mislim, da so se shranjevala v pomnilnik telefona.
Skratka, zelo malo možnosti je, da pridobiš podatke.
Lahko pa poskusiš kje dobiti baterijo, ki paše v ta telefon, pa ga potem prižgati, če se bo. Potem boš lahko razmišljal, kateri program za data transfer.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Kaj to pomeni, da je telefon neodziven? Da se sploh ne prižge?
Kolikor vem, so se kontakti takrat shranjevali direktno v pomnilnik telefona ali pa na SIM kartico, kakor si pač določil. Če še imaš SIM kartico v telefonu, mogoče lahko poskusiš s kakšnim čitalcem za kartice. Za sporočila mislim, da so se shranjevala v pomnilnik telefona.
Skratka, zelo malo možnosti je, da pridobiš podatke.
Lahko pa poskusiš kje dobiti baterijo, ki paše v ta telefon, pa ga potem prižgati, če se bo. Potem boš lahko razmišljal, kateri program za data transfer.

telefon se odzove na napajalnik, samo touch ne oddela in posledicno se ne da upravljati s komandami ...
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Če se ni prej kaj modificiralo software (odklepanje bootloaderja, custom recovery, usb debugging) bo težka. Določene stvari se sicer da izvesti tudi samo s stranskimi tipkami med zagonom naprave. Enostavnega programčka za recovery ne bo. Mogoče kaj v kombinaciji z bootloader unlock, nalaganje custom recovery-ja in potem z android adb recovery komandami. Največ uporabnih informacij boš našel na forumu xda-developers, bodo pa vse precej "napredne rešitve".

xda-developers adb recovery

Sem pa že probaval reševat podatke iz podobno okvarjenega HTC-ja, pa nisem bil uspešen, tudi z zgoraj opisanimi metodami. S standardnimi recovery programi navadno brez odklenjene naprave ni uspeha.

Probaj pa še z USB priklopom miške, (potrebuješ adapter moški micro usb/ ženski USB-A) če lahko narišeš vzorec za odklep z miško. Ne vem pa če je bilo pri tako starih napravah to že mogoče.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Zgolj ideja: pred leti sem videl nek azijski android, ena izmed meni poznanih, v tem koncu sveta uveljavljenih znamk (xiaomi, htc oz nekaj podobnega), ki ga je tehnicno precej neuka uporabnica obdrzala zaradi arhiva v telefonu. Touch ni deloval, je pa enostavno nanj (na usb port) priklopila misko in upravljala s telefonom.

Meni je bilo to :oops1:, sam nikoli ne bi pomislil na to. Niti nisem vedel, da stvar deluje. In to out of the box.