iPhone 12

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
meni 11pro drži 5 dni, telefon, sms, mail, internet koliko rabim( 2x na mesec), fejsbuk pa te fore nimam sploh. Tak da kar se mene tiče, sem z telefonom super zadovoljen.
No tak odkrito..... zakaj za vraga potem potrebuješ telefon za 1500 eur, če ga ne uporabljaš za to za kar je namenjen? Seveda si super zadovoljen. Super zadovoljen bi bil ob tej uporabi tudi s telefonom za 400 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Itak da gre.
Tanovega kabla ne moreš vklopit v stari polnilec brez vmesnika
 
  • Všeč mi je
Reactions: darez

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
No tak odkrito..... zakaj za vraga potem potrebuješ telefon za 1500 eur, če ga ne uporabljaš za to za kar je namenjen? Seveda si super zadovoljen. Super zadovoljen bi bil ob tej uporabi tudi s telefonom za 400 eur.
jaz telefon uporabljam za klicanje. navi imam v avtu. fejsbuka pa podobnega pa nikoli nisem imel. kaj naj drugega počnem z telefonom? oziroma, čemu je namenjen telefon, po tvoji logiki?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
No ja tiste polnilce, ki so jih dajali zraven iPhonov bi bilo že prej bolje, da jih nebi. Od mojih zadnjih treh so še vsi v škatli, nikoli uporabljeni.

So pa govorice, da v prihodnosti gre tudi lightning port stran. Ne bo ga nadomestil usb-c, ampak bo iphone brez konektorjev. Polniti se ga bo dalo samo breztično.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
pa saj v tem je keč. večina doma polni brezžično. če bi bil nov telefon 1000, z polnilcem pa 1035, bi pa vsi kupili za 1000. edino gargy bo dal 1035.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Ne nista boljsi, prej podobni oz. slabsi. Display je tudi slabsi (ni niti opcije 90 ali 120hz), software tudi skripa napram vcasih. Edini plusi napram androidu so vrhunski SOC, ki je pred snapdragoni, ekosistem (ce si lastis ostale apple naprave) in redne ter dolge posodobitve sistema. Aja pa ne smem pozabiti na backup, tu se lahko androidi se ucijo kako se stvarem prav streze (z rootom se menda da). Na ostalih podrocjih pa je izenacen z androidi ali pa ga ti šijejo. Kot dolgoletni uporabnik iphonov pa sem najbolj razocaran nad njihovim softwarom, ki je bil vcasih res top, od cca ios12 pa gre navzdol in je glede na buge primerljiv z androidom. Ceprav, ko skinejo ta grdi notch se pa mogoce vrnem nazaj v ios tabor pogledat. :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem leto in pol na Huawei p30 pro, presedlal iz iPhone 7 plus. Na začetku navdušen, sedaj mi gre pa na živce stekanje sistema, random freezi, najpogosteje, ko res ni treba, feeling imam kot da je telefon star 3 leta in pol. Ne, pa da gre za leto in pol star flagship! vidim da sta širokokotni in tele kameri zelo temni, polni šuma in slabi. Baterija drži vrhunsko, polni se ekstra hitro, kar je top.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Jaz sem leto in pol na Huawei p30 pro, presedlal iz iPhone 7 plus. Na začetku navdušen, sedaj mi gre pa na živce stekanje sistema, random freezi, najpogosteje, ko res ni treba, feeling imam kot da je telefon star 3 leta in pol. Ne, pa da gre za leto in pol star flagship! vidim da sta širokokotni in tele kameri zelo temni, polni šuma in slabi. Baterija drži vrhunsko, polni se ekstra hitro, kar je top.
Vrni se nazaj na 7ko, kjub 4 letom in ios14, stvar se vedno leti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.206
113
Jaz sem leto in pol na Huawei p30 pro, presedlal iz iPhone 7 plus. Na začetku navdušen, sedaj mi gre pa na živce stekanje sistema, random freezi, najpogosteje, ko res ni treba, feeling imam kot da je telefon star 3 leta in pol. Ne, pa da gre za leto in pol star flagship!
Točno zaradi tega sem sam na Apple-u.
Funfact: še vedno normalno uporabljam Ipad 2 za Youtube: ven je prišel 2011 :),
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Jest pa ipad mini 1. generacije z istim drobovjem. YT, T2go, dela u nulo. Mam še kr nekaj mlajšo tablico Sony Z4. Tam pa že nekaj časa T2go šteka. In sicer programi z dvojnim kodiranjem (HBO in ostalo) štekajo da ni za gledat. Na ipadu delajo normalno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.206
113
:) Crknil od smeha. Začne se pri 18-i sekundi, se splača pogledat do konca prispevka o Iphone 12 :).
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
jaz telefon uporabljam za klicanje. navi imam v avtu. fejsbuka pa podobnega pa nikoli nisem imel. kaj naj drugega počnem z telefonom? oziroma, čemu je namenjen telefon, po tvoji logiki?
jaz ga uporabljam v bistvu za vse od navigacije, mp3 predvajalnika, fotografiranje, socialna omrežja, nakupovanje(m sken), mobilno banko, elektronsko pošto, igranje igric, telefoniranje, sms, viber, ..... ni da ni. Za golo telefoniranje in sms-nje bi bil dovolj tudi samsung galaxy II z androidom 2.3.4. ali pa kak neumen novejši telefon recimo nokia 3310.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Stari polnilci in stari kabli so popolnoma kompatibilni. USB-C na lightning kabla še nimam in se ga tudi ne bom branil. Sicer pa... njihova skrb ni okolje (čeprav tako pravijo), temveč varčevanje. Brez polnilca v škatli je njihova marža na prodan iPhone višja.

Ma kolk pa naredijo oni minusa s tem malim polnilcem? 0,5€ na kos? Ni mi všeč, da so šli spet nazaj na iphone 4 obliko, pa vseeno kamera ven štrli.

Naj dajo ven iPhone 12 Fat Mini, pa ga kupim :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
jaz ga uporabljam v bistvu za vse od navigacije, mp3 predvajalnika, fotografiranje, socialna omrežja, nakupovanje(m sken), mobilno banko, elektronsko pošto, igranje igric, telefoniranje, sms, viber, ..... ni da ni. Za golo telefoniranje in sms-nje bi bil dovolj tudi samsung galaxy II z androidom 2.3.4. ali pa kak neumen novejši telefon recimo nokia 3310.
kaj pa tebe briga, kak telefon imam jaz. samo rekel sem da mi baterija super služi, koliko ga jaz uporabljam. ti pa kr imej androida. sam imam raje iskrino palačinko, in si kabl 50km zravn vlačim, kot pa andriod sistem.
 
  • Wow
Reactions: koliko

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ma kolk pa naredijo oni minusa s tem malim polnilcem? 0,5€ na kos? Ni mi všeč, da so šli spet nazaj na iphone 4 obliko, pa vseeno kamera ven štrli.

Naj dajo ven iPhone 12 Fat Mini, pa ga kupim :)
Tudi, če je 0.5€ na kos (pa je verjetno več), je to pri 200mio prodanih telefonov na leto 100mio €. Pa potem so še nižji stroški transporta (manjša škatla, več telefonov v en kontejner). Pač... kapitalisti želijo vedno več denarja. Poleg tega se pa predstavijo kot "zeleno" podjetje. Win win iz njihove perspektive.