iPhone 12

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Vidim da se noben ni pikno v "no charging brick in box"
Pač ja, razumem da jih "skrbi" za naravo. Samo da pa dodaš usb-c to lightning kabl pa pač nevem kolk navadnih smrtnikov ma charging brick z usb-c vhodom doma ravno. Rayumel bi usb-a to lightning, ampak vrjetno bodo vestni zagovorniki appla našli tut neko razlago zakaj je to ful boljše.

Drugače pa sam telefon, načeloma lep, notch bi lahko vsaj zmanjšali če že ne odstranli. Drugače pa nič kaj ekstra napram 11tke.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Moj rabljen iPhone X naj torej prodam brez polnilca, ker ga moram uporabiti za 12-ko? Aja, itak ga ne morem uporabiti zaradi USB-A -C :confused:
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Sej tole bo kar kmal postalo splošna praksa.
Glede na to da bodo VSI imeli usb-c in/ali wireless charging mogoč niti ni tako napačno.
Avto ki ti to ponuja itak że imaš, kmalu se mu bodo pridružile še nočne omarice in pisalne mize, namizne lučke,...
Na polnjenje s kablom pa bomo začeli gledat kot na tiste ki jih danes vidiš pogovarjat se s stacionarnim telefonom.

Bi bilo pa seveda lepo da bi to vkalkulirali v ceno telefona.

Mater sem sanjač.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidim da se noben ni pikno v "no charging brick in box"
Pač ja, razumem da jih "skrbi" za naravo. Samo da pa dodaš usb-c to lightning kabl pa pač nevem kolk navadnih smrtnikov ma charging brick z usb-c vhodom doma ravno. Rayumel bi usb-a to lightning, ampak vrjetno bodo vestni zagovorniki appla našli tut neko razlago zakaj je to ful boljše.

Drugače pa sam telefon, načeloma lep, notch bi lahko vsaj zmanjšali če že ne odstranli. Drugače pa nič kaj ekstra napram 11tke.
To da je USB-C to Lightning je definitivno boljše, zato ker je to edina možnost, da deluje standarden USB-PD in s tem hitro polnenje na iPhoneu. Tako je bilo že na prejšni generaciji (s tem da je bil vključen tudi USB-C wall charger), še pred tem si moral pa sam kupit USB-C to Lightning kabel in PD polnilec, če si želel hitro polnit, čeprav je recimo X sicer podpiral USB-PD. Pa glede na to, da njihovi laptopi že leta nimajo drugih portov kot USB-C bi bilo res mimo, da bi zraven dobil USB-A kabel. Še marsikater nov avto ima danes USB-C only porte.

To da wall chargerja ni zraven, je pa res malo smotano. Ampak po drugi strani pa tudi meni osebino več ali manj original ležijo v omari, ker uglavnem uporabljam večportne Anker/Aukey/Hyperjuice/Satechi/... polnilce, je enostavno preveč teh naprav, da bi za vsako svoj brick s sabo vlačil. Še vedno pa mislim, da bi ga lahko dali zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lubejx

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
To da je USB-C to Lightning je definitivno boljše, zato ker je to edina možnost, da deluje standarden USB-PD in s tem hitro polnenje na iPhoneu. Tako je bilo že na prejšni generaciji (s tem da je bil vključen tudi USB-C wall charger), še pred tem si moral pa sam kupit USB-C to Lightning kabel in PD polnilec, če si želel hitro polnit, čeprav je recimo X sicer podpiral USB-PD. Pa glede na to, da njihovi laptopi že leta nimajo drugih portov kot USB-C bi bilo res mimo, da bi zraven dobil USB-A kabel. Še marsikater nov avto ima danes USB-C only porte.

To da wall chargerja ni zraven, je pa res malo smotano. Ampak po drugi strani pa tudi meni osebino več ali manj original ležijo v omari, ker uglavnem uporabljam večportne Anker/Aukey/Hyperjuice/Satechi/... polnilce, je enostavno preveč teh naprav, da bi za vsako svoj brick s sabo vlačil. Še vedno pa mislim, da bi ga lahko dali zraven.
Vsekakor se strinjam z povedanim, problem je edino mogoče za nekoga z starejšo generacijo iPhona ki ima še pač tisti tastari brick z USB-A. Itak bo USB-C postal neki standard na vseh novih napravah, brickih in podobno to je dejstvo. Bolj me pač moti dejstvo da ga ne dodajo v škatlo bodo ga pa itak prodajali posebaj. Sicer pa nekdo ki je v apple ekosistemu ga to sigurno nebo odvrnilo od nakupa. Drugače še pa enkrat povdarim da telefon ne deluje slab, nebi pa recimo upgrejdal če bi imel Xs ali 11tko. Tako kot tut logično ne upgrejdaš iz Galaxy s10 na s20 recimo, edino če pač kenjaš geld.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Samo sem čakal iPhone fene, da bodo začeli opravičevati manjko slušalk, polnilca in ustreznost USB-C kabla :D

Torej Apple podraži telefon za $100, odvzame slušalke, odvzame polnilec in kupci mu še kimajo in ploskajo... Top!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo sem čakal iPhone fene, da bodo začeli opravičevati manjko slušalk, polnilca in ustreznost USB-C kabla :D

Torej Apple podraži telefon za $100, odvzame slušalke, odvzame polnilec in kupci mu še kimajo in ploskajo... Top!
Če si to razumel iz mojega posta, potem ti žal ne morem pomagat....

Torej po tvoje bi bilo boljše, da dobiš zraven kabel z nekim legacy priključkom (USB-A) preko katerega ne dela hitro polnenje in ga ne moreš priklopit v MacBooka zadnjih parih generacij? Tako da moraš potem kupit še kabel, ne samo polnilca. Za ostalo sem pa napisal, da bi raje videl, da je zraven, čeprav sam osebno večino ne uporabljam....
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne, ni letelo na tebe, me pa veseli, da si se našel.

Hitro polnjenje ne deluje na USB-A??? Wait, what?
Da ga ne moreš priključiti na "MacBooka zadnjih generacij" je popolnoma nerelevantno, razen če je novi iPhone 12 namenjen pretežno uporabnikom "MacBooka zadnjih generacij"

Pač, Apple je vernikm vtaknil prs v rit, jim povedal, da polnilca ni zaradi "eko ozaveščanje" (khm, bullshit, khm) ti mu pa kimajo in ploskajo.

Apple je včasih bil vodilni pri (r)evoluciji mobilnih naprav, najave in predstavitve so bile "first page" novice, TV so snemale vernike šotorit pred prodajalnami itd. Tokrat je predstavitev nove 12-ke šla mimo brez da bi kdorkoli sploh prav opazil... Predstavili niso nič novega, kaj šele revolucionarnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Kak hitro pa polni hitri polnilec preko USB-C na iphonu. Recimo meni tak polnilec kot je v linku polni Xs čez 2,4A. Naj bi imel 2,4A po portu, test polnjenja pokaže nekoliko več

 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne, ni letelo na tebe, me pa veseli, da si se našel.

Hitro polnjenje ne deluje na USB-A??? Wait, what?
Da ga ne moreš priključiti na "MacBooka zadnjih generacij" je popolnoma nerelevantno, razen če je novi iPhone 12 namenjen pretežno uporabnikom "MacBooka zadnjih generacij"

Pač, Apple je vernikm vtaknil prs v rit, jim povedal, da polnilca ni zaradi "eko ozaveščanje" (khm, bullshit, khm) ti mu pa kimajo in ploskajo.

Apple je včasih bil vodilni pri (r)evoluciji mobilnih naprav, najave in predstavitve so bile "first page" novice, TV so snemale vernike šotorit pred prodajalnami itd. Tokrat je predstavitev nove 12-ke šla mimo brez da bi kdorkoli sploh prav opazil... Predstavili niso nič novega, kaj šele revolucionarnega.
Še enkrat, nič ne kimam in ploskam odsotnosti polnilca, tako da spet ne vem, kje na bi se po tvoje našel. Še vedno pa stojim za tem, da je USB-C the way to go. Pač vse gre v to smer, ne vidim smisla da bi zdaj šli nazaj sploh ker ima USB-C->Lightning že prejšnja generacija iPhonea, AirPodsi Pro, itd.. Še rajši bi videl, da bi tudi iPhone imel USB-C konektor namesto lightninga in da bi zraven dobil USB-C na USB-C kabel, tako kot zraven laptopa, iPad Pro-ja/novega Air ter kupa druge novejše periferije (recimo eksternih SSD-jev različnih proizvajalcev, ekranov, itd) in da se končno znebimo vseh ostalih priključkov. Meni se je zdel dosti večji fail pred leti, ko si kupil novega MacBooka in novega iPhone pa ju iz škatle nisi mogel povezat, pa še za hitro polnenje si moral dokupit drug kabel. Če že, bi bilo logično, da dobiš oba kabla ali pa USB-A > USB-C adapter, kot pride zraven SSDjev in podobne krame, v primeru da tvoja oprema pač nima USB-C priključka.

In ne, hitro polnenje na iPhoneu, ki uporablja standarden USB-PD, ne deluje brez USB-C kabla, ker enostavno na USB-A fizično ne obstajajo pini, preko katerih se dela negotiation. Pa tudi sicer še nisem videl USB-PD polnilca z USB-A priključkom. Druga zgoba so razni propriatery standardi za hitro polnenje, ki jih uporabljajo drugi proizvajalci.

Bolj kot ta odostnost polnilca (ki je bolj kot ne samo podražitev še za dodatnih XX evrov za večino ljudi), me bolj moti da se cene flagshipov v zadnjih parih letih na sploh poletele v višave. Sicer pa mi je trenutno čist vseeno, ker v bližnji prihodnosti nimam namena menjat telefona, ne glede na to ali ima novi polnilec zraven ali ne.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Stari polnilci in stari kabli so popolnoma kompatibilni. USB-C na lightning kabla še nimam in se ga tudi ne bom branil. Sicer pa... njihova skrb ni okolje (čeprav tako pravijo), temveč varčevanje. Brez polnilca v škatli je njihova marža na prodan iPhone višja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad