Internet in Android aplikcacije na TV-ju

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Boxee Box upravljam s telefonom, ki se zacne preko wifi obnasat kot trackpad pri laptopu. Milina, napram lesenemu daljincu, kljub temu, da ima QWERTY.

Pa ne maram imeti se okoli TV-ja nastlane tipkovnice, misi, ne vem kaj se vse. Sama napota
grin1.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Upravljanje s telefonom je zelo fina zadeva. Jaz imam to možnost pri Onkyo receiverju in jo vseskozi uporabljam, deluje pa preko wifi in routerja. Dobivaš tako tudi povratne informacije na telefon, recimo kateri izvajalec se predvaja in kateri komad.
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Namig: kmalu na voljo komplet z air miško in še izboljšanim hdmi donglom (1.5 GHz, 1 GB ram...).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kaj pa ce ze imam smart tv? Mi to sploh kaj koristi?

Sicer imam smart tv ampak nimam vseh aplikacij na voljo (voyota recimo nimam) in pa tudi internet brskalnika nimam.

Ali bom s tem kljuckom lahko namestil voyo in gledal na 42" TV z lepo kvaliteto slike? Brskalnik bo delal cez cel ekran?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Kaj je to smart TV? Nekaj kar je tako označil prodajalec. Sam ne rabim prav nobene funkcije, ki jo nudi ekran. Zadeve so preveč toge in omejene. Starši se sicer poslužujejo browserja na TV. A tole ali podobno igračo bo vsekakor treba probat...

Naroči sprobaj. Če ne ustreza vrni. Vrni in naroči cenejšo verzijo iz tujine..., ...
Android na TV ekran je kar dobra pogruntavščina. Kako hitro se zadeva na trenutnem hardwaru obrača bo pa sprobat treba. Verjetno ni ravno SGS3 ampak glede na video pa zadeva niti ni švoh.
Glede na to, da WIN 8 prihaja na podobno zmogljive naprave se bomo kmalu znebili PC škatel pod TV. Verjetnost da je trenutni HTPC zadnji je precejšnja. Podatki pa so že itak na NAS.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sam se trudim tole razumet, ampak mi ne rata:)
Imam "smart tv", pa teh smart funkcij v življenju nisem uporabljal (sem samo probal 2x)
imam htpc, pa browser uporabljam mogoče 1x na mesec (imam ga za iptv, xbmc in hišno avtomatizacijo)

Edino kar razumem so igrce. Samo nimaš touch zaslona v roki, tko da je spet vprašanje z igralnostjo.
Ok mogoče filmi. Samo ni tako lepo kot v XBMC-ju:)
Surfat jst osebno ne morem preko tv-ja, twitter in FB sem probal tudi ne gre. Vse to rajš in hitrej nardim na telefonu ali tablci.

Če mi lahko nekdo pove za kaj to uporablja oz bo uporabljal.

@sylver
Voyo aplikacija obstaja, kako bo pa delalo pa ne vem. Močno dvomim, da bo huda slika, ker je vrjetno stream prilagojen za mobilne naprave (telefone in tablice)
Mal sem probal siol tvin, pa je že na tablci bolj tko za silo sliko. Na tv si tega niti neupam priklopit:))

https://play.google.com/store/...WdhcC52b3lvIl0.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po moje s takim vmesnikom smart tv dejansko postane uporaben (oz. je potem pravzaprav ogromna tablica brez touch screena). Ker Smart TV je tak počasna zadeva, da hudo
tongue-1.gif
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Danes sem sprobal in gledal HBO Go preko USB HDMI ključa. Dostop do interneta imam preko Siol-a, 4 MB podatkovni paket, ključek ima dostop do interneta preko Wi-Fi.
Slika je delovala presenetljivo tekoče. Gledali smo risanko Rio. Otroci pa itak že 2 dni "nabijajo" igrice kot so Angry Bird, Bubble shooter itd.
Brskanje po internetu je s tipkovnico dokaj preprosto - bistveno boljše kot prej le s soft tipkovnico. In ja - ključek brez tipkovnice in upravljanje le z računalniško žično miško je tudi mene odvračalo od uporabe, s to daljinsko tipkovnico/miško pa se mi zdi zadeva zelo uporabna. Največ zabave je danes seveda poželo gledanje youtube živalskih posnetkov.