Superpad III tablica (Android 2.3) - kitajec!

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Mora delat.
Še eno vprašanje... kako naj formatiram 32GB micro sd kartico (20€ iz DX ), da bom lahko mel gor 4+GB hd filme. Trenutno imam kar ntfs, ki naj ne bi delal ok z androidom 2.2, ampak nimam nobenh težav, razen tega, da je kopiranje v winsih bolj počasno - manj kot 2MB/s. Če formatiram v fat se hitrost dvigne na nekje 6MB/s, ampak ni podpore za file večje od 4GB, kar je neuporabno.
In pa ko poizkušam predvajati 720p filme preko wifi (ES file explorer, filmi so na windows mašini), je hitrost 600-700KB/s, rabil bi pa vsaj 1MB/s, tako, da mi hd filmi štekajo oz moram na začetku počakat - dat na pavzo, da malo naloada v buffer. Navadni dvd ripi sicer delajo ok... Pomoje bi morali 720p filmi delati tekoče preko wi-fi, če je soliden signal ali?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Imaš mogoče kak USB card reader, ki bi ga priklopil preko USB in notri kako spominsko kartico od digitalca? Zanima me, če se da 8mp slike gladko listat, cropat, mogoče še kak kontrast spremenit.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Card reader lahko sprobam konec tedna, sem pa stestiral in dela istočasno tipkovnica, miška, 3.5" zunanji disk in 4GB usb ključek bp preko usb huba (hub brez napajanja).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Imaš mogoče kak USB card reader, ki bi ga priklopil preko USB in notri kako spominsko kartico od digitalca? Zanima me, če se da 8mp slike gladko listat, cropat, mogoče še kak kontrast spremenit.

Mam nek USB reader, lahko morebiti tudi probam, sicer ne vem kakšna je razlika če slike listam na microsd kartici, ki jo vstavim v njegov čitalec
smile-1.gif
najbrž je ni, a ne?

Zdaj da bi 8mp slike gladko šibalo?, kaj pa vem, po moje je to kar zalogaj. Čudežev ne moreš od Kitajca za dobrih 100 eur pričakovat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Card reader lahko sprobam konec tedna, sem pa stestiral in dela istočasno tipkovnica, miška, 3.5" zunanji disk in 4GB usb ključek bp preko usb huba (hub brez napajanja).

V bistvu imaš ti drugo napravo, ki se ne nanaša na to temo
smile-1.gif
to je bolj tema o Superpadu 2/3.
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
ima mogoče kdo link, kje ste zadevo kupili. link v prvem postu ni veš aktiven.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem nabavil pri tem kitajcu, saj link še vedno dela.
http://stores.ebay.de/Minnas-D...d=p4634.c0.m322

Vidim pa da nima več teh tablic, je očitno razprodal.

Ko smo debatirali o 3G povezljivosti.

Zadevo se da rešiti tudi drugače in sicer preko gsm, narediš wifi spot... skratka če je sila lahko tudi tako a ne. Bom potestiral za finto pa da vidimo.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
S tem sem se že jst ukvarjal ... ti povem, da ti ne bo delalo iz prve
smile-1.gif
Hec je v tem, da android privzeto ne podpira ad-hoc wifi povezave (kar wifi hotspot s telefonom je). K sreči so se našli ljudje,ki so zadevo malo pohekali. Navodila tukaj:
Sicer človek malo komplicira, bolj enostavna navodila so tukaj: http://www.xoomforums.com/foru...connection.html

Meni testirano dela kitajska tablica preko nokie 5800 (Joikuspot Premium) in sedaj mi dela npr. tudi tusmobil tv aplikacija na tabletu.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Prav ta program sem imel v mislih za Nokio. Hvala za link, bom čeknil.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.157
3
38
Maribor
Drugačen je po tem da ima Android 2.2. To čist na hitro. Ostalih stvari nisem šel primerjati.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Zaenkrat ne bo nič z wifi spotom, ker nimam kabla za PC. Verjetno rabim USB-USB kabl, en se mi nekje valja ko sem še notebook priklapljal na PC.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Moram pa rečt, da imam zdaj tablico nekje 3 tedne v "uporabi" pa še vedno ne vem kaj si naj z njo počnem
smile-1.gif


V "urejenem" stanovanju je zadeva popolnoma neuporabna.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Ne rabiš kabla. Vse lahko zrihtaš s tablico -ubistvu vse kar moraš nardit je, da zamenjaš file (starega preimenuješ recimo v .old) wpa_supplicant.bak v /system/bin z temle tukaj: http://www.xoomforums.com/foru...connection.html

Glede uporabnosti tablice - moja ni samo za v stanovanje, je praktično povsod z menoj (notranji žep bunde/jakne), bolj udobno srfanje kot na telefonu, uporabna kot prenosni media player v kombinaciji s projektorjem, uporaba v avtu (aux in). Ker je poceni, mi je ni škoda tudi, če mi jo ukradejo. Je pa res, da če bi mel 10", bi jo verjetno več puščal doma... Za teh 50-60€ je od uporabnosti to to. Ne moreš nekih čudežev pričakovati, če ima recimo soseda za isti denar digitalni foto album, ki ne dela druga, kot da na omari čepi in suče slike
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Da ne bo pomote, tablica ponuja veliko za svojo ceno, saj praktično vse dela solidno, le doma sem raje za PCjem.

Bom probal po tvojih navodilih, imam rootano tablico, uporabljam pa Total Commander za te hece.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Ne rabiš kabla. Vse lahko zrihtaš s tablico -ubistvu vse kar moraš nardit je, da zamenjaš file (starega preimenuješ recimo v .old) wpa_supplicant.bak v /system/bin z temle tukaj: http://www.xoomforums.com/foru...connection.html

Glede uporabnosti tablice - moja ni samo za v stanovanje, je praktično povsod z menoj (notranji žep bunde/jakne), bolj udobno srfanje kot na telefonu, uporabna kot prenosni media player v kombinaciji s projektorjem, uporaba v avtu (aux in). Ker je poceni, mi je ni škoda tudi, če mi jo ukradejo. Je pa res, da če bi mel 10", bi jo verjetno več puščal doma... Za teh 50-60€ je od uporabnosti to to. Ne moreš nekih čudežev pričakovati, če ima recimo soseda za isti denar digitalni foto album, ki ne dela druga, kot da na omari čepi in suče slike
smile-1.gif

Ne pusti preimenovati tistega fajla.