Indukcija Miele

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Jaz?
Nic?
No, enkrat sem neko grozdje ukuhaval crko popoldne. Tam pa je svicala plata.
Hotel sem povedat da bisch bo kuha juho dve uri na 2.
Bosch zeko malo niha v vretju. Oziroma se to opazi pri ma jsi količini. pri y litrih juhe tega skoraj ne opaziš.
Kuhalnik za 40 evrov pa dela res orecej intervalno
Hanzi, ne bereš in potem se pogovarjaš sam s sabo. Jaz sem že napisal da z boschevo indukcijo nimam nobenih težav, glavne pomankljivosti je opisal kalbo, neravnih železnih ponev pač ne uporabljam, kot bi jih lahko na plinu.

Da plata laufa eno celo popoldne je normalno, sem pa vprašal kaj kuha, ko je nekdo omenil da več ur kuha na indukciji na max. Kaj pa? Bukova polena v slani vodi?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ador in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Hanzi, ne bereš in potem se pogovarjaš sam s sabo. Jaz sem že napisal da z boschevo indukcijo nimam nobenih težav, glavne pomankljivosti je opisal kalbo, neravnih železnih ponev pač ne uporabljam, kot bi jih lahko na plinu.

Da plata laufa eno celo popoldne je normalno, sem pa vprašal kaj kuha, ko je nekdo omenil da več ur kuha na indukciji na max. Kaj pa? Bukova polena v slani vodi?
E je bi ga. Nočni monologi ko sem cakal na snezno katastrofo na sadnem drevju in razvlečeni protitocni mreži cez vrt.
Ja , vidim da sem se vrinil pred tvoj post kjer si spraševal damirja.
Jaz sem takrat segreval do "zavretja" nekih 50+ litrov grozdja. Seveda ne v enem loncu v eni rundi.
Dva lonca v vec rundah.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Hanzi, ne bereš in potem se pogovarjaš sam s sabo. Jaz sem že napisal da z boschevo indukcijo nimam nobenih težav, glavne pomankljivosti je opisal kalbo, neravnih železnih ponev pač ne uporabljam, kot bi jih lahko na plinu.

Da plata laufa eno celo popoldne je normalno, sem pa vprašal kaj kuha, ko je nekdo omenil da več ur kuha na indukciji na max. Kaj pa? Bukova polena v slani vodi?

Poskusi zavret 20L vode na plinu in javi se ko zavre. Če boš začel zdaj, lahko pričakujemo odgovor malo pred malco.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Aeg (90ka, rang 1500e (vcasih so bile se drazje)) nic ne pulzira. Sploh. Nikoli. Niti malo. Vem kaj pomeni pulziranje ker imam na morju neka jajca Candy. Tam pa tudi hrenovk ne skuhas brez pomirjeval. Tako da ne ocenjujte indukcije po lowcost indukcijah.
Kaz bi pa rekel, ne ocenjuj indukcij po hi end indukcijah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Aeg (90ka, rang 1500e (vcasih so bile se drazje)) nic ne pulzira. Sploh. Nikoli. Niti malo. Vem kaj pomeni pulziranje ker imam na morju neka jajca Candy. Tam pa tudi hrenovk ne skuhas brez pomirjeval. Tako da ne ocenjujte indukcije po lowcost indukcijah.
Al pa ti plinskih plat na enak način.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Za kuhalno ploščo je najvažnejše, da je regulacija natančna in da ima timer.
Smotano je, da še nisem videl, da bi obstajala kombinacije plošče in posode, kjer bi posoda ugotovila, da je temperatura enaka neki nastavljeni in bi se zmenila s ploščo, da naj to temperaturo vzdržuje X časa. Na tak način bi potem lahko imel tudi zamik vklopa kot pri pečici, kar je stalna praksa pri rabi pri nas. Tako pa sedaj moram počakati, da jed (npr. juha) doseže želeno temperaturo (običajno da zavre), potem pa nastavim timer in grem po drugih opravkih.
Da mi dela aluminijasta kofitjera, imam tudi navadno steklokeramično kuhališče, ki se z njo "razume" in vem čas in stopnjo, da pridem čez par minut nazaj in je kava kuhana.
Verjamem, da profi kuharji gledajo na stvari drugače, ker je njihova služba, da stojijo ob štedilniku. Meni to ne sede, marsikaj se lahko kuha samo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Za kuhalno ploščo je najvažnejše, da je regulacija natančna in da ima timer.
Smotano je, da še nisem videl, da bi obstajala kombinacije plošče in posode, kjer bi posoda ugotovila, da je temperatura enaka neki nastavljeni in bi se zmenila s ploščo, da naj to temperaturo vzdržuje X časa. Na tak način bi potem lahko imel tudi zamik vklopa kot pri pečici, kar je stalna praksa pri rabi pri nas. Tako pa sedaj moram počakati, da jed (npr. juha) doseže željeno temperaturo (običajno da zavre), potem pa nastavim timer in grem po drugih opravkih.
Počakaš da zavre, daš na minimum, daš na roko najbolj čip Casio z odštevalnikom, nastaviš timer in greš po opravkih. Je pa res, da kake počasne boloneze omake, pa podobne zadeve rabijo na šporhetu občasno mešanje, da se spodaj ne začne smodit. Verjetno indukcija v kombinaciji s kvalitetno posodo ne dela teh težav. Jest zadnje čase za te namene uporabljam litoželezno emajl posodo in jo dam po tem ko zavre v pečico na 130. Tist lohk pa pustiš tud cel dan brez da pogledaš. Kak trikilski kos govedine rab glih ene 6 do 8 ur, da se skuha.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Kar poskusi lonc z 20L vode zavret :) Se sliši enostavno, ampak to na plin ni tako zelo. Pomaga pa, da je 20kW toplotne moči.
Zavrel že večkrat, sicer ne vode, ampak pivine. 20l pa res ni neka velika količina. Tud sarme v 20l loncu čist lepo zavrejo v doglednem času na 5kW gorilcu. 9kW gorenc je pa redno vrel 50l pivine, tko da se da. Ni pa tko k indukcija.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Počakaš da zavre, daš na minimum, daš na roko najbolj čip Casio z odštevalnikom, nastaviš timer in greš po opravkih. Je pa res, da kake počasne boloneze omake, pa podobne zadeve rabijo na šporhetu občasno mešanje, da se spodaj ne začne smodit. Verjetno indukcija v kombinaciji s kvalitetno posodo ne dela teh težav. Jest zadnje čase za te namene uporabljam litoželezno emajl posodo in jo dam po tem ko zavre v pečico na 130. Tist lohk pa pustiš tud cel dan brez da pogledaš. Kak trikilski kos govedine rab glih ene 6 do 8 ur, da se skuha.
Kako pa odštevalnik izključi ploščo? To mi ni povsem jasno. Jaz grem od doma in me ni strah, da bo nekaj vrelo, če bom denimo v trgovini zagreznil v neki vrsti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Pol ti je pa edini način pečica, Pa še mešat ni treba. Se boljš skuha kot na šporhetu, sam posodo rabiš pravo.

Edit, da bi dal pa hladno v pečico pa še nisem probal, kok časa rab da zavre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Kakšno prepucavanje:) Pač vsak naj kuha na tistem, kar mu bolj paše. Mi je pa še kar smešno, da nekateri delujejo skoraj užaljeno, če kdo reče, da mu je indukcija boljša od plina.

Pred šestimi leti sem bil na neki delavnici z enim gospodom, ki je lastnik restavracije in tudi šef kuhinje v isti restavraciji, pa sva malo čvekala. Je ravno opremljal kuhinjo na novo in je rekel, da gre vse na indukcijo. Da se kuha enako dobro, lažje se čisti in v vseh pogledih je bolj varno za uporabo. Danes je ta njegova restavracija zelo dobra in tudi precej znana.