IKEA

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
269
83
34
No tako, sem čakal, da se sam oglasiš, ker jaz nimam osebne izkušnje z njim.

Sicer pa pustimo sedaj to..jest iščem nekoga, ki bo šel v Ikeo. :D
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na kak način te lahko nategne s prevozom?

Tako, da v predracun za kuhinjo skrije elemente, ki jih nisi narocil, se potem dela neumnega in proba se 3x okoli prinest na isti nacin na istem narocilu. Potem te sili da placas z gotovino brez racuna, da bos vec prisparal (je vsem jasno zakaj) itd.. ce pa koga vec zanima mi lahko pise.

Ce je kdo pri njemu risal in narocil kuhinjo: Poglejte tistih par strani predracuna in racuna in poglejte, ce ste te stvari res rabili (stevilo front, polic, tecajev itd...). ;)

Ce v ikei kupis kaj kar ne rabis, komot vrnes nazaj in ti dajo dobropis...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tako, da v predracun za kuhinjo skrije elemente, ki jih nisi narocil, se potem dela neumnega in proba se 3x okoli prinest na isti nacin na istem narocilu.

Ce je kdo pri njemu risal in narocil kuhinjo: Poglejte tistih par strani predracuna in racuna in poglejte, ce ste te stvari res rabili (stevilo front, polic, tecajev itd...). ;)

Ce v ikei kupis kaj kar ne rabis, komot vrnes nazaj in ti dajo dobropis...
Nekoč je ob izrisu na ikea strani obstajala možnost za izpis elementov za naročilo. Tega ni več?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ker je ravno tema o Ikei...

Tudi meni se zdi Ikea dobra trgovina (vedno skoraj VSE na zalogi), lahko sestavljaš po želji, ogromno "dodatne" opreme, itd... Pa tudi cenovno se mi je vedno zdela med bolj poceni, samo zadnje čase pa se mi zdi, da so nekateri izdelki kar dragi...

Trenutno bi rad kupil 2 kuhinjska elementa za v garažo:
ikea.png


Čisto preprosto 2 elementa z izvlečnimi predali, pa vendar stane to na sliki 498 EUR!?!?!?!? Se mi zdi kar dosti...

In sem malo primerjal cene in videl, da določeni izdelki vseeno niso tako poceni v Ikei...

Npr.:
Korito: Ikea: 60 eur proti podobnemu koritu: Mimovrste: 35 eur
ročaji: Ikea 6 kom = 30 eur proti podobnemu ročaju: Rujz Design: 6 kom = 22 eur

Na sliki spodaj sem z rdečim okvirjem označil izdelke, ki se mi zdijo dragi:
ikea2.png


No, in sedaj me zanima, ste tudi vi zasledili kje kakšne podobne izdelke, ki so cenejši kot v ikei? Zdi se mi, da je npr.: za goli osnovni element (22 in 35 eur) dobra cena, tudi fronte se mi ne zdijo predrage...

Je pa res, da mi je tudi v Slovenijales Hoče dal predračun za ta dva elementa na predale (s tihim zapiranjem) ceno 450 eur!?!?!?!? Sem mu poslal kar Ikein "Artikelliste" (seveda brez cen, da je bil test bolj zanesljiv) in kot sem rekel, 450 eur...

Je pa tak, da če se da prišparat kje kakih 100 eur, sem vedno za... ;):)
Zato pač malo sprašujem, kaj se v osnovi splača vzet v ikei glede kuhinjskih elementov in kaj ne...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kar se tiče front sem izbral najcenejše, edino izvlečni predali s tihim zapiranjem so malce dražji kot navadni izvlečni predali...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
576
113
Ker je ravno tema o Ikei...

Tudi meni se zdi Ikea dobra trgovina (vedno skoraj VSE na zalogi), lahko sestavljaš po želji, ogromno "dodatne" opreme, itd... Pa tudi cenovno se mi je vedno zdela med bolj poceni, samo zadnje čase pa se mi zdi, da so nekateri izdelki kar dragi...

Trenutno bi rad kupil 2 kuhinjska elementa za v garažo:
Poglej priponko 26186

Čisto preprosto 2 elementa z izvlečnimi predali, pa vendar stane to na sliki 498 EUR!?!?!?!? Se mi zdi kar dosti...

In sem malo primerjal cene in videl, da določeni izdelki vseeno niso tako poceni v Ikei...

Npr.:
Korito: Ikea: 60 eur proti podobnemu koritu: Mimovrste: 35 eur
ročaji: Ikea 6 kom = 30 eur proti podobnemu ročaju: Rujz Design: 6 kom = 22 eur

Na sliki spodaj sem z rdečim okvirjem označil izdelke, ki se mi zdijo dragi:
Poglej priponko 26187

No, in sedaj me zanima, ste tudi vi zasledili kje kakšne podobne izdelke, ki so cenejši kot v ikei? Zdi se mi, da je npr.: za goli osnovni element (22 in 35 eur) dobra cena, tudi fronte se mi ne zdijo predrage...

Je pa res, da mi je tudi v Slovenijales Hoče dal predračun za ta dva elementa na predale (s tihim zapiranjem) ceno 450 eur!?!?!?!? Sem mu poslal kar Ikein "Artikelliste" (seveda brez cen, da je bil test bolj zanesljiv) in kot sem rekel, 450 eur...

Je pa tak, da če se da prišparat kje kakih 100 eur, sem vedno za... ;):)
Zato pač malo sprašujem, kaj se v osnovi splača vzet v ikei glede kuhinjskih elementov in kaj ne...


Preveri še na ikea.hr, znajo biti nižje cene. Glede primerjave korita - prepričan sem, da bi v živo ugotovil, da je korito iz Ikee bistveno kvalitetnejše.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Če je za garažo vzemi nekje rabljeno?

Drugače pa IKEA po mojih izkušnjah ni nič poceni štacuna, kar lepo na nivoju vseh ostalih. Dobiš pocen osnovno zadevo potem te pa na dodatkih lupijo - ki so bolj nujni dodatki kot pa opcijski dodatki.

Imam kar nekaj od njih, zaenkrat sicer zadovoljen. Drži dlje kot pričakovano, ker ko sestavljaš se ti včasih zdi da tudi eno leto ne bo zdržalo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To sem tudi jaz pomislil - rabljeno, ampak hej, človek kupuje s soft zapirali. ;)

Dipo, Momax,... imajo cel osnovni sestav za 299€.

Drugače pa sem Ikea fan in drži definitivno dalje kot bi pričakoval, tudi če je najcenejša varianta. Je pa spet res, da zadnje "resno" pohištvo sem tam kupoval kakih 5 let nazaj.