IKEA

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se mi zdi, da si je Ikea nek renome ustvarila, ki pa zdaj ni več tako "uaaaaauuu" kot pred 15leti. Zdaj je konkurence že kar nekaj. PA ko gledam kataloge, se mi zdi, da so praktično identične zadeve noter. Ali yisk, momax ali ikea. Vse nekak podobno.

Me pa zanima, če ste imeli priložnost dejansko uporabljat pohištvo različnih konkurentov in tudi same ikee. Ali je kaj bolj kvalitetna ikea? Ker cenovno ni več tako poceni kot včasih. Pravijo, da v ikei dobiš morje nekih gadgetov za po omarah npr. To pa je tudi vse, kar se tiče prednosti.

Bil sem 15+let nazaj v gradcu in se mi je zdelo zelo impresivno.
Prejšnjo nedeljo pa sem bil v italijanski ikei, pa se mi ne zdi več tako "bogato". Ogromno je res, ampak 35x se ti ponovi isto pohištvo v različnih sestavih. In ko misliš, da je ogromno robe, v bistvu ugotoviš, da imajo 5 različnih modelov stolov, ampak jih je v eni sobi 150. V drugi pa 120. In potem zgleda uaaauuuu.

Neke roloje sem iskal za žlahto, imajo 5 različnih modelov, nobena mera prava. Mi potem tašča pove, da jih je v momaxu dobila, da je 30 različnih rolojev. Res pa da jih imaš na 2 kvadratih in ne na 150 kvadratih.

Ali je ikea boljša od konkurence, ali so/smo se ljudje samo na ime navadili, in še kar rinemo v ikeo, čeprav imamo bliže tudi kaj drugega?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Šoder tipa moemax in jysk ni nobena konkurenca ikeji, če si slučajno na to ciljal. Tam ni niti enega solidnega kosa tudi če izgleda v katalogu podobno kot v ikei.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včasih sem imel Ikeo naštudirano v nulo in takrat ji "nizkocenovci" niso segli do kolen; lahko pa z zagotovostjo trdim, da je avstrijski (prvotni) Momax in Mobelix prevzemal Ikeine "auslauf" modele in jih naredil še cenejše.

Kar pa ugotavlja upiwaly je pa dejstvo - vsi korpusi (zadnji deli) vseh omar v Ikei (tako kuhinjske, garderobne,...) so enaki, razlika je v frontah in stranskih oblogah. So me pa recimo pred pol leta tudi "razočarali", saj mi je crknil en "škarjasti" pant (oz. držalo/zadrževalec) za kuhinjo - res star 13 let, ampak mi je na rezervnih delih mirno rekla, da naj vzamem novejšega, ki sploh ne paše na moje omarice, pa je rekla, boste pač povrtali nove luknje. :(
OK saj enkrat je treba novo kupit, ampak še ni prišel ta čas.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Glavna razlika ki jo opažam, da včasih je bilaše vsaj iverca v teh omarah itd. zdaj j vse kartonasto satovje in je dosti večji ološ, sploh za kakšno predelavo..nežna katastrofa. Da bi bilo pa kao poceni pa se mi tudi ne zdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.465
227
63
Kot je nekdo pred mano napisal, res je treba preveriti cene med različnimi Ikeami (.at, .it, .hr). Primer: Pred cca 2 mesecema sem kupoval omaro za otroško sobo. Sestavil sem si svojo kombinacijo (po barvah, dodatkih itd) ter kode primerjal med .at, .it in .hr stranmi (kopiranje kod v košarico). na .at strani je bil total 545€, na .hr 449, na .it 444€. Torej v grobem razlika cca 100€ med .at in .hr ter .it stranjo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Glavna razlika ki jo opažam, da včasih je bilaše vsaj iverca v teh omarah itd. zdaj j vse kartonasto satovje in je dosti večji ološ, sploh za kakšno predelavo..nežna katastrofa. Da bi bilo pa kao poceni pa se mi tudi ne zdi.

Ikea ima še vedno precej ok zadeve, čeprav se tudi slabša. Lesnine ipd. dripcev se je z njihovo poljsko-kitajsko robo izogibat na daleč oz. edina možnost je po meri pri mizarju. Moemax jysk ipd. jajca se pa sploh ne da uvrstit med pohištvo. Resno me zanima kdo to kupuje. Če nimaš denarja je bolje 40 let stara iverka iz podarimo.si. Z malo spretnosti in par € imaš lahko lepe omare.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Se mojih 5c, pa sem kar ''fan'' pa imam res dosti ikee - definitivno je pod črto najbolje pogledat IT ker so praviloma res nižje cene - sploh omare/otroške sobe/ dnevne...

tako da je vsekakor ''nujno'' ce tako recem. pot v at ali it pa je enaka :)
celo ce vec na enkrat kupujes se splaca pogledat pa tudi ce se zapeljes v it in at posebej na koncu prides ceneje skozi - zakaj so pa odstopanja pa (recimo da vemo) in tudi ko bo v SI bomo verjetno se kar hodili vsaj v IT :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Po naročilu se v Ikei marsikaj dobi pač narpočiš in počakaš...., poglej malo po kodi še AT in IT ali se tam dobi !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Sem naročal dodatne dele za kuhinjo Metod , ki že 5 let ni bila več v prodaji , po cca 40 dneh so me pozvali na prevzem !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ja rezervni deli so eno, opuscena omarica pa nekaj drugega. Sem pisal na support in se ne da urediti.

Sam sem urejal v Vilešu in to brez problema. Je pa zanimivp, ko sem želel mislim da Malm posteljo 180 širine, se prodaja v A , ne pa v I , kao po naročilu, to pa res ni šlo, sem jo potem v A nabavil.