iGo Primo

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Jamb, tudi sam sem imel Beckerjev model z098 in se da enostavno brez odklepanja gor nalozit Primo. Najprej naredi backup vsega kar je sedaj gor. Nato pa samo pobrisi vsebino mape Igo8 na beckerju in vanjo skopiraj vsebino mape Primo. glej, da bos na navigaciji .exe fajl (naprimer Primo.exe) preimenoval v igo8.exe. torej pot do novega .exe fajla mora biti enaka kot je bila prej. upam da je jasno.
 

jamb

Zelenc'
27. maj 2011
12
0
1
Mape ne preimenujem, samo pobrišem vsebino in skopiram vanjo vsebino mape primo, če prav razumem (mapa ostane igo8)?
 

jamb

Zelenc'
27. maj 2011
12
0
1
Hm, imam nov problem. Ne morem spremeniti trenutne osvetlitve ozadja. Drsnik sicer dela, ampak brez učinka. Govorim o iGO primo 1.1.
Ima kdo idejo, kaj storiti?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Rukni tole v sys in stestiraj:

[power]
backlight_manage_values=1
backlight_manage_keys=1
backlight_max=10
backlight_min=1
backlight_reverse=0
backlight_methods=20
backlight_events=1
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem pa pobriši predlagane verstice in pojdi v mapo SAVE in odpri system.ini in popravi:

[power]
backlight_status="0"

...enak problem se pojavlja na mio napravah po inštalaciji Prima. Sicer pa, četudi tega ne spraviš v red, ni tak problem, saj je osvetlitev že po defaultu na full in jo povečati itak ne moreš, tudi če regulacijo osvetlitve spraviš v funkcionalnost.
 

jamb

Zelenc'
27. maj 2011
12
0
1
Ja, saj vem. Zdi se mi pa, da se je Beckerjev skin bolje obnesel na močni svetlobi.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Citat:
Uporabnik jamb pravi:
Uspelo mi je, končno. Hvala Twister87, dobiš sladoled.

Prosim
smile-1.gif
 

LimLim

Zelenc'
3. maj 2011
13
0
1
hmm..mam en problem.
Naložen imam primo wayteq in topmap vzhodno evropo, 2011 mape, zdej sem pa dal not še mapo avstrije in italije (NQ,TA) in mi ob zagonu vrže ven napako glede avstrije, nato se resetira.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
verjetno je problem v tem, ker je avstrija (in tudi italija) podvojena. kako naj potem program ve, kateri zemljevid naj uporablja? nalozi si zemljevide razlicnih proizvajalcev na SD (vsak komplet na vsako kartico), pa jih menjaj, ce rabis to. ali pa si nalozi skin (mislim da GJ_AK ali nekaj takega), ki ti omogoca preklapljanje med kompleti zemljevidov v samem programu.
se jaz imam eno vprasanje: obstaja kaksna vrstica v sys.txt, da bi bila v meniju "Najdi" namesto ikone "Google Krajevo iskanje" tam ikona "Najdi na zemljevidu"?
hvala!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Komplicirate. Med Monolitko za SLO in NQ za SLO ni nobene razlike v cestah, razlikujejo se samo poi točke po imenu, najde pa ena ali druga. Sem ta teden isto kompliciral s temi zemljevidi in ni vredno, naložil NQ z vsemi dodatki in zadeva super dela.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
to pa ni res, da ni med NQ in Monolit za Slo nobene razlike, kar naredi ruto Jesenice - Kranjska gora, pa bos opazil razliko (Monolitka zmaga).
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
to pa ni res, da ni med NQ in Monolit za Slo nobene razlike, kar naredi ruto Jesenice - Kranjska gora, pa bos opazil razliko (Monolitka zmaga).

Ti primerjaš zemljevide na enem primeru ? Veš, koliko je podobnih primerov med CN in AR pri garminu ?
Ta teden sem dva dni na 350 km ruti imel Monolitko in dva dni na isti ruti NQ...Razlike nobene. Govorim o skupno štirih dneh testiranja. Ne moreš pa ocenjevat zemljevidov na enem primeru, ko imaš prevoženih xxx kilometrov in uporabljaš zemljevide xxx mesecev, potem lahko daš neko realno oceno. Na Garminu sem že pet let, določene trase v službene namene že poznam na pamet. Trenutno skupno testiram China napravo in Garmina imam zraven samo za orientacijo z vklopljeno AR in kako je zanimivo, da z napravo za 50eur dosežeš popolnoma isti učinek kot z napravo za 350eur.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Zakaj ima recimo AR Garmin nekaj cest vrisanih, medtem ko Monolitka ne?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Saj to je fora. V tem času je primerjava in kompliciranje z zemljevidim popolnoma brez veze. Sploh, ko berem na forumih, kako si uporabniki sami zakomplicirajo delovanje naprave, sploh pri IGO, kjer je pač več ponudnikov zemljevidov.
Tudi, ko sem poganjal Auro, sem mislil, kaka bedna karta mora to biti, pa sem bi prav presenečen nad pokritostjo. V tej dobi je razlika še samo v bazi poi točk. Normalno pa je, da noben zemljevid ni popolen, vedno bo en imel nekaj, kar drugi nima.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
ravno sedaj sem spet poizkusil nalozit gor NavteQ-ov zemljevid, pa me sedaj lepo pelje normalno tudi to ruto, katero sem prej omenil... izgleda da je bila takrat tezava pri meni, sem jaz nekaj zahebal. Ali je mozno, da je bil TMC kriv za to? Verjetno moja krivda, se opravicujem za vse tezenje glede tega!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
meni AURA na x990 nikakor ne dela.

Upam, da vam jo uspe zrihtat, potem bo moj naslednji China nakup sigurno z podporo OpenGL, da jo naložim.