iGo Primo

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
V rokah imam Navon-a N480. Ko naložim na SD kartico Prima (poskusil z primom 1.1 in 1.2) ter se pojavi isti error, ko zaženem program. Napiše: Applicaton igo.exe encountered a serius error and must shut down.

Sedajle ko sem večkrat poskušal pa je napisalo: Failed to open file: header_line@92x1.bmp existing application,

Mi lahko prosim kdo pomaga kaj narediti?

Hvala in lep dan še naprej
 
Nazadnje urejeno:

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Ja, odraral sem na SD kartico. Nato sem spremenil ime mapi in ime exe datoteke, da se vse skupaj ujema s sheel-i.
Zaganjam tako, da kliknem na ikono Navigacija, v glavnem meniju.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kako pa izgleda tvoj sys za Prima? Mogoče je tu kakšen problem. Jaz bi dal tole v sys:

[device]
info_names="NAVON_N480"

[gps]
port=7
baud=57600
set_messages=0

[device]
sdcard_dsk_num = 2

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 10
backlight_methods = 61
backlight_events= 1,2

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=272
 

Pomfrit

Zelenc'
3. jun 2011
5
0
1
V osnovnem meniju Wayteqa X990 nastavim uro npr. 13:00 nato zaženem gps igo primo 1.2 ter mi kaže 1 uro naprej kot 14:00.
V osnovnem meniju imam pravilno izbran časovni pas pod Ljubljana ali +1.

Opazil sem tudi ,da mi usakič kaže drugače uro.

V Igo Primo pa ne najdem nobenih dodatnih nastavitev za čas.

Ima kdo kakšno idejo?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Narobe ti kaže tudi zato ker je trenutno poletni čas +2h
wink-1.gif


Drugače pa najbolj pametno kot predlaga Janch.
 

Pomfrit

Zelenc'
3. jun 2011
5
0
1
Hvala obema za pomoč. Sedaj deluje naštimal sem trenutni poletni čas +2h.
V Primo nastavitvah pa sem nastavil samodejni čas.

Tako ,da je sedaj ura pravilno sinhronizirana.

Zdej bi pa že skor lahk reku ,da use deluje..
smile-1.gif
)
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Sem popoln začetnik kar se tiče navigacije.
Danes nabavil Navona N480 v Sparu. Navigacija je OK, imam pa velik in problem in sicer mi ne najde nobenega satelita. Kje je problem? Poizkusil vse živo, a brez uspeha. Prosim za pomoč guruje:)
Pa še eno vprašanje. Naloženo je 44 kart, vključno z Adriatic regijo. 1 leto so zastonj posodobitve. Ali moram ko posodobim mape, stare zbrisat ali grem kar preko njih in jih povozim?

Vnaprej hvala za pomoč.

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nisi napisal katera navigacija je na napravi? Primo? Amigo? Sklepam tudi, da naprave še nisi pokazal vrabcem - če si v bajti ti satelitov seveda ne more najti.
smile-1.gif


glede posodobitev ti nebi znal točno povedat, najbolje je, da slediš navodilom pa nimaš kaj zaštirkat...
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Na navigaciji je Amigo8. Sem jo pa tut že vrabcem pokazal kakih 15 minut, pa tubi brez uspeha. Zazna mi GPS položaj v središču Pariza in mi od tam računa pot v SLO..svašta
rolleyes-1.gif

Bom probal še dlje časa bit zunaj....
lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Amigo8 ??
sprasujem se.gif
prvič čujem

Je pa tudi vprašanje, kaj točno ti piše - da išče GPS sprejemnik ali da išče GPS signal...no, kakorkoli, v vsakem primeru je dobro da daš tele vrstice v sys:

[gps]
port=7
baud=57600
set_messages=0
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Ah ne Amigo, ampak iGO8
wink-1.gif

GPS signal sicer imam, vendar je tako šibek ,da ne izračunava poti. Npr. tam ko so črtice za jakost signala, ni nobene črtice.
Glede teh vrstic, ko si jih napisal me zanima kam točno to vpišem oz. kakšen je postopek?

Lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če prav razumem gre za novo napravo z "original" navigacijo. zakaj bi moral kaj v sys vpisovat. Mora delat pa basta, če ne pojdi zamenjat.

Prvič bo satelite iskal lahko tudi 10 minut, je pa fajn če si na odprtem za prvič in da je naprava pri miru. Tudi meni Becker včasih ko ga vklopim šele med vožnjo rabi par minut, če ga pa na mestu kjer je bil ugasnjen pa par sekund.