iGo Primo

SRutar

Zelenc'
Izključen uporabnik
13. nov 2009
25
0
1
Trenutno 19 prenosov.

Vsi prenašajo, jaz pa ne morem. Kaj delam narobe. Najprej sem mislil, da mi mogoče nagaja protivirusni program, a je isto tudi na drgem računalniku.
Sem prijavljen, a mi strani ne odpre. KAJ DELAM NAROBE (to pomeni, da vpijem)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nič ne delaš narobe, vsi klikajo in nihče ne more prenest. Ti si pač edini, ki si se oglasil
wink-1.gif


http://dl.dropbox.com/u/8613071/Voice_Svn-f1-lua.zip
http://dl.dropbox.com/u/8613071/Voice_Svn-m1-lua.zip
 

SRutar

Zelenc'
Izključen uporabnik
13. nov 2009
25
0
1
Janch, tisočkrat hvala ali pa eno pivo, ko te bom spoznal.

Pravkar mi je Katja zaželela "lepo potovanje in naj vozim pazljivo".
Res hvala, sem se počutil tepca.
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Aja, pa ne ji zamerit govorne napače v krožiščih...punca se mora še kaj naučit. Enako Mirko. Ko boš v krožišču, boš šele vedel o čem pišem..Vse ostalo ji gre dobro..
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Je kaj debata že tekla v voice recognition / voice commands v 1.2 PRIMO?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Pa še to, bi se lepo napisalo kaj ukazi v sys.txt pomenijo itd:

v tem stilu

To enable old voices write at sys.txt

Code: Select all
[sound]
csv_voice_enabled=1 če se uporablja voice datoteke iz verzije Primo 1.1 oz iGO8. Primo 1.2 ima že drugi kompresijo teh datotek, čeprav gre dejansko za iste osebke in vodenje (Mirko, Katja)

To enable backlight edit save/system.ini:

Code: Select all
[power]
backlight_status="0" da deluje nastavitev za osvetlitev Prima 1.2 (Odvisno od naprave, večina ne potrebuje te vrstice)

To enable extra options write in sys.txt:

Code: Select all
[debug]
experimental_features="1" da se v osnovnem meniju pokaže še en meni za eksperimentalne nastavitve (zajem zaslona in še nakaj nepomembnih funkcij
je tu kaj pametnega?

To enable online services, such as Google local search, Online traffic put this in sys.txt:

Code: Select all
[network]
available="1" To zaenkrat deluje le na nekaterih WM telefonih in iPhonu, kako je na PNA napravah ne vem, saj je zelo malo izkušenj tudi na tujih forumih. Je pa za to potrebna verjetno DUN funkcija, ki jo ima zaenkrat samo X960BT

itn......
 
Nazadnje uredil moderator:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz nebi utrujal folka z vrstcami sys datotek, saj jih je za celo enciklopedijo. Sicer pa sem z rdečo dopisal pomen, ki si jih navedel. Je pa tudi tako, da se NNG navigacije zelo različno obnašajo na različnih napravah, zato so nekatere vrstice za nekatere potrebne, za druge sploh ne. Ponavadi pa se v sys vpišejo samo nastavitve, za katere želimo da se primo obnaša drugače, kot mu je to po defaultu "naročeno". Nekatere so nujne, nekatere zgolj za popestritev navigacije.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Katera vrstica pa bi mi zamenjala "internetno iskanje" kraja z "najdi na zemljevidu"? upam, da je razumljivo kaj hocem. Nimam trenutno naprave zraven, pa ne vem tocno kaj pise. Ko gres pod "Najdi", imam na vrhu ikone "Naslov", "Tocke", "na internetu/google/nekaj takega",... jaz pa bi rad da je namesto te zadnje tam "najdi na zemljevidu", ki se sedaj nahaja pod zavihkom "Vec".
Hvala
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Takole. Po drugem dnevu je.ade in Janchevi nesebični online pomoči (slava mu!
aplauz.gif
) sem na Beckerja spravil Primo 1.2, z Janch slo lengvič packom in kar je najpomembneje z GJ 3.10 skinom, ki v nasprotju z mojim dosedanjim mišljenjem vse skupaj poenostavi. Zadeve, ki jih ne rabiš, preprosto izklopiš pa je.
Najbolj me je zanimal mapchanger, ki omogoča uporabo različnih ponudnikov kartografije in s sorazmerno preprostim preklopom (in ponovnim zagonom naprave) so zemljevidi drugega ponudnika gori. Edino kar malo moti je to, da se po vsakem novem zagonu zemljevidi postavijo na default in zato je smiselno, dat tja tiste, ki jih želimo prvenstveno uporabljat.

No pa je sočasno še en mit padel - TA ima konkretno v MB vrisano krožišče na Partizanski/Bračičevi pri Cityju in DURS-u, ki je sicer že drugo leto "začasno" in montažno, bo pa v kratkem postalo stalno. Monolit tega tudi v najnovejši izdaji še nima.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
naložiš GJ skin po njegovih navodilih, ki so v mapi.
V content mapi ustvariš ločene mape za zemljevide različnih ponudnikov: map (tu not daš tiste, ki želiš da jih zaganja ob vsakem zagonu) po navadi daš tu not TopMap + jaz imam še TA za zahodno Evropo,, v mapo map_ta pridejo vsi TA zemljevidi, v mapo map_nt pa Navteq. V vsako od teh map gre še pripadajoča txt datoteka iz GJ navodil - da jih program prepozna. TopMap prepoznava pod "other".
No to na kratko o tehniki. Ko zalaufaš program aktiviraš GJ skin in ponovno zaženeš ter se pojavijo novi meniji in ikone. Med drugim tudi v hitrem meniju mapchanger ikona, stisneš na njo in se pokaže kateri zemljevidi so aktivni. Za zamenjavo stisneš druge, program te opozori da se bo resetiral in voila ob noviem zagonu imaš nove zemljevide. Toda pozor izbor zemljevidov velja le do naslednjega izklopa in novega zagona, ko se spet postavijo "default" zemljevidi.

Največ zajebancije povzroča prilagoditev ini datoteke v GJ utility mapi kjer je potrebno zelo skrbno nastaviti pot do zemljevidov - loči tudi velike in male črke, pa različna imena za kartico,...

V glavnem popolna kartica z vsemi Evropskimi zemljevidi ima skupaj malo manj kot 6GB!!!
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Mogoče kdo ve kje se nastavi katere POI točke privzeto kaže na zemljevidu. Recimo bencinske črpalke, bankomati, parkirišča, ...

Uporabljam pa GJ skin.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
bonk.gif
tam kjer brez skina. nastavitve zemljevida (preko standardnega dostopa skozi meni, ali direkt preko hitrega menija zgoraj desno), skoraj čisto spodaj oznake krajev, se odprejo vse skupine, pa na orodje klik in določiš kako daleč so vidne, pa še ikono lahko zamenjaš.

Da še malo dopolnim včerajšnje "poročilo" o Primo 1.2 v kombinaciji z GJ 3.10 skinom in uporabo mapchangerja.
Ugotovil sem, da se zemljevidi po ponovnem zagonu vseeno ne prestavijo na default (čeprav bi dal roko v ogenj, da včeraj so se). Sem pobrisal mapo map_nt in kaj ugotovim sedaj? Mape se ob spremembi zemljevidov začnejo same!!! čudežno preimenovat.
Če sem imel v osnovi TopMap in nekaj TA zemljevidov v mapi map in vse TA zemljevide v mapi map_ta se ob prvem zagonu postavi na TopMap (others). Ko zamenjam v TA pa se mape preimenujejo tako, da je sedaj mapa map - map_nt in map_ta - map, ko zamenjaš nazaj pa se zgodi, da map izgine, pojavita pa se mapi map_ta in map_nt in ob zagonu program več ne najde zemljevidov, prav tako pa preklop ne deluje več.

Iz tega očitno sledi, da je potrebno uporabljati VSE TRI mape map, da se "kroženje izvaja pravilno".

Evo dokazano in preizkušeno. Tudi kadar so vse tri mape map, se le-te ob prestavitvi zemljevidov preimenujejo in sicer tako, da tista ki je "defolt" postane mapa map, ostali dve pa to kar je not. Tudi po novem zagonu ostanejo tam kjer so. Ne vem samo zakaj mi včeraj to ni delalo.
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jamb

Zelenc'
27. maj 2011
12
0
1
Bi lahko namestil igo primo na beckerja z098? Trenutno imam igo 8, programska oprema 8.5.3.146641 (SR1), različica slike R01.3.0524.0916. Kako spremenim skin na GJ 3.10? Naprava ima 400 MHz procesor, 2 GB spomina in je razširljiva z micro SD spominsko kartico.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Na SD naložiš navi software (iGO8, iGO Primo 1.1, ali iGO Primo 1.2)
2. Odkleneš napravo (zamenjaš shell ali še lažje-zaganjaš novo navigacijo preko windows explorerja)
- kako do winsow? Traffic Assist modeli imao skrito finto preko info menija: Settings -> Information-->poiščeš NAVIGON logo, 3-4 klikneš nanj in te vrže v WindowsCe okolje, od koder lahko zaganjaš novo navigacijo: \Storage Card\Primo\Mobilenavigator.exe

*3. Opcija: Omenjen GJ skin je samo za verzijo Prima 1.2.
 

jamb

Zelenc'
27. maj 2011
12
0
1
Hvala za odgovor, ampak NAVIGON loga ne najdem. imam samo Becker logo. Kako pa zamenjam shell? Poskušal sem že vse živo, ampak vedno se pojavi Becker.