iGo Primo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
722
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
So HNR datoteke za SLO uporabne ?

Glede na to, da je to prvi pak .hnr datotek, ki delujejo s Topmap zemljevidi, verjamem, da igrajo svojo vlogo tudi v Slo.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa še...kako se izklopi zvočno opozarjanje na prekoračitev hitrosti?

Nastavitve-->Zvoki in opozorila-->Nast. sign. ob prek. hitr.-->Opoz. ob prek. hitrosti-->nastaviš na "Vidna" lahko pa tudi "onemogočeno"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
HNR bi pa naj bil zapis prometnih konic, itd, ne? Uporaba pa ni nič posebnega, HNR se posname v MAP direktorij, potem pa iGo avtomatsko upoabi podatke, ali je potrebno še kaj nastaviti?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
722
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
10.gif


na strani 11 tega topica imaš razložen pomen vseh teh dodatkov za Prima.

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Da te razsvetlim....(in vse ostale, ki se morda sprašuejo podobno)

- HNR - files with the defined routes (quick, short, economical, easy)

To v slovenščini pomeni, da gre za predhodno obdelana cestna omrežja, ki pri izračunu poti pomagajo definirat različne načine poti (hitra, kratka, ekonomična, enostavna)

To, kar si pa ti sklepal, pa so HSP (histspeed) podatki. V nobenem primeru pa ni potrebno nič dodatnega nastavljat.
 

Ski_fanatic

Zelenc'
6. maj 2009
6
0
1
Tudi jaz bi prosil, če mi lahko nekdo posreduje vse kar rabim za namestitev in delovanje i-go na win ce 5.0.
Hvala,
 

tomek88

Zelenc'
20. feb 2010
10
0
1
LP
Jaz bi prosil, če mi lahko nekdo posreduje vse kar rabim za namestitev in delovanje i-go PRIMO na win ce 5.0. ,naprava pa je BECKER z 201
Hvala Vnaprej!
 

iztok

Zelenc'
17. apr 2008
7
0
1
Jaz imam pa problem od kar sem naložil PRIMO mi nenajde nobenih satelitov. Prej sem imel igo 8 in amigo je delalo vse BP. Na primo mi pa nenajde satelitov.
Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
722
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zato ker je treba v datoteko sys.txt vpisat port in baud rate tvojega gps sprejemnika. To je pač problem v Primu, ker nima opcije samodejnega zaznavanja, kot ima to njegov velik brat iGO8, zato mu je treba to "ročno dopovedat". Najlažje tako, da spet naložiš iGO8 in v nastavitvah sprožiš samodejno zaznavanje, in ko ti uspešno zazna gps sprejemnik, zapustiš program, greš v mapo iGO8\save\ in odpreš datoteko system.ini in boš videl med ostalimi vrsticami našel tudi nekaj takega:

[gps]
port="??"
baud="???"

nato to (tvoje vrednosti) skopiraj v datoteko sys od Prima. Tako mu boš dopovedal prave nastavitve, ki veljajo za tvojo napravo. To je vsa umetnost.

Ponovno zaženi Prima, pojdi na luft in se čudi!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dadii

Zelenc'
29. jun 2010
11
0
1
Berem po forumu in nikjer ne najdem zapisanoo,da bi mel igo primo predvajalnik videa.Predvajalnik glazbe imam pravtako lahko gledam slike.Obstaja kakšen programček ki se bi dal naložit (imam mio moov m 400)
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Ali slucajno kdo ve, kako kaj kaze s FTR datotekami za Navteq-ov zemljevid Evrope 2010 Q2?
Zanima pa me se, ce ima se kdo tezave z napacnim izracunom casa prihoda v Primu? Imam zemljevide Navteq 2010 Q1 + FTR za to verzijo, vozilo kamion, relacija Jesenice - Skofja Loka mi izracuna cas prihoda cez 2 uri, rabis pa priblizno 45min... je komu jasno v cem bi lahko bila napaka?
Hvala, LP!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čas se računa iz podatka o trenutni hitrosti in maksimalno dovoljenih hitrostih na cesti - se mi zdi.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Je mozno, da se navigacija "uci" izracunavanja poti iz nase voznje? Prejsnji teden je izracunala Jesenice - Sk. Loka 2 uri, vceraj pa samo 1 uro in 10min, kar je ze veliko bolje.
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
nekaj podobnega?

iGO.NAVTEQ Q1.2010 EU Buildings & Phoneme & Histspeed ?