iGo Primo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Maš prav, cajt me je zgleda malo pofural
smile-1.gif

Sicer sem pa preletel malo spremembe glede na prejšnjo verzijo..in kot ponavidi ugotovil, da NNG še vedno dela minimalne updejte za svoje programe. Tokrat samo sprememba, da so dodali junction view za resolucije 320_240,480_234 & 800_480, kar pa je v prvi vrsti itak čudna logika, glede na to, da je originalni data.zip spet samo za resolucijo 480x272..
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
V temi o 683B sem postavil vprašanje:

Se je komu že zgodilo, da se po zagonu Primota na Tuševi napravi, ekran obrne za 180 stopinj? Ko Primota ugasnem, pa je orientacija zaslona spet pravilna. Naprava je iz prve serije, ki ima WINCE 4.2.

Očitno so te naprave že iz mode, da noben ne odgovori.
cool-1.gif

Ta isti Primo sem dal na novejšo napravo 683-B z WINCE 5.0, kjer pa se zgodi isto. IGo pa dela normalno. Kje je fora?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V verziji Primota. Zamenjaj verzijo, predvsem data zip in branding zip fajla.

Generalno: na pašnikih se pojavljajo raznorazne variante Primo programa z bolj ali manj modificiranima data in branding fajloma. Poskušajte najt eno "osnovno - čisto" verzijo pa z njo ni nobenih težav.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
jup, se strinjam z McGiverjem... iz lastnih izkusenj lahko povem, da imas lahko precej brezveznih tezav zaradi raznih "lepotnih dodatkov"... sploh uporabniki, ki se prvic srecujemo s tem programom, in se ne vemo za kaj se gre, in ne vemo kje sploh iskati problem. meni naprimer je povrocala kar precej preglavic ena "shema" (ce se tako rece prikazu zemljevida), ki je bila v Primotu, ki sem ga nalozil nastavljena kot privzeto. cez dan mi je vse delovalo kot je treba, zvecer in ponoci pa mi ni prikazovalo vozila in 3D zgradb. namesto da bi to prikazalo, se je zaprl program. ampak preden sem opazil, da se to dogaja le ko preklopi na nocni izgled, je trajalo kar precej dni. sedaj sem pa zamenjal shemo, pa zaenkrat deluje vse kot je treba. sem pa danes poslal navigacijo na testiranje v tujino, tako da cakam na povratek in odzive
smile-1.gif
hvala lepa vsem na forumu za pomoc!
LP, Rok
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Mojstri dajte mi nekaj povedat. Zahteve za primo so 64mb ram-a in 400mhz cpu. Primota sem naložil na medion p4440, ki ima 128mb ram-a in 400mhz cpu. Problem je, da mi zadeva v menijih dela zelo počasi. Ko kliknem kako stvar traja kako sekundo, da pride do odziva. Naložil sem tudi amigota, ki pa dela normalno hitro.
Kako dela primo na vaših navigacijah in kakšne procesorje imate?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jup, znan problem na nekaterih napravah s kombinacijo Wince 6.0+128mb RAM-a in mislim, da imajo nekateri novejši modeli medion naprav, ravno takšno konfiguracijo...Problem je v slabi optimizaciji programa na wince 6.0. Upam, da bodo to kmalu porihtali, če že niso, saj sta v zadnjih 2 mesecih izššle 2 novi verziji Prima, zadnja - novemberska verzija, pred nekaj dnevi.
 
Nazadnje urejeno:

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
@Janch WinCE 5 je gor. A misliš, da je možno, da bojo zoptimizirali software ali sam napake odpravljajo?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Ja na istem SD imam Amigota, ampak tudi če ga nimam mi dela počasi.
Stvar pa zaganjam tako, da ko se mi zažene navigacija se mi najprej naloži original navigacija GoPal 5.5, ki je na SD kartici, instalirana je pa na flash disku. V tej navigaciji imam exit gumb in s klikom nanj pridem do namizja WinCE, kjer imam potem shortcut do primota, ki je na SD kartici.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dodaj tole vrstico v sys:

[Folders]
has_secondary_root=0

Če ne bo nič bolje, probaj še z najnovejšo verzijo Prima - zadnja verzija je 8.5.11.168090 - Nov 17 2010. Glede opisanega postopka, kako zaganjaš Prima imam celo občutek da morda s tipko exit ne ubiješ procesa original GoPal navigacije, zato je možno, da ti še vedno teče v ozadnju. V tem primeru pomeni, da ti žre prepotrebne resource za normalno delovanje požrešnega Prima. Ampak to je samo špekulacija.
 
Nazadnje urejeno:

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
@Janch a veš v čem je pomoje fora. Sem naložil najnovejšo verzijo primota in tudi dodal vrstico, ki si jo napisal ampak je še vedno delalo počasi. Na začetku ko zaženem primota dela dokaj hitro potem pa traja klik na kako tipko v meniju ali kje drugje tudi do 3 sekunde. Pol sem pa v control panel pod system properties opazil, da lahko upravljaš s pomnilnikom. Imaš slajder, na levi je "Storage memory" na desni pa "Program Memory". Po defaultu je za "Storage memory" alocirano 1104KB uporabljeno pa 648KB. Pri "Program Memory" pa alocirano 125972KB uporabljeno pa 18288KB. In če povečam "Storage memory" iz 1104KB na recimo 10000KB in zaženem primota, potem stvar dela res občutno hitreje, praktično normalno. Ampak fora je pa, da ko zapustim primota in grem zopet v Control panel/System Properties vidim, da se je "Storage memory" zopet nastavil na 1104KB.

Mogoče kaj poznaš to zadevo? Kako bi nastavil alociranje Storage memory, da ostane tako kot nastavim?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja očitno je rezervirano premalo resourcev za programe, kar seveda najbolj vpliva na prima. Ti premikaš slider iz leve proti desni, kar pomeni da jemlješ "storage memory" in s tem povečuješ na drugi strani "program memory". Načeloma bi tako moralo potem tudi ostati, razen v primeru, če resetiraš napravo, potem se te nastavitve verjetno ponastavijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Danes sem naložil omenjeno navigacijo, vizualno je lapše kot igo, me pa zelo moti, da POI ni na voljo, takoj, ko človek poišče želen naslov. Recimo v igo, sem vpisal naslov, potem pa šel na info, in je takoj spodaj vrglo POI, na tak način sem dosti hitreje našel kakšna podjetja, itd...

Pa še en večji problem, kje se nastavi v katero stran se obrne "landscape" način? Meni se namreč odpre tako, da imam gume na telefonu na levi strani, bi pa imel na desni, saj sem takoj od vedno navajen...

Aja..pa DEM mape iz igo8 mi ne prepozna, je potrebno kaj editirati sys?

Se priporočam za linke na ZS, če ima kdo 3d zgradbe in pa junction križiča..ali pa vsaj napotek, kaj naj iščem na googlu :=)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če si snel Primo data.zip za 800x480 in želiš "landscape" postavitev, je potrebno dodat v sys:

[interface]
show_exit=1
extra_settings=1
resolution_dir="800_480"
vga=0
clearcity=1

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=800
screen_y=480
class="landscape"

praviš da ti ne prepozna dem? Preveri najprej če sploh imaš datoteko Europe_NASA.dem v mapi Primo\content\dem. Če je vse tako kot mora bit, potem je najbrž problem da nimaš prave licence.

Junction view je že integriran v same zemljevide in jih potem na določenih križiščih zgenerira sam program, zato zato tukaj ni posebne filozofije in extra datotek za dolvleko.

namig kje iskat stavbe (in še marsikaj)--> http://tinyurl.com/2dux8zw
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Ne, imam neko EasternEurope.dem, ker NASA je prevelika. Je pa delalo v iGo 8. A potem moram najti europa_nasa dem? ali iz starega igo skopirati licence ?

landscape sem rešil, v sys je potrebno spremeniti vrstico screen_orientation = 4.

Predvidevam, da bo junctions viden pri vseh uvozih na AC, poskusim na simulaciji, da vidim če dela
smile-1.gif
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Mah jaz pa počasi obupujem, izgleda da vsem dela primo lepo razen meni ne
smile-1.gif

Še na enem nemškem forumu mi je nekdo napisal, da ima P4440 in da mu lepo dela.

Kakšne so kaj razlike med primotom in amigotom samo kar se vodenja in izračunavanja poti tiče? Opazil sem, da primo ponudi boljše alternative kot amigo ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Dal sem gor Europe_83_NASA_071128.dem, velika 263.244 KB, pa še kar ne dela.

Bi bil kdo tako dobra duša in dal direkten namig, kaj moram narediti da bo delalo?
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Končno sem našel tudi Europe_nasa.dem, velika 263.244KB, torej enaka, kot tista ki sem jo imel prej.

Ampak ne dela. Tole so moje licence:

22.10.2010 14:28 0 ACTIVATION_CODES
22.10.2010 14:27 166 device.nng
23.07.2010 18:24 3.288 Navon_Primo_FEU@10Q1_(NQ+NNG,_DEM,_CAR,_TMC,_3DLM,_HNR,_DA,_HNR,_HSP)_F_.lyc
05.08.2010 21:38 15.478 Slovenia-TrafficNav.tmc

Tole je pa moj sys:

[Interface]
resolution_dir="800_480"
vga=0
show_exit=1
show_minimize=1
extra_settings=1
capture_to_jpeg=1
mapfontscale=80
laneinfo_signpost_enabled=1
shutdown_time=0

[folders]
app="Storage Card\IGO8.5"
content="Storage Card\IGO8.5\content"
map="Storage Card\IGO8.5\content\map"
kmlpoi="userdata\poi" ;"content\poi"
kmlroute="userdata\route" ;"content\userdata\route"
buildings="Storage Card\IGO8.5\content\building"
dem="Storage Card\IGO8.5\content\dem"
poi="Storage Card\IGO8.5\content\poi"
has_secondary_root=0

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=800
screen_y=480
class="landscape"

[screen]
preferred_orientation=4

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Sem spremenil malce sys in sedaj dela:

[Interface]
resolution_dir="800_480"
vga=0
show_exit=1
show_minimize=1
extra_settings=1
capture_to_jpeg=1
mapfontscale=80
laneinfo_signpost_enabled=1
shutdown_time=0

[folders]
has_secondary_root=0
sdcardpath="\Storage Card\IGO8.5"