iGo Primo

Gladiac

Zelenc'
5. dec 2007
26
0
1
Smlednik
Najlepša hvala za tole. Sicer sem cel post zelo na hitro preletel, vendar sem zgrešil to.
smile-1.gif


Še enkrat hvala

LP
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Pozdravljeni!

Imam en problem... Kupil sem si NAVIGON 40 PLUS in na njega naložil IGO PRIMO. Zadeva deluje ampak ne najde GPS sprejemnika. Očitno nimam pravega porta in baudrate. Po forumih sem čekiral, da bi bilo potrebno z nekim programom GPSSpy ali kaj podobnega štartati na navigonu, da mi preveri nastavitve za GPS, vendar ga nikjer ne najdem?? Ima kdo mogoče ta program ali kakšno drugo rešitev? (nastavitve v SYS.TXT sem že poiskusil)

Hvala!
LPK
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Inštaliraj iGO8 - v nastavitvah ima opcijo samodejnega zaznavanja gps sprejemnika. Ko ti ga najde si zapiši port in baud rate, ki ga potem uporabiš v Primu - vpišeš ga v datoteko sys.
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Hvala za info, vendar sem to že vse probal... Ta verzija navigona ima očitno drugačen sistem - nekje sem celo zasledil, da bi naj te verzije imele celo nek program (vmesnik) za GPS. IGO8 ga ne najde.

LPK
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
imam Becker TA Z113, nanj je nalozen Primo, ki pa mi povzroca kar nekaj preglavic. ker hocem imeti Navteqove zemljevide za uporabo s kamionom, TopMap in TeleAtlas pa za z avtom, bi nalozil vsak komplet (zemljevidi, POI in ostale zadeve) na svojo kartico in bi jih potem menjal. problem pa je, da mi primo sploh noce brati nicesar iz kartice. poskusil sem ze v SYS.txt file vpisati:
[Folders]
maps=\SDMMC\content\map"
buildings=\SDMMC\content\building"
poi=\SDMMC\content\poi"
dem=\SDMMC\content\dem"
speedcam=\SDMMC\speedcam\speedcam"
...in vse druge mozne poti, ki bi program pripeljale do teh datotek, pa vseeno brez uspeha.
Ce pa dam na pomnilnik naprave v mapo content/map/ datoteko basemap.fbl, ter iz sys.txt izbrisem tiste vrstice, ki sem jih navedel zgoraj, pa potem zazna tudi tiste zemljevide, ki so na kartici. ampak samo zemljevide,brez POI tock in ostalega...
ima kdo kaksno idejo? imam lahko napacno/slabo verzijo Primota? kje bi dobil kaksno tako verzijo, ki ste jo ze preizkusili in deluje?
hvala, LP!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ti vpisi v sys lahko varirajo, in so odvisni tudi od same naprave. Različne naprave, si različno pojmujejo SD oz flash. Ena izmed opcije je tudi:

[Folders]
map="\Storage Card\Primo\content\map"
poi="\Storage Card\Primo\content\poi"
buildings="\Storage Card\Primo\content\buildings"

vidim, da ti manjkajo tudi "zgornji narekovaji" pri tvoji trenutni varianti...Le kdo ti je dal tak šlampast sample...
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
sem poizkusil sdmmc, sdcard ter Storage Card, pa ni bilo nobenega ucinka. zemljevide pa zazna v vsakem primeru, kakorkoli poimenujem SD.
hehe, sem ze razmisljal kaj bi lahko pomenil tisti "narekovaj na koncu
smile-1.gif

pa McGiver-ju se tud se tukaj zahvaljujem, pa se priporocam za pomoc se v naprej, ker jo bom izgleda se rabil
smile-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
se nekaj me zanima... zakaj so oz. kaj vsebujejo datoteke tipa: *.dem, ter datoteke *.hsp (te sem opazil samo zraven Navteqovih zemljevidov).
ce so *.hsp datoteke za kaj uporabne, kam se jih skopira na pomnilnik naprave?
so podatki visina/sirina/... vkljuceni ze v Navteqovih .map datotekah, ali so za to potrebne se kaksne druge?
ali so *.poi kaj vezane na *.map? imam lahko npr. Navteqove zemljevide in TeleAtlasove POI (odlocil bi se za tisto *.poi, ki je vecja za vsako drzavo posebaj)? isto me zanima za *.3dl in *.3dc datoteke, ce jih lahko uporabljam na enak nacin kot hocem POI?
hvala, LP!
Rok
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da te razsvetlim....(in vse ostale, ki se morda sprašuejo podobno)

- .DEM - 3D teren-relief (hribi, doline) Zadeva ni nujna, je samo lepotni dodatek, ki pa požre veliko sistemskih resourcev, zato na slabših mlinčkih ni priporočljiv
- .3dl in .3dc - 3d stavbe, vedno v mapi content\building;
- .POI - points of interests (interesne točke) se nahajajo vedno v mapi \content\POI (lahko se jih kombinira z TA ali NT);
- FTR - Truck Info (vsebuje ključne podatke za kamiondžije - zato je sama karta brez tega, za tovornjakarje brezpredmetna;
- FPA - Point Adressing. Features:
*Addresses (along with entry points) stored individually in map file (instead of by street-segment based interpolation)
*Vital in: Russia, Czech Republic, Bulgaria; (ne znam iterpretirat);
- FDA - Driver Alerts (dodatna opozorila v bližinah šol, nevarnih odsekih....);
- HNR - files with the defined routes (quick, short, economical, easy) -deluje le, če je naložen kompletni set kart NT Q1;
- HSP - histspeed contain statistical data ("historical traffic pattern")
*used to support the primo "smart routes" feature. - preračunava na podlagi "zgodovine poti", če so kje konstantni zastoji ipd;
- PH - phoneme support (da ti pravilno izgovarja imena ulic - uporabno samo, če uporabljaš jezik vodenja, ki vsebuje TTS - tekst-to-speech ; slovenski vmesnik te podpore nima bajduvej;

.FDA, .FPA, .FTR, .HNR se nahajajo v mapi Primo\contetn\map
.PH (PHONEME) se nahajajo v mapi Primo\content\phoneme
.HSP (HISTSPEED) se nahajajo v mapi Primo\content\histspeed

Te "podaljške" uporabljajo samo Navteq zemljevidi in so popolnoma funkcionalni le z Q1 verzijo. Za Q2 še ni kompletne podpore, najbolj pa je seveda pričakovan FTR.
pozdrav.gif

 
Nazadnje urejeno:

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
a kdo ve, za katere mostove v sloveniji ima karta podatke o visini? da bi sprobal, ce deluje...
prikaz stavb pa mi tudi nekaj zjebe, ker ko mi zacne na zemljevidu prikazevati stavbe, se program Primo zapre... je komu kaj jasno?
 
Nazadnje urejeno:

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
verjetno res - 64MB. Zanimivo je, da tudi v osnovnem meniju, tam ko je "pokazi mapo", je majhen zemljevid... pa ce imam vkljucen prikaz zgradb in je kaksna v blizini... mi tudi zapre program
smile-1.gif
se bom pac odpovedal tej funkciji, se dobro da ni pomembna. ampak bi mislil, da DEM porabi vec rama kot 3D... pa mi DEM cisto normalno dela, no malce upocasni, ampak ne zapre.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
evo, zadevo s 3D prikazom zgradb sem resil tako, da sem namestil drugo razlicico programa (ista verzija, le drugje sem ga "kupil"). ob namestitvi je bila privzeto vozilo modra puscica, ceprav je ni nikjer v mapi content\car. kje pa bi jo lahko nasel? sedaj sem v system.ini dodal:
[map.car_display]
car="Audi_Q5/car"
pedestrian="Bicycle/car"
other="Truck/car"

...in v mapi car pustil le te tri .zip datoteke, ki naj bi jih uporabljal. ko pa grem pod nastavitve zemljevida\galerija 3D vozil, pa mi pokaze, da imam na izbiro kao 4 vozila, pise gor npr. 3/4, vendar ko pridem na 1/4, spet naletim na znano tezavo...izhod iz programa :/ pocasi bom obupal nad tem Primo programom...a je mozno, da sem vedno dobil kaksno slabo verzijo programa? ima kdo kaksno povezavo do preizkuseno delujocega?
kaksna pa je razlika med sys.txt in system.ini? Kdaj program uporablja katero od teh dveh?
Hvala!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
system.ini si našel v mapi save. Ta .ini se ti sam generira, glede na tvoje nastavitve ki si jih spreminjaš (glasnost, jezik vodenja, regionalne nastavitve itd..) torej, da si jih naprava zapomni za naslednjič ko zalaufaš Prima - podobna zadeva je sys.txt, ki pa vedno prevlada nad system.ini saj le ta ne upošteva nobenih sprememb, ki jih nastavljaš v nastavitvah. Zatorej, Primo pri vsakem zagonu najprej čekne zapise v sys, šele nato system.ini. Po eni strani je bolje, da je v sys čim manj zapisov, da ne prihaja do "konflikta interesov". Sys je ponavadi bolj rezerviran za to, da se vanj vpisuje določene parametre, ki lahko pomagajo izboljšati samo delovanje, ko se nekatere privzete nastavitve na določenih napravah ne odzivajo tako kot bi se morale.

Ne vem sicer kje si ti dobil svojo verzijo Prima, ki ti nagaja, ti pa hkrati svetujem, da ne šariš po sistemskih datotekah, boš prej naredil še večjo štalo. Preveri, če imaš zadjo verzijo, to je: iGO Primo 8.5.11.155811 (Aug 13 2010) - Green routing. Tole sem stlačil že na marsikatero napravo in zaenkrat ni bilo zaznati kakšnih posebnih težav.