iGo Primo

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
A nima TA 2010.06 tega odseka vrisanega? Nekje sem zasledil se mi zdi, nisem pa preveril.
Ja, ima vrisano tudi to
zmaga.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
No srečen, da TMC dela, sem tud razočaran.
Problem je v slabem FM sprejemu mojega HTC Touch Diamond 2. Kljub temu, da sem na pin7 dal 75 cm žice, kar naj bi bistveno izboljšalo sprejem, zelo malokrat dobim dovolj močan signal, da pobere ven TMC, sicer pa samo skenira in skenira.
Napoti do Krka (oziroma meje), dobim dovolj signala na vstopu na AC na Viču, nato za kakšno minuto na Vrhniki, v Postojni in izjemoma v Ilirski Bistrici. In jasno mi v tako kratkem času niti približno ne pobere vseh TMC sporočil.
Izgleda, da je signal dovolj močan samo, kadar direktno vidim oddajnik (Nanos), oziroma če je dovolj blizu (Krim).

Kako pa lovijo namenski TMCji, ki jih uporabljate in ali imajo kakšne zunanje antene, ki jih prilepiš na steklo?
Na ebayu sem našel eno pasivno anteno, ki jo reklamirajo za TMC, GPS, FM in se z velcro prilepi na steklo. Ali bi to kaj bolje delovalo?

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
TMC sprejemnik rabi zunanjo anteno. Me pa čudi slab sprejem saj meni zunanji TMC z dodatno anteno lovi signal povsod.
Če prav razumem uporabljaš vgrajen FM sprejemnik v telefonu. Če da, potem rabiš slušalke da bo radio sploh delal, saj mu vrvica za slušalke služi kot antena.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Ja sej pravim, da sem naredil nekakšno zunanjo anteno, ki nadomšeča slušalke, pa je vseeno slab signal. Kakšna je zunanja antena pri tebi? Koliko dolga? Samo žica?

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa jaz vem, ene 2m, jo vedno navijem pa vseeno dobro vleče.
wink-1.gif

Ja kot ena žica zgleda.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
aplauz.gif


Če to ne pomaga imam jaz še kako staro NMT anteno za na avto, pa ti jo posodim da poizkusiš.
hysterical-1.gif


Da vemo o čem jaz govorim:
1013360-FM9_01.jpg
 

Priponke

  • 1013360-FM9_01.jpg
    1013360-FM9_01.jpg
    24,6 KB · Ogledi: 333
Nazadnje urejeno:

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
No dons sem naredil en mali test. Porazno. V stanovanju original slušalke in narejena žica lovijo enako dobro (prvo nadstropje, rožna dolina). Ko grem na parkirišče -5m zračne razdalje od prejšnje lege- k avtu se noče več lockat na frekvenco, čeprav še vedno identificira TrafficNav. V stoječem avtu (citroen c5) pa je totalni podn. Redko sploh izpiše TrafficNav, skenira in skenira. Slušalke, žica ni pomembno. Sem celo podaljšal žico za še enkrat in se s tem približal polovični valovni dolžini FM frekvenc, pa se mi ne zdi bistveno bolje. Nato sem se peljal iz rožne doline do Spara na viču. Občasno se locka na frekvenco, ampak očitno je preveč motenj, da bi potegnil ven TMC sporočila.
Mc Giver ali mi prosim poveš, ali je tvoja NMT antena na magnetnem podstavku in koliko je dolga (antena, ne žica)?

Sem pa ful besen. Končno TMC dela na IGo, jest pa ga sam občasno mal okusim. Grrr.

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Z NMT anteno te hecam, nimaš si kaj z njo počet. V bistvu še vedno ne vem kak TMC uporabljaš. A radio pa ti normalno dela na telefonu (predvidevam da uporabljaš vgrajen radio)?
Meni v istem avtu (novi C5 karavan), kjerkoli v avtu dobro lovi signal. Po moje je napaka v radijskem delu.

Generalno pa, multipraktiki so ne tič ne miš. Za navigacijo je boljša vsaka najcenejša namenska naprava kot pa mobilni telefon - moje mnenje pač.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Lepo prosim za link za verzijo za windows mobile 6,5 (Omnia 2, ločljivost: 800x480).

Hvala!
 

Sumani

Zelenc'
26. nov 2007
9
0
1
Pozdravljeni,

Imam napravo MIO Moov S605, katera ima vgrajen TMC sprejemnik. Naložen imam, seveda, iGO Primo.
V aplikaciji imam TMC, kjer pa mi za TraficNav piše, da je plačljiv in nedosegljiv. Sporočil ne sprejemam.
Ali mi lahko kdo svetuje, kaj moram narediti, da mi bo TMC sprejenik deloval?
V sys.txt datoteki imam vpisano pod [tmc] enako, kakor je že v predhodnem postu napisal "McGiver".

Hvala in lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ti sploh ne prepozna TMCja? Če ne, potem welcome in my world
frown-1.gif


Če ti samo ne sprejema Slo TMC potem moraš v content vključit mapo TMC in not skopirat datoteko, ki jo je zadnjič pripel Janch.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Bi bil kdo tako dober in mi na mail poslal delujočo verzijo PRIMOta ali vsaj link.

Sem snel že tri pa mi nobena ne dela ....
frown-1.gif
 

Sumani

Zelenc'
26. nov 2007
9
0
1
Hvala, toda vse bolj se mi dozdeva da mi iGO ne prepozna TMC.
confused-1.gif

Pod seznam ponudnikov imam sicer TraficNav, toda karkoli naredim mi napiše da je Plačljiv in Nedosegljiv .
jezen.gif

Skopiral sem datoteko od Janch-a, pa ni nobene razlike.
Se mi zdi da manjkajo še kakšni detalji v sys.txt datoteki. Kakšnega dobrega nasveta se nebi branil
redface-1.gif
.

McGiver, ali nisi ti napisal da ti TMC deluje? Ali uporabljaš navigacijsko napravo MIO, ali kakšno drugo?