iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Ali sem morda zastavil napačno vprašanje? Ne poznate odgovora oz je kak drug problem
confused-1.gif

Če morda veste kaj je bolje, navteq ali tom tom...prosim za odgovor.
Hvala
LP
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Karte moraš sam sprobat katere ti bolj odgovarjajo in če bo tvoja kombinacija delovala ok, tukaj ti bo kdo težko nekaj predlagal, ker ima vsak svoj okus.

Drugače je pa bilo okoli mešanja kart že 1000x napisano in se nikomur več ne da ponavljat vedno eno in istih odgovorov, torej preglej celo to temo in prav tako wiki za igo in verjamem, da boš našel odgovore na vsa vprašanja, ki te mučijo.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Se opravičujem....

Ali je to wiki o katerem govoriš:

Janch's NAVI BLOG
http://navi-guru.blogspot.com/

Citat:
Če uporabljamo zemljevide ponudnika Navteq, le teh ni priporočljivo kombinirati z zemljevidi Topmap ali Teleatlas. To pa zato, ker ob mejah niso poplnoma usklajeni. V tem primeru ponavadi pri čezmejnem načrtovanju posledično (iGO8 ali MyWay) javi napako: "Ne najdem poti, zemljevidi so izolirani". Prav tako se pojavljajo težave v smislu nelogičnega vodenja/preračunavanja. Torej nasvet: Če se odločite za NavteQ zemljevide, le te uporabljajte samostojno, bo manj frustracij!

Torej navteq se ne sme kombinirat z tom tom (teleatlas) in top map.
Če to več ne velja me prosim popravi.

V tem vodiču ne najdem podatka o tem ali morajo biti 3dl, 3dc, poi... od istega ponudnika kot je karta (fbl).
Ali lahko prosim na kratko odgovoriš?

Lahko grem tudi nazaj brati 73 strani samo to mi bo vzelo veliko časa.
Bi bil zelo hvaležen če mi lahko na kratko odgovoriš.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Wiki najdeš tudi tukaj:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1192579/an/0/page/0#1192579

3dl in 3dc ne rabijo biti od istega ponudnika kot so karte, za poi je pa ponavadi priporočljivo saj ima lokalni ponudnik kart ponavadi več poi točk.

Navteq in TopMap karte se dajo lepo kombinirat, meje so bolj kot ne že vredu pokrite.

Sem ti pa že prej omenil, da poljubno zmešaj karte in probaj, če ti bo odgovarjalo, za ziher naredi par simulacij na območja katera boš šel, da preveriš, če te bo Ok vodilo čez mejni prehod.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Najlepša hvala za odgovor.

Ta wiki sem videl, samo v njem piše da se več ne posodablja in je naveden link na Janch blog.

Če ni skrivnost, katere karte imaš ti skupaj?

Ali je za zahodno EU bolje uporabit navteq ali tomtom, je morda znano katere karte so boljše oz ni bistvenih razlik?

Hvala

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za zahodno Evropo med NT in TT ni bistvenih razlik. Med njima je bolj očitna razlika le v vzhodni Evropi @ EX-YU, kjer je NavtqQ precej boljši. Sicer pa kot je že popotnik omenil, če slovensko monolitko kombiniraš z navteqovimi zemljevidi, ne bo težav..sem tudi sam zadnje čase malo testiral različne rute v sosednje države, pa ni bilo zaznavati anomalij. Skratka jaz že nekaj časa prakticiram nalaganje slo monolitke v kombinaciji z navteq in v zadnjem času ni bilo pripomb.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Super, hvala, bom kombiniral NT in TM.
Hvala za tvoj wiki. Morda bi ga lahko dopolnil, da tudi NT lahko kombiniraš z TM?

Hvala in LP
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Vidim, da, si popravil wiki stran. Najlepša hvala za tvoj trud.
smile-1.gif


Ali je to opozorilo:

Citat:
..... Program normalno preračuna čezmejno pot, edino na kar nas opozori je to, da naša načrtovana pot vključuje zemljevide različnih ponudnikov, vendar to je zgolj "formalnost".

prisotno pri vsakem izračunu poti (navteq+topmap)

Ali morda veste kje bi lahko dobil vecjo zbirko prevoznih sredstev, lahko odgovorite tudi na zs.

Hvala

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja, bil je čas za manjši update iGO Wiki
smile-1.gif

To opozorilo se ti vedno pojavi kadar načrtuješ čezmejno pot in imaš za sosednjo državo drugega map providerja, kot je za izhodiščno državo.

3D Cars
- odpakiraj in kopiraj mapo CAR v mapo iGO\Content\ (prepiši obstoječo)
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Hvala za tvoj odgovor, do sedaj sem uporabljal samo navigacijo po slo in na nexus 5 deluje perfektno.
Bom pa v bližnji prihodnosti naložil tudi karte za balkan, evropo...

Hvala za link do 250+ avtov
smile-1.gif


LP
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Ali na vaših telefonih uporabljate DEM karte oz je to nepotrebna zadeva, ki samo upočasnuje telefone....
Hvala
LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na telefonih/ tablicah DEM nebi smel upočasnjevati navigacije..Sistemske specifikacije (tudi slabših) telefonov so še vedno zadostne za procesiranje reliefa pri navigaciji. Zadeva pa seveda ni nujna, vprašanje je samo ali ti je všeč ali ne
smile-1.gif
 

yankee

Zelenc'
17. avg 2012
17
0
1
Pri novi verziji navigacije zelo pogrešam prikazovanje trenutne hitrosti namesto napisa MENI na levi strani spodaj. Desno vem da se da spreminjat podatke ki jih prikazuje samo so vsi trije kar uporabni in jih ne bi želel izgubiti.
Ali je možno to kako popraviti v kakšnem sys.txt ali pa naj se navadim na novo verzijo in upam da bo pri kakšni novejši bolje
smile-1.gif


Hvala za predloge.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hitrost na meni gumbu omogoča Gjak skin.

Torej iz sosednje teme za Skine si prenesi arine 27 in ga daj v mapo skin in boš imel prikaz hitrosti na meni gumbu.
Imaš pa tudi v zadnjem mojem postu v omenjeni temi v priponki navodila za Gjak skin
wink-1.gif
 

yankee

Zelenc'
17. avg 2012
17
0
1
Super hvala pa se oproščam ker nisem že sam prišel do tega a sem bil skoraj 100% da mi je čisto v začetku (prve verzije) tudi namesto meni besede prikazovalo hitrost kljub temu da še nisem imel nobenih skinov instaliranih.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Hitrost na meni gumbu na Primu 2.0-2.4 wince omogoča tudi dodatek, pri katerem ne rabiš nobenega skina. Ker nimam android telefona ne vem, če omogoča tudi na androidu.
 

Priponke

  • 1927605-SpeedInButton.zip
    1,7 KB · Ogledi: 211
Nazadnje urejeno:

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Pri prikazu JV se sedaj istočasno prikazuje tudi pomanjšana slika zemljevida s potjo.
5165233422.png
 

Priponke

  • 1927612-am_MiniJV_Andr800_AND.zip
    2,4 KB · Ogledi: 181
Nazadnje urejeno: