iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja bi znalo bit res, samo vsebina se ne vidi če jo odpreš z beležnico..hieroglifi
smile-1.gif
 

yankee

Zelenc'
17. avg 2012
17
0
1
Že kar nekaj časa uporabljam navigacijo verzije IGO Primo 9.6.7.235654 na android telefonu HTC One S. Do sedaj je delovalo vse super. sedaj se mi je pa iz neznanega razloga samo Primo nekako resetiral in naložil vse privzete nastavitve. Skoraj vse mi je nekako uspelo nastaviti, problem imam pa pri omejitvi hitrosti ker nikjer ne najdem kje se da nastaviti % dovoljene prekoračitve ali nekaj tekega. Mislim da je bilo celo v te temi to že napisano a mi ne uspe najti. Ali je to v SYS datoteki ali v samih nastavitvah.
Verjetno pa bi bilo dobro dobiti kakšno novejšo različico programa a se bojim ker že s to sem imel velike probleme najti pravo za resolucijo ki jo podpira ta telefon.
Prilagam svojo sys datoteko če bo kaj v pomoč. Najlepša hvala za pomoč

[device]
type="android"

[feature]
back_button=1
contact_poi=0

[loading]
show_statustext=1
text_align=0
text_fontsize=30
text_x=350
text_y=900

[interface]
skin="ui_android"
capture_to_jpeg=1
show_tmc_eventlist=1
laneinfo_signpost_enabled=1
extra_settings=1
show_minimize=1
save_checksum=0
imei=000000000000000

[debug]
skip_eula=1
show_battery_percent=1
experimental_features=1
screenshotsavecameraini=0
screenshotfilename="android_linked_root\captures\img_%02d.jpg"
My_Picture_POI="\Picture\"
imei=000000000000000

[gestures]
border_width=130;

[navigation]
junction_view_type=mixed
junction_view_on_highways_only=0

[tmc]
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

[modules]
ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"
IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"

[oasis]
exclude_directories="%root%,%SDMMC%"
include_directories="PICTURE::%SDCARD%/Pictures/,MUSIC::%SDCARD%/Music/"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=1
background_navigation=1

[rawdisplay]
driver=enginestretch=0
highres=0
double_screen=0
show_cursor=0
;driver=engine
screen_x=896
screen_y=504
screen_x2=540
screen_y2=856
screen_xy="800_480:896x504/540x856"
;driver=enginescreen_xy="800_480:960x502/540x922"

[2d]
traffic_lights=1

[3d]
usepolyfarroads=0

[folders]
linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO"

[network]
available=1

[http]
enabled=1

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
dt_dl_0=180.0
dl_dist_0_km=50.0

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
% prekoračitve najdeš v nastavitvah pod zvoki in opozorila/nastavitev signala ob prekoračitvi hitrosti.
 

yankee

Zelenc'
17. avg 2012
17
0
1
Evo z veliko pomočjo Popotnika nama je uspelo ukrotiti HTC jevo nadlogo z 3 dot menijem ki se je nadležno pojavljal ob uporabi navigacije. Ta nadležna zadevica se je pojavljala kljub popravljanju sys.txt datoteke z resolucijo in vsemi ostalimi nastavitvami. Sam imam HTC One S telefon ki nima prav velikega ekrana s temi tremi pikicami na dnu ekrana pa se ekran še pomanjša in zato je to kar nadležna zadevica. Enostavno se jo da izklopiti v nastavitvah samega telefona

1. Najprej je potrebno imeti verzijo software 2.17 ali novejšo.
2. Gremo v nastavitve telefona.
3. Izberemo Display, gestures & buttons.
4. Izberemo Recent Apps button in namesto izbire Always open recent apps. moramo izbrati katero koli drugo izbiro. Jaz sem uporabil kar zadnjo "Press for recent apps, press and hold for menu" in deluje super.

Še enkrat najlepša hvala Popotniku.
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Ko že mislim, da vse vem o primotu, se mi pokaže zopet uganka. Na xtab50 mi normalno deluje julijski program s skinom gjak40, danes dam gor za probo tazadnji izraelski, pa mi ni hotel skin prepoznat, tudi tazadnji, ki je naložen tle gor. Sem probaval vnos v ini, pa mi tudi ni uspelo.
Drugi problem pa sem našel pri androidu ace2, primota ni hotelo zagnat, češ resolucija ni podprta, tudi s vnosom v sys prave resolucije iz screen size ne. Že nekaj časa prav tako kot na xtabu50 na tej napravi poganjam julijski primo bp. Se pa rad igram z nadgradnjami androida, sedaj uporabljam neuradni 4.3.1 rom, pa opažam, da mi igo ne najde več skina, na prejšnjih romih ga je pa normalno našlo in je igo delal kot se spodobi.
Kakšna ideja?
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav!

Takole sta Janch in popotnik rešila mene glede skina:
tole reši tvoj problem:

[android]
fullscreen=1
;tablet=0

[rawdisplay]
;highres=1
;driver="gdi"
driver=engine
screen_xy="auto"

Testirano včeraj na enaki verziji kot jo omenjaš in na xtab50 in deluje !

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za xtab ti je že 2CV napisal
wink-1.gif


Drugače debato najdeš tukaj:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1533235/page/0/fpart/69/vc/1/nt/73

Če se rad igraš z novimi verzijami je prvo kar moraš naredit, da si nekam beležiš prejšnje delujoče nastavitve in pa vedno znova in znova prebiranje te teme ( seveda je priporočljivo od zadaj naprej listat po temi, ker ponavadi je za nove verzije rešitev nekje pri koncu )

Naslednje kar moaš naredit je, da ne spreminjaš sys ampak probaš s tistim, ki ti ga samodejno ustvari.

Za skine pa tole, resolucija za xtab je že privzeto vnešena v skin zato je ne vnašaš ponovno, če se boš igral s spreminjanjem skina je 90% da ga boš s tem poškodoval in ti ga ne bo prepoznalo.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Zanimivo, ko odprem to stran, ki mi jo je popotnik nalimal tle gor, se pokaže moj odgovor na moj problem. I feel dumb
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Zahvaljujem se Popotniku, da mi je poklonil nekaj ur pri razreševanju problema s instaliranjem igota na android ace2 ter nato še s skinom, ki se nikakor ni hotel pokazati. Tako, za letos sem izkoristil do maksimuma vašo pomoč iz foruma, naslednje leto se pa pišemo z novimi težavami.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Sedaj sem še malo brskal po xtab50, opazil sem, da se navigacija ne prilagodi z napravo, ko jo obrnem pokonci, le tako uporabljam med vo
žnjo zaradi boljše preglednosti
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik danielsendler pravi:
Sedaj sem še malo brskal po xtab50, opazil sem, da se navigacija ne prilagodi z napravo, ko jo obrnem pokonci, le tako uporabljam med vo
žnjo zaradi boljše preglednosti

Meni tudi ne priznam pa, da še nikoli do sedaj tega nisem probal oz. v pokončnem položaju uporabljal xTab50.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
[android]
fullscreen=1
tablet=1

[rawdisplay]
driver=engine

pobrišeš mapo save in daš vsiljeno zapiranje primota in če ne v prvo bi ti ob drugem zagonu moralo normalno obračat.

lahko pa probaš tudi tako:

[android]
fullscreen=1
tablet=1

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Dober večer

Nekaj vprašanj...

Ali še vedno velja pravilo da se navteq map ne sme mešati z tom tom in top map?
Torej za slo in balkan uporabim top map, za srednjo, zahodno eu pa tom tom.

Če pa to pravilo več ne velja, kaj je potem bolje uporabit, navteq ali tom tom?

Ali lahko uporabim za posamezno državo; map npr tomtom, za poi, building.. pa uporabim npr navteq?
Torej kombiniram...

Hvala

Lp