iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ker sem se zagrel za navigacijo na Android platformi in ker Wayteq Xtab 50 ni več dobavljiv in ne vem, če bom zdržal do izida naslednika (še uvoznik ne ve kdaj naj bi prišel) si nameravam nabaviti kar telefon, ki mi bi koristil samo za navigacijo (trenutno uporabljam svojega Sonyja ZL, ki laufa super skupaj z iGo Primo ...625, ampak ga rabim za telefonirat, etc, pa še škoda ga je, da je stalno na soncu na armaturi, zato gledam med tremi po mojem pojmu cenovno ugodnimi aparati dobavljivih pri Mobitelu in prosim za komentarje vas bolj izkušenih kateri bi bil najbolj primeren:

- LG Optimus L9, 4,7'' zaslon
- HUAWEI Ascend G510, 4.5'' zaslon
- Alcatel OneTouch X-Pop, 4,5'' zaslon

Sem odprt tudi za druge aparate, tam do €150, nakup iz tujine ni problem.

Vnaprej hvala.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Jaz bi si kupil za ta denar tablico 7'' z nosilcem na šipi, GPS, 1-1,5 GHz, RAM 1Gb, sprednjo in zadnjo kamero da lahko uporabljaš Skayp v vozilu, če si profi.

Omenjeni Wayteq 50 je dober sam ga imam.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik mosfet pravi:
Jaz bi si kupil za ta denar tablico 7'' z nosilcem na šipi, GPS, 1-1,5 GHz, RAM 1Gb, sprednjo in zadnjo kamero da lahko uporabljaš Skayp v vozilu, če si profi.

Omenjeni Wayteq 50 je dober sam ga imam.

Hvala za nasvet, ampak nisem profi in uporabljam navigacijo samo v osebnem vozilu, za kamor pa mi je 7'' prevelika zadeva. Je pa to zadnje čase moderno, vidiš kar veliko avtomobilov s tablicami, ampak meni je to prav smešno hehe.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Da ne bom nove teme odpiral. Sem že iskal pa nič našel.....rabil bi karte za maroko obstaja sploh kaj takega za IGo
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
cheer.gif


matr sem čeh
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Začela mi je nekaj moja navigacija nagajati in to čas na njej. Kaže mi za 3 in več ur več kot je u resnici, tako da imam v sred belega dneva nočno vožnjo na displeju. Nastavim na točen čas, čez par ur spet zašpila po svoje. Verjetno gre za sys datoteko in nastavitve v njej, če ima kdo realen- točen čas naj mi napiše kako ima izpisano sys.

Pa še nekaj karte, NQ 2013 1 mi ne najdejo hišno številko v Celju, Cesta na Dobravo niti ene hišne številke mi ne pokaže, jih je pa čec 100 hišnih številk.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Imam Wayteq Xtab 50.

Tudi tako ne najde, ko vpišem (n) mi da takoj predlog na Dobrovo (Cesta) potrdim, samodejno se zasuče Cesta na Dobrovo kar sam lahko podkljukaš in potrdiš. Hišnih številk pa mi sploh ne predlaga.

Pomagal sem si tako, da sem pri stricu googlu našel hišno številko, ter na Wajtequ izbral točko približno v ulici, kam naj bi se pripeljal.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Sem pri sebi probal na Q2 karti (iGO, Navigon), pa tudi ni številk za omenjeno ulico. Sicer pa, glavno da ti najde ulico, številko boš potem že/si našel :)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Mislim, da se je zatipkal, ceste na DobrAvo sploh ne moreš vpisati (za Celje), cesta na DobrOvo pa ne ponudi hišnih številk.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem sedaj probal in tudi na Garminu ne prikaže hišnih številk, jih bom sedaj s pomočjo google maps vnesel v Navteq karte.

Edit:

Vse hišne številke za Dobrovo so vnešene
wink-1.gif

Tam enkrat prihodnje leto bi že morale biti v NQ karti.
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Pozdravljeni,
Ko sva že pri zemljevidih ugotovil eno pomanjkljivost in sicer zadnja verzija R3 TomTom Europe maps 2013.03 za Srbijo mapa velika samo 188 kb kar je absolutno premalo (posledično temu ne najde nobenega naslova na nivoju ulic). Lahko izbereš samo mesto. Ista napaka je v kartografiji na Mio navigacijama. Mogoče bi se dalo kaj reklamirat.
V R3 Europe Navteq 2013.Q2 ki je velika skoraj 8 mb pa se da izbirat na nivoju ulic.
 
Nazadnje urejeno:

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Citat:
Uporabnik mosfet pravi:
Začela mi je nekaj moja navigacija nagajati in to čas na njej. Kaže mi za 3 in več ur več kot je u resnici, tako da imam v sred belega dneva nočno vožnjo na displeju. Nastavim na točen čas, čez par ur spet zašpila po svoje. Verjetno gre za sys datoteko in nastavitve v njej, če ima kdo realen- točen čas naj mi napiše kako ima izpisano sys.

Kaže mi čas prihoda kot na železniški postaji, ''čas prihoda vlaka je ko ga vidiš, odpelje 10 minut po prihodu''
hysterical-1.gif

Handri
confused-1.gif
poljubno vreme par ur naprej ali nazaj.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Izšla je nova verzija Prima za Android in sicer pod novim imenom ANS MapViewer for Android
V bistvu kar se tiče funkcij ni nič novega v primerjavi s predhodnimi različicami Prima, glavna razlika je v vmesniku. Celo ta nova verzija privzeto nima JCV pogleda, vendar so se tuji iGO maherji hitro angažirali in integrirali tudi to funkcijo. Nekaj slik samega programa iz mojega WayteQ xTAB 50 (800x480):

shot000001.jpg


shot000002.jpg


shot000003.jpg


shot000004.jpg


shot000006.jpg


shot000007.jpg


Vidim, da moram malo prilagoditi lang file, saj z novim vmesnikom manjka nekaj prevoda v slo jezik.
smile-1.gif
 

Bobbo

Zelenc'
9. nov 2013
3
0
1
Pozdravljeni!
Tale ANS MapViewer for Android se mi zlo dopade ampak kako dobim gor slo jezik in mape??
A mi lahko pomagaš??
Hvala, lp