iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Pozdravljeni!
Ali je kdo preizkusil NQ2013 oz. ali se izplača menjati karte NQ4 2012, glede na velikost fajlov skoraj so enake.
LP
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Spremljam temo, en je omenil, da ni zadovoljen z NQ 2013. Potegnil sem si dolNQ2013 ampak nimam časa jih zamenjati in testirati. Drugače sem ful zadovoljen z kartami NQ 2012 Q4.

Avgusta sem vzel popotniški teden po Hrvaški in BH, z Googla Earth-a sem potegnil koordinate kam bi hotel prit in po vrsti od destinacije do destinacije. Wayteq je delal kot urica, tudi TMC.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
slika
1855849-20130811_111839.jpg
 

Priponke

  • 1855849-20130811_111839.jpg
    1855849-20130811_111839.jpg
    95,6 KB · Ogledi: 183

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Neverjetno kako je uspel sam en delček zvezde zaslepiti tako lepo vlašičko naravo,
hysterical-1.gif


Vsak gleda s svojimi očmi
ne-ne-1.gif
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Niti na eni sliki katera je slikana med vožnjo se ne vidi navigiranje-slika na Waytequ, verjetno zaradi kota pod katerim je slikano, ker je navigacija zasukana proti meni-šoferju. Pri močnem soncu zelo težko vidiš sliko navigiranja a še manj pri slikanju iz sovoznikovega zornega kota
 

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18
Včeraj sem prvič preizkusil TMC v praksi. Nesrečo na avtocesti je prikazalo, vendar me ni speljalo na obvez. Sem zgrešil kakšno nastavitev, kje se sploh vidijo možne alternative ob izrednih dogodkih na cestah?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nastavitve-Promet-obvoz
Sicer pa TMC pri nas deluje zgolj "na papirju" in je vsak morebiten točen časovni podatek o nesreči/dogodku ter v sled temu ponujen racionalen predlog za obvoz, zgolj redek slučaj!
Kljub vsem naporom in prizadevanju mojih forumskih kolegov (vse pohvale mimogrede), pa se zadeva še ni nikamor premaknila. Očitno imajo tisti, ki pa dejansko imajo prave vzvode, da to storitev pri nas realno dvignejo na višji nivo, pač premalo interesa..
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Pri nas je žal tako, da ti dogodke sicer prikaže, vendar je težava v tem, da ni definiranega časa zastoja. Naprava dobi podatek o dogodku vendar brez zastoja in zato ne ponudi obvoza.
bonk.gif
V tujini se ti lepo pobarva ikona v rumeno ali rdečo in preračuna novo pot.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi pri nas se na vsake toliko obarva ikona za TMC.
Glede na to, da Radio SI in PIC zvesto zatrjujeta, da je to problem po celi evropi, bi prosil, da tisti, ki ima srečo in vidi obarvano ikono v Sloveniji naredi zajem zaslona ikone in pa dogodka zaradi katerega se je ikona obarvala, tako bomo imeli dokaz, da zadeva funkcionira in se bo dalo naprej pogajat za TMC.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Letos ko sem se potepal po Hrvaški mi je deloval TMC v Hrvaški. Iz Poreča sem hotel prit v Ljubljano preko Kopra, peljal sem se po avtocesti Poreč Koper tik za cestninsko postajo na Hrvaški strani me je navigacija opozorila, da je zastoj na cesti in me vprašala, če izberem obvoz seveda sem ga izbral. Ne vem točno koliko je od cestninske postaje do mejnega prehoda, ampak zastoj je bil toliki, da sem se po desnem zaustavnem pasu peljal do izvoza iz avtoceste. Obvoz sem naredil po vaseh tako da me je navigacija pripeljala tik pred mejni prehod, ko sem prestopil mejni prehod, sem moral zaviti levo in se peljati po slovenski strani proti Kopru, šele takrat sem videl dolgo kolono cca. 4-5 km stoječih avtov ki se približujejo mejnemu prehodu.

Nisem opazil nobenega rumenega opozorila oz. obarvane ikone, sam mi se je prikazal obvoz in če ga želim sprejeti.

Naj opozorim da imam navigacijo Wayteq x50
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
356
239
43
Idrija
Še moje vprašanje naložil sem si mape iGO R3 2013 03 TomTom skupaj z poi.Vendar mi poi točk v bližini mojih krajev ne najde ne restavracij in barov.Vem da se dobijo na poiplaza samo bi rad da so že vse v enem kompletu.
Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa imaš te poi sploh omogočene, da ti jih prikazuje?
Preveri pod: več/Nastavitve/nastavitve zemljevida/ potegni ta meni do konca navzgor in boš na dnu našel Oznake krajev in tukaj preveri, če imaš restavracije omogočene.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
356
239
43
Idrija
Ja jih imam sem že prej preveril.Saj najde mi jih samo na drugem koncu slovenije pa še to samo tiste največje.
Oziroma konkreten primer če iščem najbližja restavracija v Idriji mi da ven najbližjo restavracijo grad zemono vipava.
No problem sem rešil sem dal starejšo verzijo poi točk in sedaj dela normalno.
No v glavnem sedaj dela normalno
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tudi če niso omogočene, jih pri iskanju mora najti. Onemogočiš v bistvu samo prikaz ikone na zemljevidu. Probaj z monolitovo POI datoteko, bo garantirano našlo vse oz večino.