iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Tudi jaz se moram zahvaliti za nesebično pomoč bajkmana in popotnika za pomoč.. HVALA

Danes sem uspel inštalirat 320x480 s sys datoteko, ki dovoljuje pogled na vrstico stanja(le-ta je že v mapi Igo).....ampak sedaj se pa ne vidi gumbov, ki so čisto spodaj (glej sliko) ?? A je bolje, da v mapo IGO skopiram sys datoteko, ki odpre Igo čez ves zaslon?!?!
2problem: Ko zaslon zasukam v ležeči položaj, pa se slika povsem deformira (žal nisem naredil zaslonskega posnetka...). A je to kakšen bug ?

Hvala za pomoč in še kakšen nasvet

screenshot2012-12-23-15-.png
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za vse, ki vam reže robove (v večini primerov se to dogaja na ISC verzijah Androida)

1. Na telefon si naloži programček screen size --> https://play.google.com/store/...jcmVlbnNpemUiXQ
2. v sys vpiši vrednosti, ki ti jih pokaže ta program glej vrstico Application window size Primer:

V vodoravnem položaju telefona:
landscape.png


V pokončnem položaju telefona:
portrait.png


vrednost, ki ti jo javi program (preveriti je potrebno v obeh položajih telefona) potem vpišeš v sys. Primer:

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto" (s podpičjem pred vrstico onemogočimo avtomatično uravnavanje, ki je lahko napačno - zato tudi reže sliko!
screen_xy="480_320:480x295/320x455" (primer za Samsung Galaxy ACE)
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Sem naredil po tvojem nasvetu Janch in sedaj deluje tako kot mora
smile-1.gif
100x HVALA

Če bo še kdo rabil informacijo....Xperia active ima zaslon (pokončni; 320x455 + status bar) in (ležeči 480x295+status bar)
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
@Janch, eno vprašanje spet
smile-1.gif
Na JB sem si naložil verzijo thin 1.1 + JB. Dolgo mi je crashala aplikacija in nisem ugotovil zakaj, sedaj pa mi je končno uspelo. Ob vsaki rotaciji ekrana app crkne. Obstaja kak update ali je edina rešitev izklop avtomatskega obračanja ekrana?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Takole na hitro so mi padle na pamet dve možni rešitvi. Prva je ta, da mi zaupaš za kater telefon se gre, morda imam zate boljši data zip za tvojo resolucijo, druga pa je ta, da odstraniš program in ga ponovno inštaliraš z novo thin verzijo iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.3 (google vse najde), ki naj bi imel boljše sposobnosti prilagajanja programa sami resoluciji..
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
@Janch, Galaxy Nexus 4.2.1. Hvala, bom probal najti pa sporočim, če je pomagalo.
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Ok, našel rešitev. V sys.txt sem imel narobe xy za landscape. Ko sem popravil vrednosti tudi ni pomagalo.
Za 1196x720 mi je javilo da ni podprto, za 1280x720 pa je samo crknilo brez errorja. To je bil Lesscro skin iz S3 paketa.
Potem sem probal OneX skin in se je zagnal v obeh načinih vendar pa ima tisti grdi plavi kvadrat v ozadju.
Rešitev je kombinacija obeh. Branding.zip iz S3 in data,zip iz OneX. Zdaj (zaenkrat) dela super. Morem probat med vožnjo še kako se obnaša.
Hvala Janch.

Dodatno: Še nekaj sem odkril. Če ga zaženem v ladnscape lahko obračam brez problema. Če pa ga zaženem v portrait pa crkne ob rotaciji.

Upam, da še bo komu to pomagalo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18
Citat:
Uporabnik krneky pravi:
Kakšno kombinacijo kart priporočate za pot do Bratislave in nazaj, torej Slovenija-Avstrija-Slovaška?
bump, predvsem me zanima za Slovaško
 
Nazadnje urejeno:

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Citat:
Uporabnik zoki pravi:
Tudi če nič ne spremenim. Če naredim samo extract in data mapo skompresiram nazaj (brez spremembe) pa skopiram nazaj v iGO mapo se več ne zažene. Je treba s kakim extra programom kompresirat?
Tudi to mi je uspelo danes rešit
smile-1.gif
 

TomDey

Zelenc'
25. okt 2009
6
0
1
Vprašal bi za Asus Nexus 7, kako bi spravil IGO-ta gor? Drugače Android je jelly bean 4.2. Do sedaj sem probal namestit tisto igo verzijo s pašnika, kjer je možno kombinirat več resolucij. Če se ne motim naj bi na Nexus 7 šla gor verzija z resolucijo 1280x800, ko to naredim po navodilih (prenesem IGO mapo, sys.txt in 1280x800.apk v tablico na mesto npr. Notranji pomnilnik/crackapp) mi javi. "User interface tesolution [1280x800] is not supported or compatibile skin can not be found."

Drugače probal sem z Androidom v slovenskem jeziku, nato sem spremenil v angleškega (ker baje v enih primerih pomaga), probal sem še kombinacije za resolucije 1280x720 in 1024x600 in ne deluje, javi isto napako kot zgoraj. No z resolucijo 800x480 pa gre, program se naloži in deluje na prvi pogled precej dobro, satelite mi je poiskalo v hiši v par sekundah, brez vsakršnih nastavitev, sam jasno deluje samo na 1/4 ekrana. V naslednji fazi sem potem uzel (predelal) še tisti delujoči sys.txt od 800x480 in z Notepadom izvedel find/replace 800 za 1280 in 480 za 800, shranil spremembe in poskušal zagnat 1280x800.apk pa ne gre, spet javi isto napako.

Kako bi poštimal to zadevo, bi prosil za kak nasvet mojstre navigacij s tega foruma.
 

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18

TomDey

Zelenc'
25. okt 2009
6
0
1
popotnik sem probal. Verjetno si mislil, da popravim tisti sys.txt od 800x480. Sedaj po popravku zgleda nekako takole:

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_x=800
screen_y=480
screen_x2=480
screen_y2=800
screen_xy="800_480:1280x736/800x1205:fullscreen"

Postopek je bil tak, da sem šel v Settings/Apps/IGO/Uninstall, da sem odstranil prejšno različico. Iz tablice sem odstranil tudi IGO mapo z vsebino (data, content...) in jo še ekrat naložil z modificirano sys.txt. Inštaliral sem z 800x480.apk pa je vse isto, slika je le na 1/4 ekrana. Potem sem za foro iz tiste IGO mape z vsebino odstranil sys.txt in stvar še zmeraj deluje na 1/4. A je sploh možno, da stvar deluje kar brez sys.txt?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj z tistim kar sem ti poslal na ZS.
Odstrani to kar imaš sedaj gor, odinštaliraj trenutni apk in naloži tisti paket in ti bo delalo kot mora.

p.s.
Sam apk ima v sebi sys.txt, ki se ti naloži v telefon, tega, ki ga daš v mapo iGO je pa samo za to, da ne rabiš rootat telefona ampak lahko kar v sys.txt v mapi iGO spreminjaš komande.