iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
V nastavitvah za Primo imaš nekje regionalne nastavitve - tam se nastavlja časovni pas.
Meni je kazal Primo točen čas
smile-1.gif
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
hmm iščem, pa sploh ne najdem nastavitev za časovni pas. Se mi zdi da sem 1x že bil v tem podmeniju - zdej ga pa ne najdem. Se pa ne spomnim kje se nahaja...
uf-1.gif


Krimec - sem se postavil v ta meni ampak ni nastavitve za uro
confused-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Imaš čas na tablici nastavljen GMT +1 in letni-zimski, ali si ga ročno nastavil in pustil GMT 0
sprasujem se.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Jaz sem tudi na to pomislil, mislim da moraš nastaviti na samodejno nastavitev časa, primo res nima več teh nastavitev za čas
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Tablico ima samo Wifi in nima možnosti nastavitve samodejni čas.
@ Veso, nastavi čas pravilno GMT +1 in letni zimski - pa pazi, ker se v Nedeljo zopet prestavlja letno-zimski režim
grims-1.gif
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
JAAOOOO SM [cenzura]!!!

Sej je v redu sej čas kaže pravilno, dejanski čas navigacije in čas sistema na tablici je ok - se ujemata.
Sam tisti spodaj ČAS PRIHODA je malo zmeden. kaže 5.3 km do cilja - prihod 22:07

Slika: določena je ruta - pot po kateri bi vozil do željenega naslova - Čas prihoda kao ob 22:07

20202024.jpg


Se opravičujem ker sem naredil majhno zmedo glede teh časov
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Čas je trenutni čas.Čas prihoda je pa kdaj boš prispel na cilj in logično da je zamaknjen.
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Čas je trenutni čas.Čas prihoda je pa kdaj boš prispel na cilj in logično da je zamaknjen.

Ja ja maš prou. nevem kaj mi je bilo da sem gledal ČAS PRIHODA in sem imel v glavi da je to trenutni čas
uf-1.gif

Petek je pa zgleda da manka
nahrung002.gif


No hvala usem za pomoč
smile-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Samo vseeno ne more bit za 5 km poti čas večji za 1.5 ure?
Razen če ima tvoj avto superreduktor.
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
Bom mal bol pozoren k se bom vozil. Da vidim kako mi bo takrat računalo. Zdej sm doma na mestu - mogoče zato tak čas ker stojim
rolleyes-1.gif

Lp
nahrung002.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Zato sem predlagal pregled nastavitve časovnih pasov na tablici!
Naj gre dejansko na krajšo pot z vodenjem, da vidimo, če se bo po pričetku premikanja med vožnjo čas pravilno uskladil z dejansim prihodom na cilj.
 

mitja83

Zelenc'
29. jul 2012
15
0
1
Bo kdaj možno da ti lokacijo od dogodka koledarja odpre v iGo? Sedaj dela na Navigonu, Google Maps, Google Navigacija...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
@Monaco
Točno tako, kot je napisal McGiver. Primo pri zagonu prečekira root SD kartice in če vidi mapo DCIM in v njej fotke, ga dejstvo, da le te niso geotagane, "razkuri" do te mere, da program krešne. Zdaj zakaj se to dogaja samo na nekaterih telefonih/rom verzijah, ni jasno. Rešitev za to (brez preimenovanja) imam samo v primeru, če imaš rootan telefon.
Po daljšem času sem se spet malo igral s HTCjem. Po ponovnem nalaganju "multires" sem ugotivil, da mi na karti kaže lokacije fotografij, ki so na kartici - program se mi pa ni sesul. Je pa res, da sem imel vmes temeljito čistilno akcijo DCIM folderja... Vseeno pa si ne želim zapletov (in ne rabim svojih fotk na karti
smile-1.gif
), zato me zanima, če si imel v mislih tole za v sys.txt ali kaj drugega:
Citat:
[oasis]
exclude_directories="%root%/Application Data,%root%/Program Files,%root%/Windows,PICTURE::%app%,%myflashdisk%/DCIM,/mnt/sdcard/DCIM,/sdcard/DCIM,%sdcard%/DCIM"

[debug]
screenshotsavecameraini=0
screenshotfilename="android_linked_rootcapturesecran_%02d.jpg"
max_memory=73400320
imei=000000000000000
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kolikor sem pač dobil feedbacka glede tega, ta rešitev menda nima efekta..potrebno je inštalirat modificiran .apk file, kjer je spremenjen libigo_jni.so file, ki ukaže Primu, da naj išče fotke iz folderja DCIM1 (tega je potrebno ročno ustvarit na SD) in ne več privzeto iz DCIM. Ta rešitev končno prinese stabilnost programa in radost vsem, katerim je program krešnil pri nalaganju oz s podobnimi problemi!
wink-1.gif


imaš ZS.
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
HI!

Dobro bi bilo, če bi te vse razne nastavitve za google search, tmc, voice na JB in tak naprej vpisali v WIKI, da ni potrebno po vseh mapah se prebijat skoz.

Lp, Joe
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Kolikor sem pač dobil feedbacka glede tega, ta rešitev menda nima efekta..potrebno je inštalirat modificiran .apk file, kjer je spremenjen libigo_jni.so file, ki ukaže Primu, da naj išče fotke iz folderja DCIM1 (tega je potrebno ročno ustvarit na SD) in ne več privzeto iz DCIM. Ta rešitev končno prinese stabilnost programa in radost vsem, katerim je program krešnil pri nalaganju oz s podobnimi problemi!
wink-1.gif


imaš ZS.
Ja, tista rešitev ne deluje, zato sem spraševal. Deluje pa z modificiranim .apk. Prav tako deluje TMC (3g/wi-fi) in google search.

Ali je možno, da kaj bolj obremenjuje sistem kot multires .apk? Sicer je moj telefon cel čuden, toda vseeno je pomikanje med menuji in celo tipkanje naslovov nekam počasno...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne verjamem, da bi lahko ta apk kaj vplival na performance, saj gre le za nanse. Dejstvo pač še vedno ostaja, da primo na nekaterih telefonih deluje dobro, na nekatarih pač malo bolj laggy..tukaj je v glavnem na potezi NNG, da pač izboljšajo samo kodo programa..Zanimivo je to videt na wince verziji, kjer recimo Primo 2.0 na top mašinci kot je recimo WayteQ x960, deluje enako, kot na precej slabšem (po sistemskih specifikacijah) mio Moov M400..
grin1.gif