Hujšanje

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
5od5 točk neizvedljivo glede na moj delovni čas.
Tista dieta 8/16 je potem najbolj idealno, da ješ tam od 12h do 20h. Kakor zamakneš kakšno uro se vse podre. Meni na moj delovni čas to neizvedljivo. Odpovedat bi se moral malicam v službi ali pač jemati kakšne sendviče oziroma suhe obroke, da bi malico zamaknil ti suhi obroki so pa zelo zdravi kaj ne. Tako da bi s tem naredil še več škode.
jaz recimo nekje 13-23 (ne grem več 8/16 ampak 14/10, mi deluje). V službi okoli 13h nakej malega (kak jogurt, skuta ipd, drugi, ki jih poznam, kako jajce, piščanec, solata - meni to takrat še ne paše), pa kosilo ko pridem domov (17-18h), pa zvečer ko/kar pač zapaše. Seveda brez OH. Velik plus LCHF je, da si zelo redko lačen.
Alkotu se nisem odpovedal (je pa res, da pač ne piva, amoak kak kozarec rdečega, občasno tudi kak viski), miganje pa ... Če rata, rata, če ne, pa ne. V povprečju pa prav ziher ne več kot 2x na teden kaka ura ali dve.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.351
458
83
Jaz sem tudi spravil dol skoraj 10kg.
Je pa tako, da sem se bolj kot ne odpovedal (oz zminimaliziral) pivu, sladkarijam in kruhu, jem vse, samo količinsko sem zmanjšal. Pa zvečer po18h ne jem več. Pa še tko je, da če grem npr na junk food (mcd al pa kaj podobnega), potem mal pazim, kaj še tisti dan pojem. Se mi pa zdi, da je dost pomemben faktor tudi spremljanje telesne teže , pa res je tudi, da se malce več gibljem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sad

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Tudi zmanjšal za slabih deset kil. Ni težko.
Črtal stran sladkarije.
Prej bi zlahka pojedel tri rezine torte. Naenkrat. Sedaj pojem samo eno in jo razdelim na tri dni.
Mleko iz 3.5 maščobe na 1.5, pa še polovico prejšnje količine.
Kavo sem pil s smetano. Sedaj brez. Ne sladoleda.
Dunajsmi zrezek (pohano) s pomfrijem, črtal sa seznama.
Svinjsko meso zamenjal s piščančjim in puranjim.
Bolj pogosto jem ribo.
Kruh jem normalno kot prej. Na kruh namažem margarino in marmelado, vendar, zelo zelo tenko.

Enostavni nasvet je, ne jesti mastno in sladko in prav vsak dan stopit na vago.
Zanimivo je, da za preizkušnjo pojem občasno nekaj "prepovedanega" in učinek od tega s strahom preverim na tehtnici. Tako sedaj vem točno kako in koliko.
Pa še nekaj zelo pomembnega. Ko kupujem hrano, vedno na hrbtni strani pakunge preverim število E-jev, in najbolj pomembno število Kcal. Za odraslega je število vnešenih kilokalorij okrog dva tisoč. Jaz jih zaužijem obvezno manj. Tojeto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Tudi zmanjšal za slabih deset kil. Ni težko.
Črtal stran sladkarije.
Prej bi zlahka pojedel tri rezine torte. Naenkrat. Sedaj pojem samo eno in jo razdelim na tri dni.
Mleko iz 3.5 maščobe na 1.5, pa še polovico prejšnje količine.
Kavo sem pil s smetano. Sedaj brez. Ne sladoleda.
Dunajsmi zrezek (pohano) s pomfrijem, črtal sa seznama.
Svinjsko meso zamenjal s piščančjim in puranjim.
Bolj pogosto jem ribo.
Kruh jem normalno kot prej. Na kruh namažem margarino in marmelado, vendar, zelo zelo tenko.

Enostavni nasvet je, ne jesti mastno in sladko in prav vsak dan stopit na vago.
Mirno jem mastno. Mleko samo 3,5 ali več kupujem (n ga dajem v kavo in časj). Rdeče meso zlahka.
Je pa res, da ne jem kruha, krompirja, testenin, riža, skratka OH. Z redkimi izjemami (tiramisuju se recimo ne odpovem, ampak to je morda 1x na mesec, in kaj podobnega, če je res dobro). Sladoled ja, ampak pač proteinski, brez cukra.
Kot sem napisal, kakor komu paše, vsak mora najti tisto, s čemer lahko stalno živi. Diete ne pomagajo, potrebna je sprememba za stalno. Torej je treba dobro razmislit, kakšna prehrana bo ustrezala dolgoročno.
Vsakodnevno vaganje pa ... Sčasoma ni več nujno, poleg tega vsaj meni lahko 1-2 kg niha samo na račun vode v telesu (bolj/manj slana hrana).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Mirno jem mastno. Mleko samo 3,5 ali več kupujem (n ga dajem v kavo in časj). Rdeče meso zlahka.
Je pa res, da ne jem kruha, krompirja, testenin, riža, skratka OH. Z redkimi izjemami (tiramisuju se recimo ne odpovem, ampak to je morda 1x na mesec, in kaj podobnega, če je res dobro). Sladoled ja, ampak pač proteinski, brez cukra.
Kot sem napisal, kakor komu paše, vsak mora najti tisto, s čemer lahko stalno živi. Diete ne pomagajo, potrebna je sprememba za stalno. Torej je treba dobro razmislit, kakšna prehrana bo ustrezala dolgoročno.
Vsakodnevno vaganje pa ... Sčasoma ni več nujno, poleg tega vsaj meni lahko 1-2 kg niha samo na račun vode v telesu (bolj/manj slana hrana).
Ni hujšanje bilo primarna naloga. Zdravnik je rekel, da je povišan holesterol in če mi da tablete, ali to rešim s hrano. Nobenih tablet. Tako je moj meni za "hujšanje" malo drugačen od tvojega. Bolj protiholesterolsko usmerjen.
Učinek je dvojni, manj vagam in znižal sem holesterol.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.431
6.565
113
Holesterol je povezal s testosteronom, če pa ima moški le-tega premalo, pa je libido še najmanjša skrb...

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.443
113
Mater, se vidi po takih temah, da smo alterasi ze malo v letih. Kljub temu, ko gledas v kakih sorodnih temah, ko se kupuje smucke, kolesa, pise o pritiskih in infarktih, da se vcasih cinicno nasmehnem, ko berem o zelo visokih standardih za vse ostale v preostalih temah, si pa sodelujoci tu vseeno zasluzite en thumbs up za proaktivnost in posledicne uspehe. Ponavadi se samo nadaljuje z jamrom, kaj vse se ne da...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Ni hujšanje bilo primarna naloga. Zdravnik je rekel, da je povišan holesterol in če mi da tablete, ali to rešim s hrano. Nobenih tablet. Tako je moj meni za "hujšanje" malo drugačen od tvojega. Bolj protiholesterolsko usmerjen.
Učinek je dvojni, manj vagam in znižal sem holesterol.
Holesterol sam po sebi je irelevanten. Dokler so razmerja LDL, HDL in skupaj trigliceridov OK, je absolutna cifra kar nekaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.409
113
še v SLO - ampak komaj
Guglaj LCHF.

Telo maščobe “predeluje” tako dolgo, da je končni “produkt” “sladkor”, ki ga celice lahko uporabijo za vir energije.

Zadeva deluje, samo moraš biti dosleden. Postane pa prehranjevanje sčasoma “dolgčasno” - karikirano povedano ješ vsaki dan steak z popečeno zelenjavo …
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.431
6.565
113
Ne, iz mascob ni sladkorja za celice.

Iz beljakovin ga lahko telo naredi za tistih nekaj celic, ki ga nujno rabiji, ostale presaltajo na ketone