Huawei P40 Pro

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Zgleda tako ja. Sam sem imel Samsunga S7 in mi še sedaj po 4 letih dela bolj kot ne bp. Nikoli se ni zatikal. Da bi ga moral zaradi česa resetirati v vsem tem času se ne spomnim (pa mislim, da ni bilo potrebe). Sedaj ga ima sin za igranje iger. Edina stvar, ki gre proti koncu je baterija.
Sedaj imam Samsung s20+ pa tudi nad samim delovanjem ne najdem nobene slabosti (čeprav ima exynos procesor). Imam nekaj pripomb drugače tudi sam nad tem telefonom. Senzor za branje prstnih odtisov bi vsekakor lahko deloval bolje za tak rang telefona. Predvidevam, da če se mu ne zgodi kaj hudega, bo tudi ta zdržal nekaj let.
Je pa verjetno dejstvo, da sam sistem pri Applu deluje boljše in dalj časa, ker konec koncev je sistem narejen za, če lahko tako rečem, samo za nekaj modelov.. To je vsekakor prednost Appla, ki ima sigurno maksimalno optimiziran sistem. Če bi bilo drugače bi bilo čudno.
Vsak pa vzame kar mu paše. Sam, če bi imel Huawei možnost google appsa, bi 100% vzel P40 pro zaradi same kamere. Mogoče pa kdaj v prihodnosti (mogoče tudi Apple kdaj pride na vrsto). :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: rocky9

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Sem precej power user telefona in imam že 3 leta Iphone 7. Nastavil in pozabil, to lahko pri Androidu pozabiš. Ga uporabljam občasno.
Daj razsvetli nas vse, kaj ti imaš non-stop za nastavljat na androidu?
Ali samo kandidraš za najbolj blesavo izjavo apple uporabnikov glede androida? Tukaj te moram razočarat, uporabnik koliko je tu nesporen kralj
 
  • Žalosti me
Reactions: koliko

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Zgleda tako ja. Sam sem imel Samsunga S7 in mi še sedaj po 4 letih dela bolj kot ne bp. Nikoli se ni zatikal. Da bi ga moral zaradi česa resetirati v vsem tem času se ne spomnim (pa mislim, da ni bilo potrebe). Sedaj ga ima sin za igranje iger. Edina stvar, ki gre proti koncu je baterija.
Sedaj imam Samsung s20+ pa tudi nad samim delovanjem ne najdem nobene slabosti (čeprav ima exynos procesor). Imam nekaj pripomb drugače tudi sam nad tem telefonom. Senzor za branje prstnih odtisov bi vsekakor lahko deloval bolje za tak rang telefona. Predvidevam, da če se mu ne zgodi kaj hudega, bo tudi ta zdržal nekaj let.
Je pa verjetno dejstvo, da sam sistem pri Applu deluje boljše in dalj časa, ker konec koncev je sistem narejen za, če lahko tako rečem, samo za nekaj modelov.. To je vsekakor prednost Appla, ki ima sigurno maksimalno optimiziran sistem. Če bi bilo drugače bi bilo čudno.
Vsak pa vzame kar mu paše. Sam, če bi imel Huawei možnost google appsa, bi 100% vzel P40 pro zaradi same kamere. Mogoče pa kdaj v prihodnosti (mogoče tudi Apple kdaj pride na vrsto). :)
Za tiste, ki imajo nameščene zaščite ekrana in nimajo odkljukano občutljivost zaslona; zna pomagati, če je to odkljukano v nastavitvah.
 

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Sem precej power user telefona in imam že 3 leta Iphone 7. Nastavil in pozabil, to lahko pri Androidu pozabiš. Ga uporabljam občasno.
Menjal bom Iphona letos zaradi kamere, vse ostalo deluje popolnoma brezhibno.
To si pa kar malo mimo pihno. Mogoče je android leta 12,13 bil tak. Dan danes nič več. Res je da je iOS mel mogoče skos tisti smooth experiance, ampak tut pri androidu ni nič drugače, vse je odvisno od firme ki izdeluje telefon kako navlako bo dala na android. Pixel recimo je smooth ko puter ko ga vzameš iz hladilnika 20 min preden si ga boš na kruh namazo. Isto Oneplus. Zdaj že dve leti uporabljam EMUI ki sicer ni neki presežek modifikacije androida ampak tut še enkrat ni nič zaštekalo. Sem pa sam mnenja da takrat ko kupujem telefon pač kupim kaj mi je trenutno najbolj všeč in po hardveru in po izgledu, če bo to iphone bom iphone če bo samsung bo samsung. Obadva operacijska sistema delata v nulo in obadva delujeta na tvojem princimu "nastavil in pozabil"
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
A Waze pozna tudi recimo urnike javnega prometa, kot Google, in najde info o restavracijah, trgovinah ipd?
Ker doslej tovrstne alternative googlu še nsiem našel ...

Frend, ko je mel prej p20 pro je naredil mesec dni nazaj pac prenos na p40 pro. S tem se mu je preneso tudi google maps, kjer navigacija ni delala.
Od danes mu je zacela delat - ne ve pa zalaj
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Samo eno kratko vprašanje - ali lahko kakšen lastnik P40 pro potrdi, da mu vse Google aplikacije delujejo brez težav in da je inštalacija le teh možna brez nekih zapletnih postopkov? Full hvala :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Enako kolega na Huaweiu P10. Po 3,5letih dela enako bp. Tudi slike presenetljivo odlične.

Je tvoj kolega na androidu 9.0 ali je ostal zadaj? Moj p10 dela krasno, razen fotkiča, ki je popolnoma katastrofalen. Itak sumim, da so mi zajebali modul od kamere, ko so mi ga menjali v garanciji. Še vedno se pa tolažim, da je mogoče samo softver...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Je tvoj kolega na androidu 9.0 ali je ostal zadaj? Moj p10 dela krasno, razen fotkiča, ki je popolnoma katastrofalen. Itak sumim, da so mi zajebali modul od kamere, ko so mi ga menjali v garanciji. Še vedno se pa tolažim, da je mogoče samo softver...
Herman taki majster kot si ti pa tak stari telefon? +
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Je tvoj kolega na androidu 9.0 ali je ostal zadaj? Moj p10 dela krasno, razen fotkiča, ki je popolnoma katastrofalen. Itak sumim, da so mi zajebali modul od kamere, ko so mi ga menjali v garanciji. Še vedno se pa tolažim, da je mogoče samo softver...
Tako ja na 9. Kakšni so simptomi če modul ne deluje? NJemu je nehala ostriti kamera in se da problem rešit v dveh sek. :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Tako ja na 9. Kakšni so simptomi če modul ne deluje? NJemu je nehala ostriti kamera in se da problem rešit v dveh sek. :)

Pri meni je bilo samo pol slike ostre, druga polovica pa čisto spacana. Tiste fore s padanjem pa prcanjem telefona niso pomagale in so mi na servisu zamenjali modul kamere.

So pa slike kmalu po tistem in naprej popolnoma zanič. Brez kontrasta, svetloba iz vsepovsod uletava itd. Ali pa izgledajo kot da je resolucija samo 2mp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Si bom sposodil tole temo. Na šihtu imamo možnost dobiti huawei mate 40 pro, pa me zanima, kako je živeti brez googlovih aplikacij? Malce sem gledal po YT teste in kukr sem razumel, se da z malce iznajdljivosti čist fajn živeti brez.
Ima kdo omenjen telefon?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Vprašaj se raje če boš znal živet brez banka-neta, easistenta, če imaš otroke v šoli, nadzorom klime, sončne elektrarne, ipd
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Ja, to sem že pogledal in moja banka podpira huawei-a :) Z ostalim pa niti nimam tolk opravka :)