Huawei P40 Pro

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Kakšno je sedaj stanje s Huawei pri nas in Androidom? Žena se navdušuje nad P40 Pro, a baje ne moreš uporabljati Google aplikacij, zemljevida, iger, itd. Kako je s tem v realnosti? Ona ogromno uporablja predvsem telefon, maile, gps navigacijo, fotografski aparat,...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ni gor nalozenega nic od amerikanosov. Lahko malo shekas, se da, ampak, se bosta mogla usest za racunalnik in se drkat. Tako iz skatle pa ne bo nič delalo.
Se pa da.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Vsa navodila, kako naredit:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Kakšno je sedaj stanje s Huawei pri nas in Androidom? Žena se navdušuje nad P40 Pro, a baje ne moreš uporabljati Google aplikacij, zemljevida, iger, itd. Kako je s tem v realnosti? Ona ogromno uporablja predvsem telefon, maile, gps navigacijo, fotografski aparat,...

Vse kar si naštel seveda dela, kar ne dela so googlove aplikacije, razen če se poigraš z navodili na zgornjem linku.
Če ti ni do tega, pa obstajajo alternative kot npr. Gmail se da uporabljat preko outlooka, maps obstaja neka light verzija ki dela, YouTube dela preko browserja...
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Vse so to približki od gapsov, na plug&play izkušnjo lahko pozabi tako da obvoz od 40 serije, na 30 še dela vse normalno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Niti ni tako lahko narediti obvoz. Telefoni so vrhunski in marsikdo je pripravljen na ne plug&play izkušnjo. Imam trenutno mate20 pro in to je edini telefon, ki ga imam v 22 letih, nad katerim sem po skoraj 2 letih še vedno navdušen. Vsi ostali so najkasneje po 1 letu šli v prodajo.
Tako da kaj naj kupim? Apple v sanjah ne, ker sovražim ios in ne plačam premium za zastarelo tehnologijo, samsung mi dvigne želodec že samo ko pomislim na njihov vmesnik.
Kaj mi ostane? Poceni kitajci odpadejo, dražji kitajci si premium cene zaenkrat ne zaslužijo (npr 1+), ostali korejci so komedija in smo počasi na koncu.

Jeseni definitivno pade mate40 pro, plug&play gor ali dol :)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
No ne jaz, ne žena nisva pripravljena na razno iskanje bližnjic, pol aplikacij in hekanje, da bi telefon lahko uporabljala kot sedaj. Bil sem uporabnik Huawei telefonov in bili so mi odlični, razen BT ni nikoli deloval kot bi moral z mojo športno uro.

Potem sem šel na Samsung in zopet je odličen, ne vem kaj imate nekateri take težave s vmesniki. Se navadiš in greš dalje.

Ok, torej je Huawei polizdelek kar se programja tiče in bo tole obvoz. Samsung S20 serija ali Iphone 11 serija očitno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ma saj se da marsikaj zrihtat, ampak dejstvo je da tem telefonom manjkajo komplet google servisi ne samo par programov in na koncu iščeš neke workarounde, za katere nikoli ne veš, kako dolgo bodo delovali preden boš moral bodisi iskat nove reštive ali pa boš ostal brez. Predvsem pa vse skupaj nalagaš iz nekih neznanih virov, kjer ti lahko podtaknejo marsikaj. To je zame osebno no-go sploh v danajšnjih časih, ko imaš na telefonu dostop do vsega živega od službenih/osebnih mailov, elektronske banke, alarmnega sistema, vseh možnih fotk itd.... Sploh se pa ne bi s tem zezal in reskiral na telefonu za 1k€. Na kakšnem cheap kitajcu še razumem, da nekdo to vzame v zakup in se malo poigra.

Znajo pa razni YT influenserji, ki so telefone dobili brezplačno za reklamo, povedat kako to sploh ni problem, saj vse potegneš iz "More apps", pozabijo oziroma se niti ne zavedajo, da vira aplikacij pri tem sploh ne poznaš oziroma ti nihče ne garantira ničesar (poleg tega da določeni appi, ki rabijo googlove background servise na ta način še vedno ne delajo). Zdaj če se zadovoljiš s tem, kar ti ponuja Huwaei app gallery, ok, samo jaz vem da se pri 1000€ za telefon ne bi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če so problem neznani vir aplikacij, se da gor še vedno naložiti Google play
Ki ga spet dobiš na neki X strani, pa še to ga moraš naložiti skupaj s kupom dodatnih servisov, fejkanjem device IDja itd... Sej se (zaekrat) da, temu nihče ne oporeka, samo vir teh rešitev je vprašljiv in pa nikoli ne veš koliko časa bodo delovale.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, jaz imam sedaj po nebroj Samsung in Huawei telefonov Realme X2 Pro. Sej, ne, da ga hvalim, ampak telefon je najboljši do sedaj. Caruje...in se enkrat bi ga kupil...imam ga ene 2 meseca.
Noter ima skoraj najboljše komponente, ker moramo vedeti, da jih ne izdeluje ta firma, ampak so sestavili telefon iz komponent, katere so tudi v znanih telefonih.
Snapdragon 855 Plus, 8GB rama, 128 GB diska, 2 zvočnika z Dolby Atmos, Amoled 90Hz zaslon. Prstni odtis in skener obraza odklene v trenutku, baterijo mi je nafilal, ko se je telefon izklopil in do 100% v 32 minutah. In sem že povedal, še enkrat bi ga kupil. Zanj sem pa dal direkt iz Kitajske cca 440€ z vključeno poštnino in zavarovanjem, če se izgubi...drugače je bil 406€ po promo ceni. Ga pa imajo tudi na Mimovrste za 543 s poštnino vred.
In vse Googlove aplikacije delajo.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
No, jaz imam sedaj po nebroj Samsung in Huawei telefonov Realme X2 Pro. Sej, ne, da ga hvalim, ampak telefon je najboljši do sedaj. Caruje...in se enkrat bi ga kupil...imam ga ene 2 meseca.
Noter ima skoraj najboljše komponente, ker moramo vedeti, da jih ne izdeluje ta firma, ampak so sestavili telefon iz komponent, katere so tudi v znanih telefonih.
Snapdragon 855 Plus, 8GB rama, 128 GB diska, 2 zvočnika z Dolby Atmos, Amoled 90Hz zaslon. Prstni odtis in skener obraza odklene v trenutku, baterijo mi je nafilal, ko se je telefon izklopil in do 100% v 32 minutah. In sem že povedal, še enkrat bi ga kupil. Zanj sem pa dal direkt iz Kitajske cca 440€ z vključeno poštnino in zavarovanjem, če se izgubi...drugače je bil 406€ po promo ceni. Ga pa imajo tudi na Mimovrste za 543 s poštnino vred.
In vse Googlove aplikacije delajo.
S kje si ga narocil?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Niti ni tako lahko narediti obvoz. Telefoni so vrhunski in marsikdo je pripravljen na ne plug&play izkušnjo. Imam trenutno mate20 pro in to je edini telefon, ki ga imam v 22 letih, nad katerim sem po skoraj 2 letih še vedno navdušen. Vsi ostali so najkasneje po 1 letu šli v prodajo.
Tako da kaj naj kupim? Apple v sanjah ne, ker sovražim ios in ne plačam premium za zastarelo tehnologijo, samsung mi dvigne želodec že samo ko pomislim na njihov vmesnik.
Kaj mi ostane? Poceni kitajci odpadejo, dražji kitajci si premium cene zaenkrat ne zaslužijo (npr 1+), ostali korejci so komedija in smo počasi na koncu.

Jeseni definitivno pade mate40 pro, plug&play gor ali dol :)
Ajde imenuj en android tulifon, ki po 4 letih dela brezhibno tekoče kot prvi dan in ima na voljo najnovejši android. Apple je 1000 let pred androidom ta "huaiwai" z top hardwerom si lahko nekam zateknete, ker kateri idiot bo kupil telefon za 2000 eur potem pa hekal android in google. Apple je zakon in vedno bo ostal zakon.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
to glede jabuke je res. danes mi 5 leto, če ne 6, laufa kot prvi dan ajfoun6. dve leti kupujem novega, x, pa xs, pa pro, ampak še kr čakam da crkne.
v teh letih mi pa ni nikoli zmrznil, zaštekal. enostavno dela, in to je tisto, kar rabim. je pa res da je cena danes nora. takrat je bil nov 800, naslednji bo pa kr ene 1300, to je pa bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kupiš eno generacijo starejšega, pa mu še vedno nič ne manjka. Tam mislim da januarja so Xs recimo znižali na 700 EUR iz 1200 in sem ga vzel v BB. Zadovoljen, moja pa po meni pojerbala SE 1. generacija, še danes po 4 letih dela odlično. Tle ja apple res močno spredaj. Tamali že X skor 3 leta tera, pa še kr dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Za pol te cene je pa Redmi note 8 pro.
Ki je totalen jajc napravm Realme X2 pro, v vsem je konkretno slabši... Amoled vs LCD, snapdragon 855 v MEdiatek jajca, podpora Gcam, hitrost polnjenja 18W vs 50W, 8GB ram vs 4 oz 6GB,
Če že potem kupiš pol ceneje potem vzameš note 9s ali redmi note 9 pro, ne pa tega Mediatek sranja...

Ajde imenuj en android tulifon, ki po 4 letih dela brezhibno tekoče kot prvi dan in ima na voljo najnovejši android. Apple je 1000 let pred androidom ta "huaiwai" z top hardwerom si lahko nekam zateknete, ker kateri idiot bo kupil telefon za 2000 eur potem pa hekal android in google. Apple je zakon in vedno bo ostal zakon.
Kdo pa bo gledal isti telefon 4-6 let? Človek se stvari naveliča, sej tudi avto bi lahko 20 let isti vozil, kake zanesljive firme komot, ampak ni treba ane, sreča ne živimo v takšnih časih in si lahko kej boljšega, novejšega privoščimo. No ja, totalno nezahtevni uporabniki, ki se jim gre samo, da imajo neko firmo, da lahko kličejo, npr. mojii tastari so taki. Tehnologija gre naprej, npr iphone 6 je že nov imel mizerno baterijo, kako zvozi cel dan po 5 letih mi ni jasno. No mi je, pač imaš ga samo za klice. To je zame definicija neuporabnega telefona.PA ne samo baterija in hitro polnjenje, nepredek pri kameri s katero se ustvarja neprecenljive spomine, velik brezrobni amoled ekrani povozijo tisto 4,7" srovšno na iphonu 6. Razumem pa da vsakemu svoje, jst menjujem telefone nekje na 2 leti, to pa še najcenejši androidi zdržijo. Kdor kupuje za 5 let in bp da 600-1000€ pa je verjetno res iphone najboljša izbira. Čeprav recimo iphone 11 za 700-800€ rahlo izgubi pri kvaliteti slik proti pol cenejšem Pixlu 4A, ki bo imel vsaj 3 leta podpore direkt od googla...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Za pol te cene je pa Redmi note 8 pro.

Pa tudi za pol slabše zmogljivosti in komponente...Navaden LCD zaslon, en zvočnik, manj rama, MediaTec graficna, halo, itak, da je za pol cene. Sej Reno Clio Pro je tud pol cene Passata... Brez zamere, sem moral. Srecno :)

edit: First, si me prehitel za sekunde...ma bom kar pustil :p First, a ga imas slucajno? X2 Pro mislim?
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
V app-gallery bi se moralo zdruziti vec proizvajalcev, da se naredi postena alternativa GS.
Sicer je ze zdaj zanimivo koliko stvari so tja pofish-ali.