HTC Desire vs. Nexus One

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
LOL
smile-1.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Zdravo!

Zanima me, ali spodnje obvestilo pomeni, da je gre pri Desire za update na Froyo (1.21.405.2 on HTC Desire)?

Update – HTC Legend and Desire Firmware Over The Air (FOTA) update
In our commitment to providing you with the best user experience, we are pushing out a new firmware update to your phone. Your phone will receive a notification of this update when it is made available. Simply press OK to accept the update via a data connection such as Wi-Fi or GPRS/3G. After installing the update, you can confirm a successful update by confirming the Software Number (From the Home Screen go to MENU> Settings> About Phone> Software information> Software number). The new software number after the update will be 1.31.405.4 on HTC Legend and 1.21.405.2 on HTC Desire. Note:We recommend using a free Wi-Fi hotspot or an unlimited data plan to apply this update. If not, standard data connection charges may apply. For any questions, please contact us via http://www.htc.com/www/CA_Hotline.aspx

LPM;
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Sprašujem, ker se na netu pojavlja datum 23.6.2010, kot datum, ko bo Froyo navoljo za Desire....

Giz pravi:
"Andy Rubin just announced on stage at the Droid X event that Android 2.2 is open sourced and available as of today. Today's when everybody—from HTC to you and me—gets their hands on it. [source.android.com]"

Ali to pomeni, da bodo na HTC šele danes lahko začeli pripravljati Foryo pack oz. upgrade?
LPM;

Ps. Novice o updatih na uradni HTC strani bi pa tudi lahko imele kakšen datum kje .-...
 

Dipling

Zelenc'
22. jun 2010
7
0
1
Vem, da mate nekateri ta update že dolgo. Ampak meni ga je šele danes našlo. Telefon pa mam malo več kot teden dni.
 

v0x

Pripravnik
13. maj 2008
179
1
16
Malo N00b vprašanje ... kako se updaita desire? Telefon sam najde updaite al prek računalnika
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Najde ga sam pod About phone/Check for updates, ce pa ne pa lahko omenjen update namestis sam, kako se to naredi sem postal nekaj strani nazaj. Zadnji je 1.21.405.2 , verzija pise pri About phone/Firmware

Dejstva:

Danes je Google izdal le source Froyota, kar pa za nas koncne uporabnike ne pomeni nic.
Zadnji Nexus One Froyo build FR72 je bil s strani Googla razlozen, da ne gre za koncni build, torej razvoj se traja.
Ko bo Nexus One dokoncno updatan, bo kmalu sledila nadgradnja HTC naprav (po nekaterih ze zgoraj omenjenih virih v naslednjih 2 tednih, toda vsi vemo zgodbo s Hero-tom).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Zelo švoh "dejstva" navajaš. Jih bom raje jaz.
Včeraj je Google izdal končno verzijo Froyota FRF83, tako da je sedaj final 2.2 koda dostopna vsem:
Citat:
To celebrate, we are open-sourcing the new 2.2 version of Android, which we call Froyo, to our partners who manufacture Android devices around the world.
To pomeni da bo HTC lahko "v kratkem" naredil svojo verzijo s Sense za Desire.
Lastniki NexusOne telefonov, pa že dobivajo OTA update na to verzijo.
Viri:
http://googleblog.blogspot.com/2010/06/celebrating-android.html
http://www.engadget.com/2010/06/23/android-2-2-froyo-source-code-available-today/
http://androidandme.com/2010/06/news/nexus-one-receives-final-froyo-build-via-ota-update/
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Ja pardon, da je od mojega posta do danes Google izdal novi update. Se posipavam s pepelom, ker nisem bil na tekocem :D
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Hehe...jado je tako napet kar se desierja tice, da mu je tudi en dan star podatek too old
smile-1.gif


Manj kot se boste obremenjevali cez koliko casa bo update,prej ga boste docakali...ce pa Htc zahinavi kot recimo pri Herotu,ki packa ta Eclair ze ne vem koliko casa, imamo pa se vedno root in neuradne rome,v katere bojo maherjo tudi sense spravili ce bi ga slucajno kdo prevec pogreasal
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Tak za info, kdo od tukaj sploh uporablja Sense ? Sam sem ob nabavi takoj menjal za LauncherPRO, ker mi je Sense grd + spominja me na prejsni telefon, LauncherPRO pa prekipeva od bombonckov.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Jaz uporabljam Sense zato ker ne mislim se več zajebavati s custom extenzijami in romi tako kot na WM, ker potem vedno nekaj ne dela ali pa se sistem sesuva.
Raje imam čisto stock sistem, ki je pa vsaj 100% stabilen.
 

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Tak za info, kdo od tukaj sploh uporablja Sense ? Sam sem ob nabavi takoj menjal za LauncherPRO, ker mi je Sense grd + spominja me na prejsni telefon, LauncherPRO pa prekipeva od bombonckov.

Jaz ker brez HTC Sense telefon ni uporaben...
Glavne stvari katere so mi ql pri HTC Sense so:
-HTC Sync(sinhronizacija z outlookom)
-HTC ura z vremenom(se da dobiti nadomestek)
-Friend Stream
-Linkanje kontaktov google, phone, facebook...(Mislim da se da v custom ROM-ih to tudi imeti)

Custom Froyo ROM-i pa trenutno niso uporabni, ker nekaj osnovnih funkcij manjka...

Kar se tiče datumov izida v roku dveh tednov bo 2.1 update za HTC Hero, v drugi četrtini 2010 pa naj bi dobili 2.2 za HTC Desire (Če se prav spomnim za legend ni še nič potrjeno)...