Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

kajn

Guru
5. okt 2007
2.741
1.557
113
Iskajoč brata
Evo, konec sezone je:
sem napovedal tole že sred junija, ko so prvi članki začeli hoditi ven....
Vsako leto je isto, jamranje, potem pa rekordna sezona....

Bolj kot cene jih lahko skrbi dviganje splošnih temperatur... letos med dopustom 2 tedna ni šla temperatura pod 35 stopinj. Morje se je v 2 tednih dvignilo iz 25 na 29 stopinj. Na koncu je bilo kot v toplicah.... Raj za male otroke, ki jih imajo samo kost in kožo, brez "izolacije"
Sva ravno z ženo govorila, da sva 10-12 let nazaj naletela na vročinski val in je bilo 1 teden ok, 1 teden pa 35 stopinj. In se je nama zdelo noro, da sva nabasala tole vročino... Sedaj je tako 1 mesec in se vsem zdi normalno....

Če se bo tole nadaljevalo, bomo tudi v morju imeli kakšne tropske živalce, ki bodo pikale, ali pekle....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113
Ne verjamem jaz temu kar minister pravi. Ja avgust je bil noro poln. Da pa je predsezona bila višja kot lani pa je laž. Je pa priročna odskočnica za nadlenje leto. Spet lahko dvignejo cene.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113
Vsako leto isto...jamranje kako je vse drago, prazno in na koncu spet rekord :)

Ampak imajo pa problem, kot je zgoraj tudi omenjeno: vedno več si jih reže isti kolač. Pod črto so potem samo najboljši uspešni
Jamramo mi Slovenci, ki nam je 22 eur za tajske kalamare pa res malo preveč.

Imajo pa oni več problemov. Namreč ena mestna jedra so preprosto prenasičena, parkingi polni, avtocesta ne požira prometa, marsikaj spominja na kaos. Ampak njih boli kinta. Ljudje očitno vidijo neko dodano vrednost v Jadranu.

Bomo pa videli naslednje leto, če je komu zazvonil alarm ob pogledu na cene, če se bo še pustil nategovat. Kakor tudi finančna prihodnost ni ravno obetavna za celo EU.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.615
-200
113
Jamramo mi Slovenci, ki nam je 22 eur za tajske kalamare pa res malo preveč.

Imajo pa oni več problemov. Namreč ena mestna jedra so preprosto prenasičena, parkingi polni, avtocesta ne požira prometa, marsikaj spominja na kaos. Ampak njih boli kinta. Ljudje očitno vidijo neko dodano vrednost v Jadranu.

Bomo pa videli naslednje leto, če je komu zazvonil alarm ob pogledu na cene, če se bo še pustil nategovat. Kakor tudi finančna prihodnost ni ravno obetavna za celo EU.

cist bz debate, vsako leto isto... a so ze kdaj rekl, da je letos slabse kot lansko leto? vsako leto je rekordno, pac prilagodijo cifre, ce je kej drugace.

in ja, seveda bo drugo leto drazje, a ni vse? standard v drugih drzavah je pa se vedno dovolj visok, da alarmi se ne zvonijo.

glede guzve se strinjam. ampak to je njihov kruh. potrpijo 3 mesece, pokasirajo in se majo fajn. zdele je pa ze vse dost boljse kot v glavni sezoni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Vsako leto bodo hrvati rekli rekordno, tudi če ni, že prilagodijo podatke ali pa se jih zmislijo, samo zato, da lahko potem upravičeno stvari dražijo. Če bi bilo gostov manj, potem bi ne imeli razloga dražiti...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Na svetu nas je skoraj 8 milijard in bi (skoraj) vsi radi nekam na lepše. Poglej Barcelono, Benetke, razne popularne turistične destinacije... Konec koncev poglej Bled, center Ljubljane... Povsod nas je preveč.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Tako je, preveč vas je.
In potem zaradi vas mi pridemo v gnečo. :jok:

BuDi =
1725956668009.png
?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj

Hrvaške plače opazno manj obdavčene kot slovenske​

Davčne spremembe na Hrvaškem so usmerjene predvsem v razbremenitev plač, pri čemer so na Hrvaškem že zdaj plače obdavčene manj kot v Sloveniji.

 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.615
-200
113
Koliko vem na Alterju ni nobenega z mobilko, a vseeno, da nebi komu prišlo na misel naložba v mobilko:


Tole bo po mojem širša praksa. Kempi se prestrukturirajo v "luksuz".

jah, a ni to riziko pavšalita? sej kamp je še vedno od lastnika in on odloča, kaj se bo tam dogajalo. Pač bojo preuredili kamp - njihova pravica.


bolj so problem pavšalisti, ki si kar domišljajo, da jim pavšal kar pripada ne glede na vse. Pa še obveščeni so bili.
Poleg tega pravijo, da so pavšaliste že ob podpisu enoletnih pogodb obvestili, da jim teh ne bodo več podaljšali, pred začetkom letošnje poletne sezone pa so jih seznanili s predvideno obnovo kampa.


Je pa res, da kampi grejo v smer luksuza -> očitno je veliko povpraševanje po tem načinu dopustovanja. Sicer tak način ni ravno pisan na kožo in denarnico Slovencev, ampak bolj za severnjake. Bomo morali iskali tiste manjše, še bolj natur kampe vzdolž obale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kajn

Guru
5. okt 2007
2.741
1.557
113
Iskajoč brata
jah, a ni to riziko pavšalita? sej kamp je še vedno od lastnika in on odloča, kaj se bo tam dogajalo. Pač bojo preuredili kamp - njihova pravica.


bolj so problem pavšalisti, ki si kar domišljajo, da jim pavšal kar pripada ne glede na vse. Pa še obveščeni so bili.



Je pa res, da kampi grejo v smer luksuza -> očitno je veliko povpraševanje po tem načinu dopustovanja. Sicer tak način ni ravno pisan na kožo in denarnico Slovencev, ampak bolj za severnjake. Bomo morali iskali tiste manjše, še bolj natur kampe vzdolž obale.
tole je zame res žalostno.... ni ravno rešitev, da iščemo druge kampe, ker to ni nov avto, da bi novega kupil. Prej ali slej bo zmanjkalo dobrih prostor za kampiranje.
Kot si napisal... ni za povprečno slovensko denarnico... So pogruntali, da je dobijo isto ali več, če imajo 100 turistov, ki plačajo več, kot pa 1000 turistov s trenutnimi cenami... Mi pa nismo za v prvo kategorijo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.615
-200
113
Kaj pa je druga rešitev? tožit lastnika, ker postavlja mobilke? Ob vsej ponudbi kampov je to najlažja rešitev.

verjamem, da se bo vseeno vsak še našel primeren kamp zase...
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.339
351
83
tole je zame res žalostno.... ni ravno rešitev, da iščemo druge kampe, ker to ni nov avto, da bi novega kupil. Prej ali slej bo zmanjkalo dobrih prostor za kampiranje.
Kot si napisal... ni za povprečno slovensko denarnico... So pogruntali, da je dobijo isto ali več, če imajo 100 turistov, ki plačajo več, kot pa 1000 turistov s trenutnimi cenami... Mi pa nismo za v prvo kategorijo...
Saj je omenjeno da so bili seznanjeni leto v naprej za predvideno rekontrukcijo..vse fer. Lasnik bo vlozil tolko mio denarja. Saj lahko potem spet najamejo plac al ne?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113
jah, a ni to riziko pavšalita? sej kamp je še vedno od lastnika in on odloča, kaj se bo tam dogajalo. Pač bojo preuredili kamp - njihova pravica.


bolj so problem pavšalisti, ki si kar domišljajo, da jim pavšal kar pripada ne glede na vse. Pa še obveščeni so bili.



Je pa res, da kampi grejo v smer luksuza -> očitno je veliko povpraševanje po tem načinu dopustovanja. Sicer tak način ni ravno pisan na kožo in denarnico Slovencev, ampak bolj za severnjake. Bomo morali iskali tiste manjše, še bolj natur kampe vzdolž obale.
Čisto tak je. Vsak, ki je kupil mobilko in jo postavil v kemp je živel v upanju, da bo tako ostalo do britkega konca njegove mobilke, in upal, da mu bo UV svetloba prej pojedla plastiko, kot jih bo hrvat nagnal iz kempa.

Pa temu ni tako. Tudi sam se čudim njihovi neumnosti in naivnosti. Ravno pred mesecem dni je kolega prodal 10 let staro mobilko v Valkaneli za 60k eur. Ne morem verjet, da je našel kupca, sploh ne za tak denar. Ne rečem da je vržeš 10k in rečeš "bo kar bo". Ampak 60k. WTF....

Ni mobilka kot šotor, da jo prestaviš. Kot zgleda jih bo tudi vse težje prodat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113
Kaj pa je druga rešitev? tožit lastnika, ker postavlja mobilke? Ob vsej ponudbi kampov je to najlažja rešitev.

verjamem, da se bo vseeno vsak še našel primeren kamp zase...
Tožiš lahko če obstaja večletna pogodba. Kaj boš iztožil je vprašanje. Nekoriščenje pavšala, ki ga še nisi plačal??? Če ni pogodbe in si se tolažil, da si s Stipejem "galebom" na vratarnici pil pir in jedel sardelice, potem se lahko pod nos obrišeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur