Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

kajn

Guru
5. okt 2007
2.733
1.548
113
Iskajoč brata
Evo, konec sezone je:
sem napovedal tole že sred junija, ko so prvi članki začeli hoditi ven....
Vsako leto je isto, jamranje, potem pa rekordna sezona....

Bolj kot cene jih lahko skrbi dviganje splošnih temperatur... letos med dopustom 2 tedna ni šla temperatura pod 35 stopinj. Morje se je v 2 tednih dvignilo iz 25 na 29 stopinj. Na koncu je bilo kot v toplicah.... Raj za male otroke, ki jih imajo samo kost in kožo, brez "izolacije"
Sva ravno z ženo govorila, da sva 10-12 let nazaj naletela na vročinski val in je bilo 1 teden ok, 1 teden pa 35 stopinj. In se je nama zdelo noro, da sva nabasala tole vročino... Sedaj je tako 1 mesec in se vsem zdi normalno....

Če se bo tole nadaljevalo, bomo tudi v morju imeli kakšne tropske živalce, ki bodo pikale, ali pekle....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Ne verjamem jaz temu kar minister pravi. Ja avgust je bil noro poln. Da pa je predsezona bila višja kot lani pa je laž. Je pa priročna odskočnica za nadlenje leto. Spet lahko dvignejo cene.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Vsako leto isto...jamranje kako je vse drago, prazno in na koncu spet rekord :)

Ampak imajo pa problem, kot je zgoraj tudi omenjeno: vedno več si jih reže isti kolač. Pod črto so potem samo najboljši uspešni
Jamramo mi Slovenci, ki nam je 22 eur za tajske kalamare pa res malo preveč.

Imajo pa oni več problemov. Namreč ena mestna jedra so preprosto prenasičena, parkingi polni, avtocesta ne požira prometa, marsikaj spominja na kaos. Ampak njih boli kinta. Ljudje očitno vidijo neko dodano vrednost v Jadranu.

Bomo pa videli naslednje leto, če je komu zazvonil alarm ob pogledu na cene, če se bo še pustil nategovat. Kakor tudi finančna prihodnost ni ravno obetavna za celo EU.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
Jamramo mi Slovenci, ki nam je 22 eur za tajske kalamare pa res malo preveč.

Imajo pa oni več problemov. Namreč ena mestna jedra so preprosto prenasičena, parkingi polni, avtocesta ne požira prometa, marsikaj spominja na kaos. Ampak njih boli kinta. Ljudje očitno vidijo neko dodano vrednost v Jadranu.

Bomo pa videli naslednje leto, če je komu zazvonil alarm ob pogledu na cene, če se bo še pustil nategovat. Kakor tudi finančna prihodnost ni ravno obetavna za celo EU.

cist bz debate, vsako leto isto... a so ze kdaj rekl, da je letos slabse kot lansko leto? vsako leto je rekordno, pac prilagodijo cifre, ce je kej drugace.

in ja, seveda bo drugo leto drazje, a ni vse? standard v drugih drzavah je pa se vedno dovolj visok, da alarmi se ne zvonijo.

glede guzve se strinjam. ampak to je njihov kruh. potrpijo 3 mesece, pokasirajo in se majo fajn. zdele je pa ze vse dost boljse kot v glavni sezoni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Vsako leto bodo hrvati rekli rekordno, tudi če ni, že prilagodijo podatke ali pa se jih zmislijo, samo zato, da lahko potem upravičeno stvari dražijo. Če bi bilo gostov manj, potem bi ne imeli razloga dražiti...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
Na svetu nas je skoraj 8 milijard in bi (skoraj) vsi radi nekam na lepše. Poglej Barcelono, Benetke, razne popularne turistične destinacije... Konec koncev poglej Bled, center Ljubljane... Povsod nas je preveč.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
Tako je, preveč vas je.
In potem zaradi vas mi pridemo v gnečo. :jok:

BuDi =
1725956668009.png
?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj

Hrvaške plače opazno manj obdavčene kot slovenske​

Davčne spremembe na Hrvaškem so usmerjene predvsem v razbremenitev plač, pri čemer so na Hrvaškem že zdaj plače obdavčene manj kot v Sloveniji.