Hidžab v šolah

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.743
3.467
113
Iščete problem kjer ga ni. Pokrivalo naj bo zapovedano za vse. Zapovedana pa seveda samo ena oblika.
Mnja... morda se bo kdo našel, ki mu tako standardizirano ali pa pokrivalo nasploh ne bo ustrezalo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
No tu se motiš. Meni kot senior IT kadru ponujajo zaposlitve v romuniji, nemčiji in na finskem kjer se posebej povdarja da je jezik komunikacije angleščina. Skratka ker imajo interes dobit tuj kader se ne trudijo s tem da bi se moral učit romunščine, nemščine ali celo finščine.

Če bi delal 24/7 v mednarodnem teamu se niti nebi imel časa učit jezika države kjer bi delal oz. bi bilo to povsem nepomembno, sploh če bi čez 2 leti šel pa nekam drugam. Kaj je s tem narobe?
Tocno ja ker slo oš je mednarodni team...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Če lahko angleško znajo priseljenci iz neke vasi v Afriki, potem tudi gradbinec iz Albanije bi lahko znal pet besed angleško. Jaz svojega otroka pač ne bi mogel pustiti, kar v neki ustanovi pa naj se oni ukvarjajo z njim.
Konkreten primer šiptarske družine, ki sem jim kako stvar za otroke dal. Ata zna dovolj brezhibno slovensko (govorjenje in razumevanje). Otroci se hitro naučijo, ko gredo zadnje leto pred šolo v vrtec. Drugi, tretji razred že solidno govorijo. Doma ne govorijo drugače kot albansko. Mama kot večina teh žensk ne zna nobenega drugega jezika. Ko rabi prevajalca, je to mož ali otrok. Osnovnošolskega otroka je pač vzela s sabo, da ji je prevajal pri ginekologu, ko mož ni dobil dopusta. Na sestanek v OŠ, govorilne ure, gre zraven otrok, da prevaja. Opravičilo napiše otrok, zato pač za najstarejšega niso imeli pojma, da je nehal obiskovati srednjo šolo.
Aja, mama rute ne nosi :fredi:.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.720
-183
113
haha, ja tebi, ker si pač zaplankan.

takim uradno rečemo ksenofob.
super.
dejmo v ustavo, da smo ksenofobna jebina pod alpami in da nej neprilagojeni na poti prot severu (kjer se cedita med in mleko in so odprti do vseh) raje izberejo mađarsko, ker bojo mel kle same pizadrije
za bolš vtis že takoj ob vstopu v slovenijo nabijemo đambo plakate s prašiči in jasnimi reklamami za gate in modrce.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Kaj pa je šlo za eno šolo? Frizersko?

Jst sem hodil v srednjo šolo na jesenice pa vem da so kakšne punce na "žic-u" (šolski center SŠ) hodile z rutami na glavi, tudi v šolo. Na gimnaziji se sicer nobene ne spomnem okoli mojih generacij, sem jih pa videl kasneje ko mene ni bilo več v srednješolskih klopeh da so tudi tam take. Zunaj po kafičih, pločniku in štacunah pa je bil to normalen prizor. Tudi ni bilo nič posebnega, koneckoncev jesenice pa to.

Sedaj 25 let kasneje je pa očitno v LJ tole problem, se je za zamislit kam smo prišli s priznavanjem tujih kultur in strpnostjo.

Pa glede aktualne tematike. To kar sem sam doživel v talilnici kultur na gorenjskem je pač izhajalo še iz ideje bratstva in enotnosti. Različni narodi so se tolerirali in priznavali in se kljub temu lahko jasno nacionalno/versko izražali (so bili tudi vsi priseljenici iz istega federativnega okolja). Sedaj je ideja bratstva in enakosti skrajno levičarstvo in grdi komunizem, tako da nimaš kaj omenjat.

Najbolj zanimivo mi je recimo ko se sedaj na določenih območjih (kranj?) bojijo albancev pa ravno njihov val priselitev je tipičen val ekonomskih migrantov, ki zelo hitro prevzamejo navade in zanič kulturo naše (bilokakšne) države, seveda pa ob tem še vedno ohranjajo lastno identiteto. Šiptarske mladenke so prve v izzvalnih oblačilih v šolah, mulci veselo pijejo alkohol (pa tudi njihovi očetje na gradbišču), svinjino imajo na jedilniku, in niso nobeni predstavniki islamskega fundamentalizma. V lidu/hoferju hodijo pa tastare (mame ali žene) ki so res še v tradicionalnih oblačilih in se pogovarjajo po šiptarsko (ker načeloma živijo v zaprtem krogu in niti ne znajo drugega) ampak kje je tendenca teh priselitev se čisto jasno vidi. Torej ti ljudje opuščajo lastno tradicijo, vero in vrednote ker jim je naš svet dejansko bolj všeč. Tako da daleč od tega da bi postali taki problem, vsaj ne tak kot se omenja v tej temi.
V času tako opevane juge tega v Sloveniji nisi doživel. Si videl sestro-nuno pa mamce, nisi videl ostalih pokritih. Šiptark ni bilo so bile dol, bosanke so bile take kot naše,,srbijanke enako. Tudi v času tvojega bratstva in enotnosti si bili najslabši srbijanci. Napihnjeni do amena, češ mi smo nekaj več, Bosanci ok z pogovornim znanjem slovenščine tudi gradbinci. Srbijanci tupi kot so niso hoteli govoriti slovensko razen častnih izjem, šiptarji so govorili slovensko. Vse pa je šlo v maloro po letu 95 ko je sem prišel čobanski folk pa šiptarji s svojimi boljšimi polovicami. Še danes ne vem od kje so šiptarke ki delajo v glavnem snažilke lepo oblečene brez znanja slovenščine in od kje so tiste pokrite šavre večinoma sprehajalne in enega trgovskega centra so drugega. Makedonske šiptarke ali kosovske?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
V času tako opevane juge tega v Sloveniji nisi doživel. Si videl sestro-nuno pa mamce, nisi videl ostalih pokritih. Šiptark ni bilo so bile dol, bosanke so bile take kot naše,,srbijanke enako. Tudi v času tvojega bratstva in enotnosti si bili najslabši srbijanci. Napihnjeni do amena, češ mi smo nekaj več, Bosanci ok z pogovornim znanjem slovenščine tudi gradbinci. Srbijanci tupi kot so niso hoteli govoriti slovensko razen častnih izjem, šiptarji so govorili slovensko. Vse pa je šlo v maloro po letu 95 ko je sem prišel čobanski folk pa šiptarji s svojimi boljšimi polovicami. Še danes ne vem od kje so šiptarke ki delajo v glavnem snažilke lepo oblečene brez znanja slovenščine in od kje so tiste pokrite šavre večinoma sprehajalne in enega trgovskega centra so drugega. Makedonske šiptarke ali kosovske?
Kaj teb v glavi špila.... Dej se ti h kakemu psihiatru mal pogledat, ker tole je bolano.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Torej so pokrivala znak da so ženske zatirane...
Niti ne. To so si izbrale za način protesta, ker dobro vžge pri radikalcih.

Sama želja po nošenju pokrivala pa je odvisna od vsake ženske posebej. Ene nosijo, ker morajo, ene pa dejansko želijo nositi(jebat ga, verska indoktrinacija od majhnega je zajebana stvar)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
Pri vsem tem kreganju o nestrpnosti, ksenofobiji ipd. Mojih 5c. Smo nestrpni do tujerodnih agresivnih vrst. Pa kaj? Če kdo misli da nisem kolturen, in ne spadam v to stoletje in to družbo, naj vam samo omenim, da je to le ohranitveni nagon. Vsi ki pa mislite da ste cvet inteligence v evropski uniji, pa vam lahko rečem, da ste le navadni pussyji. Pripravljeni ste da vas brez vazelina nategujejo. Sory, jaz nisem in sem ponosen na to!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
vse lepo in prav, te cist razumem, pravilno, naravno je imeti ohranitveni nagon.

ampak, kdo je agresivna vrsta?
1679508292395.png