Hidžab v šolah

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Sicer pa, če ima nekdo posebne potrebe (kot je recimo nošenje cedila na glavi), je tudi to zelo lahko rešljivo. Potreben je samo en obisk staršev v šoli, da se pogovorijo z razrednikom in šolskimi delavkami. Sicer za cedilo bi skoraj že rabili mnenje psihologa, ma mislim, da bi šlo tudi brez tega
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in msenjur

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
haha, ja tebi, ker si pač zaplankan.

takim uradno rečemo ksenofob.

Nisem, majke mi. Imam samo problem, da živim v kraju, kjer tradicionalno ni bilo veliko priseljencev, jih je pa zdaj veliko. Ne moti me ruta, hidžab, cedilo ali čelada, ker konec koncev me je služba vozila po vseh koncih sveta, kamor verjetno ti še slišal nisi da obstaja, kaj šele dal nogo tja in sem na to navajen. Nisem pa navajen na to, da makendonc, srb ali pač kdorkoli iz exYU naroča pred mano v vrsti panin za malico v svojem jeziku (makendonščine itak sploh ni razumet) in ga niti prodajalka ni razumela, sam pa iz principa, ne da ne zna, ampak samo noče spregovoriti v slovenščini. Če pa res ne zna govoriti slovensko par besed, toliko da lahko nekaj stvari uredi, potem boga mati.. Za mano je pa priskakljal kitajc, ki ima lokalno kitajsko restavracijo in on lepo po slovensko trilili tralala. OK R ga tradicionalno malo zeza in izpade bolj kot L, ma ok.. Pa kitajc tudi ni ravno krščanske veroizpovedi, pa ga ne vidim ravno okoli hodit v svojih odpravah.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
jest tudi ne rabim. Vi trdite, da je to proti pravilom. Jest pravim, da ni. Vem, da ni. Tko da ti živiš v zmoti.

Glede kontrolk, ja verjamem, da je možnost zlorabe (sicer ne vem, kako bi lahko goljufala - slušalke?). Verjamem tudi, da imajo šole nek protokol kako postopati v takih primerih.

Kašen protokol bi še moral biti, kot da nošenje pokrival in rut in dovoljen?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
In potem še cel čas en zaposleni (torej ženska) gleda, če si jih ni dala po pregledu v uho :D. Zelo enostavno in poceni rešljivo, saj gre za javni denar.
Sej je popolnoma enostavno.
Pred pisanjem testa jo lahko ženska pregleda, če ima v ušesih slušalke.
Danes so rute, jutri bo treba dovoliti, da se ob 12-ih musliman v razredu vstane, obrne proti Meki in zmoli svojo molitev. Da bomo dovolj odprti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
In potem še cel čas en zaposleni (torej ženska) gleda, če si jih ni dala po pregledu v uho :D. Zelo enostavno in poceni rešljivo, saj gre za javni denar.
To lahko dela razrednik, enako kot mora gledati vse ostale, kam so skrili plonkce.
Danes so rute, jutri bo treba dovoliti, da se ob 12-ih musliman v razredu vstane, obrne proti Meki in zmoli svojo molitev.
Konc sveta ejga. Res
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
To bi bilo možno pred letom 1995, zdaj če to narediš, fasaš najmanj disciplinsko, če ne celo kakšno tožbo s strani staršev.
Tudi danes je povsem možno, tako da ni treba pretiravati.
95% staršev se bo s tem prav lepo strinjalo. Ostali problematiki? Hja, te imaš med pokritimi in nepokritimi.

Ne vem če si seznanjen, ampak tudi plonkov ne smejo kar več iskati in brskati.
Brskati po žepih ne. Nadzorovati uporabo ja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.597
-210
113
Nisem, majke mi. Imam samo problem, da živim v kraju, kjer tradicionalno ni bilo veliko priseljencev, jih je pa zdaj veliko. Ne moti me ruta, hidžab, cedilo ali čelada, ker konec koncev me je služba vozila po vseh koncih sveta, kamor verjetno ti še slišal nisi da obstaja, kaj šele dal nogo tja in sem na to navajen. Nisem pa navajen na to, da makendonc, srb ali pač kdorkoli iz exYU naroča pred mano v vrsti panin za malico v svojem jeziku (makendonščine itak sploh ni razumet) in ga niti prodajalka ni razumela, sam pa iz principa, ne da ne zna, ampak samo noče spregovoriti v slovenščini. Če pa res ne zna govoriti slovensko par besed, toliko da lahko nekaj stvari uredi, potem boga mati.. Za mano je pa priskakljal kitajc, ki ima lokalno kitajsko restavracijo in on lepo po slovensko trilili tralala. OK R ga tradicionalno malo zeza in izpade bolj kot L, ma ok.. Pa kitajc tudi ni ravno krščanske veroizpovedi, pa ga ne vidim ravno okoli hodit v svojih odpravah.

in če bi hodil? bi te motil? kaj pa če je ateist?

čudno, če si bil po celem svetu, da tako problematiziraš. Ker očitno se svet kljub temu vrti naprej... Navkljub vsem hiđabom, ki si jih videl po svetu.

In na kaj si ti navajen je čisto tvoj problem. Da bi pa zaradi tvojih problemov spreminjali neka generalna pravila pa tud ne vem no, če je vredno. Imaš pa vse opcije da to spraviš do referenduma.

Vsakega nekaj moti a ne... svet se ne vrti okoli enega posameznika.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
sej to tud pri nas niso. Sej je lepo rekla, da dej plonkič iz rokava, žepa,... in si ga dal.

Pa zakaj zdej iščemo iglo v senu? še mal, pa bo narobe, ker je v hiđabu lahko rdeča nitka.

V mojih časih je prfoks kar lepo pregledal sam, brez trte mrte. Po žepu sicer res ni kar tako pobrskal, razen če je videl
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.367
113
Nek higienski minimum pa le mora bit!

As a 80s kid......so se v SŠ v 90s ravno začeli pojavljat mobilni telefoni...

Si ni noben niti domišljal da bi med poukom šaril po telefonu....še vibro se je komaj toleriralo....ker so ble "back in the day" res glasne...

Si prekršil si padel pri prfoxu na piko....več sprasevanj...tezji kriterij na ustnem...

Nekoč neke samoumevne zadeve.... ;)

Dandanes pa en kup mentalnih invalidov ki samo testirako kako bi zj.... sistem na vsakem koraku
Ti imaš pa ful velik izkušenj z današnjimi najstniki. No naj te pomirim, niso prav nič drugačni od tistih iz 90tih let, deljeni so na dobre in slabe, kot mi. Mimogrede, pri nas smo imel eno snežinko, k mu je foter kupil benefona in je s tistim strašil med poukom. GSMi za množično rajo so pa ratal dostopni šele leta 98 z Regljo in se vsesplošno razširili tam do 2000.
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
900
393
63
na koncu se bo izkazalo, da je punca pač aw. Pač si daš ruto na titntaro in si "different". Če maš srečo še v medije prideš in ti teden dni pozornosti ne gine. Kardašijansko kontaminirana generacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sixpower

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Najbrž res. Če je prava muslimanka, bi že vedela, da šola ni nekaj, kar se spodobi za pravoverno muslimansko žensko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Odvisno v katero verzijo islama se misliš zapičiti. Večina muslimanskega sveta nima nič proti izobrazbi žensk.
Sam tebe privlačijo radikalci ane?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in kalbo

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
in če bi hodil? bi te motil? kaj pa če je ateist?

čudno, če si bil po celem svetu, da tako problematiziraš. Ker očitno se svet kljub temu vrti naprej... Navkljub vsem hiđabom, ki si jih videl po svetu.

In na kaj si ti navajen je čisto tvoj problem. Da bi pa zaradi tvojih problemov spreminjali neka generalna pravila pa tud ne vem no, če je vredno. Imaš pa vse opcije da to spraviš do referenduma.

Vsakega nekaj moti a ne... svet se ne vrti okoli enega posameznika.

Veš da hoja po svetu te nauči marsikaj, določene stvari obstajajo samo nekje in ne kar vse povsod z razlogom. Ti pa lahko čestitam, ker si problem nekoga prevrnil na drugega (problem učenke s hidžabom na učitelja).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kar sem sam prebral v medijih, je punca pač najstnica, ki se je pred kratkim spomnila, da je fino biti muslimanka in začela provocirati s to ruto. In kot je navada zadnjih let, so v šolo prigrmele vse možne inšpekcije in varuhi otrokovih pravic. Toko, kot je bil pred časom cel kraval, ko si je smrklja med telovadbo zlomila umeten noht. Takrat je inšpekcija iskala na šoli pravilnik o umetnih nohtih.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
haha, ja tebi, ker si pač zaplankan.

takim uradno rečemo ksenofob.
Itak se moremo vsemu mi prilagajat, kimat in kislo smejat.... škoda da smo taki hlapci..... v trenutku ko se ne strinjamo.... takoj si ksenofob, nacist,.....

kar želimo, da se priseljenci učijo slovensko, da se vsaj poskušajo integrirati.... ne ne, mi gremo v kontra smer... šole najemajo prevajalce, zdravniki morajo znati tuji jezik.....
Želim da bodo moji sini in vnuki imeli vsaj približno Slovenijo, kot smo jo mi imeli v otroštvu.....

Glede na zgornjo izjavo so vse muslimanske države ksenofobne, ker ne prenešajo nobene druge vere....

Ni mi jasno... vse beži iz muslimanskih držav, tukaj pa ponovno želijo vzpostaviti novo muslimansko državo