HDD Self Test

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Zdi se mi, da imam problem s trdim diskom pri prenosniku HP. Že nekaj časa sem opažal, da v prenosniku na čase škrta in se delovanje upočasni. Ta teden pa je postal računalnik zelo počasen, kopiranje datotek na usb ključ ali s particije na particijo je bilo zelo počasno. Odločil sem se, da ponovno namestim windowse, saj nisem predvideval, da je problem s trdim diskom. Ko sem na novo nalagal sistem, je tik pred koncem ponovno začelo v prenosniku škrtati in namestitev se je ustavila. Ko sem računalnik ugasnil in ponovno zagnal, se je izpisalo opzorilo, naj naredim HDD Self Test. Ta test sem pognal, vendar mi je že na začetku javilo unknown failure. To pomeni, da je trdi disk pokvarjen? Potem sem z drugim CD-jem ponovno uspel namestiti sistem, da bom lahko naredil vsaj backup datotek. Sedaj deluje normalno, vendar se ob vklopu vseeno pokaže opozorilo za HDD Self Test. Sedaj pa me zanima, če nesem računalnik na servis in zamenjam trdi disk ali bo deloval in naj namestim driverje in programe na novo. Ima kdo izkušnje s tem? Ne bi rad, da se mi po enem tednu še bolj pokvari.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.780
5.704
113
Zamenjaj trdi disk, saj je glede na tvoj opis v zadnjih izdihljajih. Kdaj bo popolnoma crknil je le še vprašanje časa.