Prenos slik iz iphona na Macbooka

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
imam preprosto nalogo, ki pa mi žal ne gre. Slike moram spraviti kolegici iz iphona (13) na Macbook air.

1. metoda se mi je zdela preprosta - kabel v iphone in računalnik, "trust this computer" in.. v Finderju (Explorerju) sploh ne pokaže Iphona
2. metoda Itunes. Iphone se pokaže, kliknem na Photos in mi na desni strani napiše da je iphone povezan v Icloud in spodaj se nariše delež, koliko prostora zaseda kaj.. Ničesar drugega se ne da narediti.. Za celoten backup pa na kompu ni prostora.
3. metoda - namesto na Macbooka sva poskusila z Windowsi na drugem prenosniku. Iphone se pokaže v File explorerju, vendar kaže, da je vse prazno
4. metoda - na ta prenosnik sva inštalirala itunes in zgodba enaka kot zgoraj. Se je pa medtem (mogoče ker je preteklo nekaj minut) v File exloprerju pokazala mapa DCIM in v njej podmape s številkami. Nikjer pa ni bilo prave mape z imenom recimo "Fotke xy"
5. metoda - povezala sva se preko icloud.com, vendar vse slike zaradi pomanjkanja prostora niso sinhronizirane in seveda ravno mape, ki sva jo iskala ni bilo :)

Zdaj res ne vem, a je to taka znanost fotke dobit dol al sem samo jaz tako štorast :)

Hvala!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pozdravljeni,
imam preprosto nalogo, ki pa mi žal ne gre. Slike moram spraviti kolegici iz iphona (13) na Macbook air.

1. metoda se mi je zdela preprosta - kabel v iphone in računalnik, "trust this computer" in.. v Finderju (Explorerju) sploh ne pokaže Iphona
2. metoda Itunes. Iphone se pokaže, kliknem na Photos in mi na desni strani napiše da je iphone povezan v Icloud in spodaj se nariše delež, koliko prostora zaseda kaj.. Ničesar drugega se ne da narediti.. Za celoten backup pa na kompu ni prostora.
3. metoda - namesto na Macbooka sva poskusila z Windowsi na drugem prenosniku. Iphone se pokaže v File explorerju, vendar kaže, da je vse prazno
4. metoda - na ta prenosnik sva inštalirala itunes in zgodba enaka kot zgoraj. Se je pa medtem (mogoče ker je preteklo nekaj minut) v File exloprerju pokazala mapa DCIM in v njej podmape s številkami. Nikjer pa ni bilo prave mape z imenom recimo "Fotke xy"
5. metoda - povezala sva se preko icloud.com, vendar vse slike zaradi pomanjkanja prostora niso sinhronizirane in seveda ravno mape, ki sva jo iskala ni bilo :)

Zdaj res ne vem, a je to taka znanost fotke dobit dol al sem samo jaz tako štorast :)

Hvala!
po moje je težava, ker si android in windows user. apple pa to dela vse drugače. kolikor vem, se iphone ne obnaša kot "usb disk" kot se to android telefon. Moraš iskat apple rešitve. Pozabi na logiko "usb disk".
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Iz iphona na maca lahko sharas preko airdropa.
Točno to. Daj iPhone zraven Maca, na obeh prižhi Airdrop (form Everybody), na telefonu izberi slike, ki bi jih prenesel, pa pošlji.
Varinata 2: vklopi sinhronizacijo fotk v iCloud
Varinata 3: sinhronizacija fotk z Google Photos.

Izbira V2 in V3 je stvar tega, ali in kakšen paket shranjevanja ima na Applu/Googlu
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
po moje je težava, ker si android in windows user. apple pa to dela vse drugače. kolikor vem, se iphone ne obnaša kot "usb disk" kot se to android telefon. Moraš iskat apple rešitve. Pozabi na logiko "usb disk".

Tole sicer v zadnjih verzijah IOS-a dela malo drugače (pred kratkim opazil, ne vem od kdaj velja). Če povežeš iPhone ali iPad s PC-jem (imam Win10 in IOS 17.2, pa tudi pri 17.1 je že tako delovalo) in odkleneš ekran, potem te IOS vpraša, če naj dovoli tej napravi (Windowsom) dostop do fotografij in videa. Potem vidiš iPhone v Raziskovalcu in lahko direktno z njega kopiraš fotke na PC.

1702816976613.png


Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Tako se obnaša (kot usb naprava, kjer pa je vidna le dcim mapa s slikami in videi) že od kar sem šel z iphona, to je bilo pa 2017 ali 2018.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kaj se zgodi, če so slike v tistem applovem formatu? jih pretvori v jpg med kopiranjem ali potrebuješ sw na windowsih, da zna odpret slike?
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
kaj se zgodi, če so slike v tistem applovem formatu? jih pretvori v jpg med kopiranjem ali potrebuješ sw na windowsih, da zna odpret slike?
To pa se nastavi na telefonu:
Settings / Photos / "Transfer to MAC or PC" (čisto na dnu) - "Automatic" ti bo v pogledu v Raziskovalcu pokazalo JPG datoteke, "Keep Originals" pa HEIC.

Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec