Grčija

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.496
290
83
Kras
www.mtl.si
Jaz ne vem kdo tebi daje kredite. Meni je stanovanjskega dala banka in dobila nazaj do zadnjega centa.
Meni se ne zdi, da živim na preveliki nogi, ampak ok, možno tudi.
Pa ni point kdo ti daje kredo, ampak zakaj jo moraš ti jemat? A imaš pištolo na glavi, da moraš kredo vzet? Slovenija vemo zakaj jih rabi: za.financirat tekočo porabo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:...
Človek, ki nima nič drugega kot kredit, dela dejansko samo še za odplačevanje tega kredita. In če človek nikoli ne more odplačati kredita postane ta človek dejansko suženj!!!!
Kaj se je zgodilo, da človek kredita ne more vrniti in je praktično suženj?
če mu je pogorela hiša ali je zbolel ali je izbruhnil vulkan na njegovi zemlji ali... je stvar povsem drugačna, kot pa
če je človek vzel kredit, da je šel na eksotične počitnice ali zapravil denar na igrah za srečo, denar zapil...

Torej, kaj se je takšnega zgodilo Grkom, da denarja ne morejo vrniti in kaj delajo, da se situacija jutri ne bi ponovila, če jim danes odpišemo vse dolgove? Vse ostalo pa so populistična nakladanja brez realne podlage in možne rešitve.


Naj si ljudje pogledajo človeka kako razmišlja !!!!!! dobro naj si pogledajo....


KREDIT NI POMOČ!!!!!


Na vasi....če je pogorela bajta...so sosedje priskočili na pomoč...Zakaj? Je res to težko razumet!!!! Torej Grkom mi nismo pomagali!!!!!! Mi smo dali kredit!!!!
Ljudem se pomaga, če so pomoči potrebni (npr. pogorela hiša). Če pa s svojimi deli pomoč izkoriščajo jim nihče ne bo pomagal (zaradi iger na srečo izgubijo hišo).
Zakaj kredit ne bi bil pomoč? Če sem v stiski (pogorela hiša) in mi nekdo posodi denar brez ali z minimalno obrestno mero in moratorijem pričetka odplačevanja za npr. 3 leta bom hitro saniral katastrofo. Čez tri leta pa se mi bodo finance tako uredile, da bom lahko kredit brez problema odplačeval.

Direktna pomoč je torej bila v znesku obrestni meri in v moratoriju na pričetek odplačevanja.

Torej
- kakšna katastrofa se je zgodila Grčiji, da zaradi nje ne zmore odplačevati najetih posojil?
In
- kaj je/bo storila Grčija, da se takšno stanje ne bo ponovilo, čeprav ji odpišemo ves dolg?
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Tako kot mtl tako ti se sprenevedaš...

Moje vprašanje je preprosto....če so vse države zapufane....KDO DRŽAVAM DAJE KREDIT????


"Direktna pomoč je torej bila v znesku obrestni meri in v moratoriju na pričetek odplačevanja."

Pomoč se ne vrača sploh pa ne obračunava obresti!!!!!! Pomoč se vrne ko jaz potrebujem pomoč. Ali je nemčija kdaj potrebovala pomoč? Ali je slovenija Kdaj potrebovala pomoč?

Torej najmanj lahko rečemo da jim dajemo dobre kredite ne pa pomoč. Ampak potem.....beri zgoraj...Ali je odgovornost vsa na ljudeh Grčije ali tudi na Kreditodajalcu? Še bolje kje je bila pred "pomočjo"odgovornost Nemških in Francoskih v Grčiji? Še bolje...Ali so vsi dogovori o jamčenju javni? Če niso...kako lahko navaden folk odgovarja za neodgovornost če niti vedel niso?
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.072
563
113
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
še enkrat, ker nisem dobil odgovora....KDO DAJE KREDITE, če so vse države zapufane?....
V primeru Grčije so večino kreditov dale evropske institucije, vlade držav z evrom in IMF. Privatnih kreditodajalcev je zelo malo.

Grčijo posredno financirajo evropski davkoplačevalci.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
Tako kot mtl tako ti se sprenevedaš...

Moje vprašanje je preprosto....če so vse države zapufane....KDO DRŽAVAM DAJE KREDIT????


"Direktna pomoč je torej bila v znesku obrestni meri in v moratoriju na pričetek odplačevanja."

Pomoč se ne vrača sploh pa ne obračunava obresti!!!!!! Pomoč se vrne ko jaz potrebujem pomoč. Ali je nemčija kdaj potrebovala pomoč? Ali je slovenija Kdaj potrebovala pomoč?

Torej najmanj lahko rečemo da jim dajemo dobre kredite ne pa pomoč. Ampak potem.....beri zgoraj...Ali je odgovornost vsa na ljudeh Grčije ali tudi na Kreditodajalcu? Še bolje kje je bila pred "pomočjo"odgovornost Nemških in Francoskih v Grčiji? Še bolje...Ali so vsi dogovori o jamčenju javni? Če niso...kako lahko navaden folk odgovarja za neodgovornost če niti vedel niso?
Za vsak kredit je deljena odgovornost kreditodajalca kot kreditojemalca. Če ti nekdo kredit da in ga ti ne vrneš potem je pač kreditodajalec oškodovan. Če pa ti kredit da, kljub temi da ve, da ga nikoli ne bo dobil vrnjenega, pa je neumen.

Ljudje so izvolili svojo oblast. Kaj ta oblast dela je javno znano. Nikjer nisem zasledil, da bi kateri koli Grk protestiral, ker je oblast najela nov kredit. Če pa za nekaj veš in ne narediš nič, da bi to preprečil si pa najmanj sokriv.

PS- obstaja pa seveda še bolj enostavna varianta. Ljudje naj uporabijo vsa pravne poti in gredo tudi na ulice in protestirajo proti najetju novih kreditov. Tako jih nihče ne bo izkoriščal in živeli bodo v blaginji do konca svojih dni.
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
"Za vsak kredit je deljena odgovornost kreditodajalca kot kreditojemalca. Če ti nekdo kredit da in ga ti ne vrneš potem je pač kreditodajalec oškodovan. Če pa ti kredit da, kljub temi da ve, da ga nikoli ne bo dobil vrnjenega, pa je neumen.LAHKO TUDI TAKO REČEMO.

Ljudje so izvolili svojo oblast. Kaj ta oblast dela je javno znano NI RES(PA DOBR KDO SE TUKAJ NORCA DELA). Nikjer nisem zasledil, da bi kateri koli Grk protestiral, ker je oblast najela nov kredit. Če pa za nekaj veš in ne narediš nič, da bi to preprečil si pa najmanj sokriv.NI RES in ČE NISI SLIŠAL ŠE NE POMENI DA SE NI ZGODILO.

PS- obstaja pa seveda še bolj enostavna varianta. Ljudje naj uporabijo vsa pravne poti in gredo tudi na ulice in protestirajo proti najetju novih kreditov. Tako jih nihče ne bo izkoriščal in živeli bodo v blaginji do konca svojih dni. "

Ta PS je pa največje sprenevedanje do sedaj....


Ko so šli ljudje na ulice v MB...se je zgodilo kaj? nič fasal so jih....Ko smo šli na ulice v LJ...kaj se je zgodilo...nič Fasal smo jih....
Menda so "neki" protesniki delal zdraho. A res....?

Kolk Besed bo treba napisat da boš odprl oči?

Pravni sistem je prirejen.
Ekonomski sistem je prirejen.
Finančni sistem je prirejen.
GAME OVER?

Ti pa se ukvarji z geji pa putinom, pa Asadom pa Gadafijem....pa z NK....pa ISIS-om


BTW ko je "rasajala" ebola so sprejemal kaj?
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
še enkrat, ker nisem dobil odgovora....KDO DAJE KREDITE, če so vse države zapufane?....
V primeru Grčije so večino kreditov dale evropske institucije, vlade držav z evrom in IMF. Privatnih kreditodajalcev je zelo malo.

Grčijo posredno financirajo evropski davkoplačevalci.


Nisem tega vprašal....Kdo so to EVROPSKE INSTITUCIJE IN IMF??? Od kje njim denar če ne proizvajajo nič? Če so jim dale države...Kako so jim dale države če so le te zapufane?


Ja dragi moji...je triki vprašanje...Ampak odgovor je preprost.


 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
"The problem is as the private economy shrinks, the government’s role keeps expanding. Greece’s debt was 120 percent of GDP a decade ago, and now its 175 percent. This is the opposite of austerity. It is a government-sponsored orgy."

Kako zanimivo....kot da je "goverment expanding" kej narobe...je ...če ne delaš to predolgo in...če nimaš svoje valute....

Se spomnite Putina....ko so mu začeli zapirati pipco pri nafti(in plinu) je naredil kaj? Povečal goverment expanding....Ampak on je imel svojo valuto a ne...Nič narobe....problem je če nekdo pere možgane po netu preko raznih.....ha ha ha lej kolk je Rubelj padu...he he he. Znano? USSA ima največji goverment expanding. In?

Dejmo še nekaj....poenostavljeno rečeno....poveča se balon v privatnem sektorju....poveča se JU kot servis....Balon poči....Problem je JU? Kako hudiča je problem če je privatni sektor špekuliral in izgubil? Nekaj starih je dal v penzijo ostale pa na čakanje ali na sončno....ja ja država je kriva... JAsno je ...da v privatnem sektorju obstaja sistem....dobiček meni...zguba....državi...

Dejmo še nekaj....ali za svoje početje(špekulansko obnašanje) privatni sektor plačuje dovolj? Ne....


Dobiček vozi v domačo državo(Tujci) ali pa v oaze.... Ampak dejmo se ukvarjat z JU....Ne še bolje dejmo se ukvarjat z Cigani....

Kot sem rekel...Ni idealne države, da ne bi našel česar, za kar bi uporabil za spuščanje megle...

Faak samo tebi pa ga dogaja na polno. Nisem se videl da bi se komu dalo izvajati toliko brainstorminga sam s sabo in konsrantno mimo brcat.

Da usa in rusija to igro razsirjanja javne porabe igrata s svojim denarjem, grki pa z nasim in da to nekak ne gre, ti verjetno ni potegnilo?

s svojim denarjem se ihra USA? a zato je med najbolj zadolženimi državami? svojega dolga ne more vrnit v 1000 letih
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zelo fajn je, če se članek, ki ga komentiraš, prebere celoten, ne samo preleti, ker potem si hitro sam zabiješ žebelj na svoj komentar
grin1.gif
.
Citat:
The problem is as the private economy shrinks, the government’s role keeps expanding. Greece’s debt was 120 percent of GDP a decade ago, and now its 175 percent. This is the opposite of austerity. It is a government-sponsored orgy.
In kje je tu orgija? Dolg je nominalno ostal tam tam, povečalo se je razmerje, in sklepa, da varčevanja ni; še več, da gre za razvrat?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.414
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
Ksz.
Nekaj zmot razjasnimo:
Drzave, ecb so vztopile v kreditno razmerje namesto bank(francoskih in nemskih v vecini) leta 2009-2010, ko je prvic zagustilo. Potem se je zacel program varcevanja, ki je (bil) mantra vse "resevalnih" programov, kjer je sodeloval IMF. IMFstrokovnjaki so lani objavili studijo s katero so sami razkrili neuspesnost taksne politike. Varcevanje namrec povzroci tudi zmanjsanje GDP. Kar posledicno pomeni, da se delez dolga VECA, namesto da bi se manjsal. Kar po kazalcih seveda pomeni, da je potrebno varcevati se bolj, kar pelje v spiralo.
Se pravi grski dolg je bil privaten, vendar so ga Nemci s pomocjo Francozov "podrzavili" in je ratal last nas vseh.
Vsako podaljsanje dolga seveda stane, nekatere ocen naj bi bile, da Grke stane vsak tak uspesen dogovor kakih 300 mio, ki seveda povecajo dolg. To je eden od razlogov, da nekateri Grki, ki poznajo finance, zelijo daljse kreditne aranzmaje. Kar seveda gre v nos vsem financarjem v EU, ki se ukvarjajo sxpogajanji, ker je bil zasluzek odlicen.
Kar se pa ZDA tice. Oni svoj primanjklaj financirajo z obveznicamin, ki so na ztgu in jih lahku kupuje kdor hoce. Kitajska jih ima najvec, Japonska sledi zelo blizu. Skupaj jih imata okoli 2.500 milijard $. Mimogrede, dolg zda je malo vec kot 100% gdp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Nismo tako slabi, avstrija je pred nekaj dnevi dala ven novico, da imajo preko 200 miljard luknje, kar bi naj bilo blizu 90%, če sem si prav zapomnil.

Pa vsi tako želimo v AT oz jo imamo za rajsko deželo?
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Ksz.
Nekaj zmot razjasnimo:

Se pravi grski dolg je bil privaten, vendar so ga Nemci s pomocjo Francozov "podrzavili" in je ratal last nas vseh.
ne-ne-1.gif


vecina EFSF oz. po tvoje podrzavljenega dolga je slo za dokapitalizacijo grskih bank, ki so izgubile najvec pri odpisu grskih obveznic;
ne pozabit, grske banke so imele v lasti vec grskih obveznic kot tuje institucije
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Avstrijcem so štalo naredile njihove banke v vzhodni Evropi.

Kar ni naključje, znano je da imajo jodlarji polni nakradenega, židovskega "zlata" v shrambi, tako da ni čudno, da so se hoteli nekaj it. Povsod se pač krade tam, kjer se lahko.