Grčija

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
je (lahko) bil tudi last kakšnih nemških in francoskih upokojencev, ki so varčevali vse življenje, da bi jim bilo v penziji lepše - s kakšno pravico pa bi ta denar sedaj zapravili Grki?
Če so banke izgubile njihov denar, jim naj vrnejo iz svojega, zakaj ga moramo vračat vsi drugi.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
467716-post_slo.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Citat:
Uporabnik Rosenthal pravi:
"IMF director Paulo Batista says 90% of the Greek bailout funds went directly to German and French banks, not to Athens."

Greek bailout was “to save German & French banks"

In?

Vse skupaj mi zgleda nekako tako, kot tisti "reveži", ki pravijo, da gre cela plača za "položnice", kar lahko pomeni marsikaj, od obrokov za mobilni telefon, izdatkov v štacuni, leasinga za avto...

Oziroma, če pogledamo drugače: recimo da imam kreditno kartico. Lepo kupujem cel mesec vse na kartico in živim bogato. Pride plača in banka trga celo plačo. Sem dobil denar?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Torej, če se vsak sistem sesuje, ni upanja, da bi "nastal" vzdržen sistem, in je torej bolje, da smo na stranih tistih, ki jim je ponavadi lepše, ali zakaj bi se šli sado in bili na strani luzerjev. Torej v trenutnem sistemu je bolje biti na strani zahoda, kot vzhoda, vseeno gre zahodu lepše?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
je (lahko) bil tudi last kakšnih nemških in francoskih upokojencev, ki so varčevali vse življenje, da bi jim bilo v penziji lepše - s kakšno pravico pa bi ta denar sedaj zapravili Grki?
Če so banke izgubile njihov denar, jim naj vrnejo iz svojega, zakaj ga moramo vračat vsi drugi.

Tebi pa ni jasno, kako banke delujejo, ne? Hint - posojajo denar, ki so ga (med drugim) upokojenci varčevali pri njih... če ne dobijo denarja nazaj, gre banka (in z njo prihranki upokojencev) cugrunt...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Torej, če se vsak sistem sesuje, ni upanja, da bi "nastal" vzdržen sistem, in je torej bolje, da smo na stranih tistih, ki jim je ponavadi lepše, ali zakaj bi se šli sado in bili na strani luzerjev. Torej v trenutnem sistemu je bolje biti na strani zahoda, kot vzhoda, vseeno gre zahodu lepše?

Ni važen vzhod ali zahod, razlika je v tem, da so zahodnjaki vajeni delati in sami služiti svoj denar...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
gre banka (in z njo prihranki upokojencev) cugrunt...

Pojma nimaš. Tako banko se dokapktalizira z davkoplačevalskim denarjem.
nahrung002.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Banka z mojim denarjem hazardira, če zasluži, me to nič ne briga in dobiček je njen, če izgubi, je izguba denarja kar naenkrat moja.......pa seveda igranje z mojim denarjem ji moram plačevat, da se sploh hoče igrat z njim,
a viš , zato je treba ves sistem prefukat in vrhnje gospodarje lutk u lukne zafukat, če hoče čloiveštvo preživet.

pa banke posojajo denar, ki ga sploh nimajo, ki sploh ne obstaja, zato dokapitalizacije iz davkoplačevalskega denarja, -kraja narodu......na ta način so najbogatejši prišli iz zadnje krize še 60% bogatejši.
-kapitalistični raj
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.496
290
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Banka z mojim denarjem hazardira, če zasluži, me to nič ne briga in dobiček je njen, če izgubi, je izguba denarja kar naenkrat moja.......pa seveda igranje z mojim denarjem ji moram plačevat, da se sploh hoče igrat z njim,
a viš , zato je treba ves sistem prefukat in vrhnje gospodarje lutk u lukne zafukat, če hoče čloiveštvo preživet.

pa banke posojajo denar, ki ga sploh nimajo, ki sploh ne obstaja, zato dokapitalizacije iz davkoplačevalskega denarja, -kraja narodu......na ta način so najbogatejši prišli iz zadnje krize še 60% bogatejši.
-kapitalistični raj
Problem tega je zlizanost bank z oblastjo. Enako kot v ZDA. Tam folk šalta med višjimi funkcijami v privatnih bankah in zakonodajnimi in nadzornimi telesi (npr. ministrstvom za finance in ameriško centralno banko). Kaj meniš zakaj
grims-1.gif
.
Podobno je pri nas, le da je tukaj zlizanost še večja, saj so banke dejansko v državni oblasti. Torej, če nisi ubogljiv capl, odpeketaš iz banke po hitrem postopku, saj politika dejansko obvladuje vse funkcije.
In to, kar ti pišeš (o našem denarju za dokapitalizacijo) velja za zlizane banke v državni lasti. Čudno, da Banka Koper ni potrebovala dokapitalizacije in je čisto ok. Morda zato, ker nima miljaunžt pijavk in ker so v njej na položajih ljudje, ki morajo delat posel in dobiček za lastnika, ne pa futrat miljon pijavk in delat tisoče ''uslug'' vsak dan. In odobravat kredite na ''dobro ime'' pravim političnim pripadnikom, itd... To ni kapitalizem, temveč podkupovanje, zlizan kvazi kapitalizem.

Pa še nekaj, da se razumemo: kolikor jaz vem nikjer nikogar niso silili z življenjem preko svojih zmožnosti in najemnjam krede. Ali se motim? Če so Grki požrli pojedino, naj jo sedaj še plačajo.
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Torej, če se vsak sistem sesuje, ni upanja, da bi "nastal" vzdržen sistem, in je torej bolje, da smo na stranih tistih, ki jim je ponavadi lepše, ali zakaj bi se šli sado in bili na strani luzerjev. Torej v trenutnem sistemu je bolje biti na strani zahoda, kot vzhoda, vseeno gre zahodu lepše?

He he....

Sam miljoni mrtvih v kugah in vojnah na zahodu ne pričajo, da je bilo zahodu lepše....Če zraven dodam še prvo in drugo svetovno vojno...hmmmm ... To da nam je ZDAJ na zahodu lepše je tudi mit, ki je večinoma kreditiran....V osnovi pa, kot sem že nič kolikokrat rekel...nam je I-lepše....če razumeš kaj hočem povedat. Dokler se nam percepcija "kaj je lepše" ne spremeni, sploh ne moremo primerjat različnih ureditev....Zato tudi hitijo s svetovno ureditvijo za vse..ker potem bomo vsi v drehu in spet ne bo primerjave.

JEP dragi moji...problem je percepcije....v socializmu smo gledal na zahodne avte kot nekaj "pomembnega"....dopust ob hrvaški obali v prikolci in smučanje v kranski gori pa kot nekaj brez veze....Danes ima vse več ljudi dober avto(v primerjavi s prejšnim vsak) pa si marsikdo ne more privoščiti počitnic tako poleti kot pozimi. Če vključimo tudi, kolk je dnarja bilo danega za počitnice danes od kredita ali pa od prodaje kar so starci nardil...jih ostane bore malo, katerim bi lahko rekli da si lahk privoščijo....


Suma sumarum...kolk je slovenija danes zapufana....si ne bi smel noben privoščiti ne avta ne počitnic...hmmm in kako smo na zahodu prišli do tega?... Dej povej mi kako si lajhko še kakšen američan privošči počitnice če je njihova država zadolžena 18 triljonov? Ko bodo vsi zapufani(beri en sistem svetovne vlade) ne bo zahoda ne vzhoda...ne severa ne juga....bodo samo tisti, ki se bodo sistemu znašli in tisti, ki bodo postali sužnji....Verjemi mi...zdaj Elita potrebuje take "pro west" patriote....kasneje te bo samo zavrgla kot največjo smet....
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
še enkrat
467716-post_slo.gif

da pa ljudje ne razmišljajo o tem, nam vržejo kost, .... dobesedno.....70let staro, ......pa se prepiramo okol nje
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.496
290
83
Kras
www.mtl.si
Zanimiv pogled.
Posebej ''zanimivo'' bi pa bilo, če se res zgodi, da se državni dolg spravi na nivo komercialnega dolga. Zanimivo zato, ker bi se verjetno v tem primeru obrestna mera po kateri se mi zadolžujemo hitro podvojila, pa bi bili v istem položaju kot pred slabima dvema letoma.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Všeč mi je tale komentar na rtvslo:


"Evo, zdaj bo EU spet grda in lumpa izpadla. Ta grčija je res kot ženska; za vse je fant kriv. Karkoli naredi je narobe in kar ne naredi je tudi narobe. Vedno vse narobe."
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Sej mogoče se bo enkrat vse obrnilo na bolje. Bravo Grki!

Jap, pojutrišnjem ne bodo mogli več dvigniti denarja, sledi izmenjava v naturalijah? Bravo Grki!

Resnično upam, da Grčija propade do dna, da anti-kapitalisti tvojega in Mesecevega kova končno vidite vaš odlični socializem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Slovenija bi lahko zapustila EU, pa probamo s kakšno slovansko,unijo...

Tam nule porežemo in gremo dalje,
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Najbolj prov bi bilo, da bi banke takrat pokrepale... če kam ulagaš pač sprejmeš tudi tveganje.

Pa, bi se vse končalo takoj.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
seveda, ker imamo tako odlično konkurenčno gospodarstvo, enormen izvoz in smo samozadostni.

A bi rad, da bi spet dodajali dodatne ničle na bankovce?