Grčija

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Zanimiv video (če še ni bil), zelo nazorno prikazano. In nekateri ploskate Grškim lenuhom in hedonistom
bonk.gif



 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Banke so ZLO po svetu....in ljudje še puščajo denar v bankah...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Kdor hoče denar in ga noče vračat, hkrati pa si hoče izplačevat prevelike plače in penzije ob slabem delu je zame lenuh. Pa še kakšen pridevnik bi našel zanj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Po kakšni formuli, pa bi ti ocenil, koliko je vredno delo nekoga?

Na vzhodu dela folk po 16ur+ na dan, pri nas pa 8, pa dobijo 50x manj plače, a smo zaradi tega mi lenuhi oz imamo previsoke plače?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Evo, Grki imajo program ukrepov kar na hotelskem lističu: Se da razbrati, kaj piše?


 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.496
290
83
Kras
www.mtl.si
Dober filmček.
Le dopisat bi bilo še treba, da so tudi druge države vedele, kaj se gre Grčija kar nekaj časa, pa niso reagirale. Tudi za maachstritske kriterije je Grčija lepo ponaredila svoje bilance. In to so vedeli vsi, pa so vseeno spustili v EURO cono balkanca. Tako da, tukaj dam prav tistim, ki pravijo, da so tudi posojilodajalke krive. Samo to ne bo kaj dosti pomagalo Grkom... In v filmčku je lepo prikazano zakaj se temu reče državna orgija, zraven so pa še posvečeni seveda. In tukaj je tudi jasno zakaj je folk rahlo nespameten (če se izrazim politično korektno
grin1.gif
) če voli sanjače tipa Mesec. Sam bi takoj volil za njega, če bi imel nek pameten načrt, kje dobit denar za financiranje njegovih sanj. Samo on bi samo sanjal, to je pa tudi vse.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
vprašanje se glasi:

Kdo nam daje kredite?

Odgovor je zelo preprost. Tiskajo ga.....in posojajo, nazaj pa ga zahtevajo z obrestmi. Tega denarja, kateri je na svetu v številkah, NI !!!!
To pa zato, ker ne moreš ti natisniti 10 enot in zahtevati nazaj 11 enot, če 1 enota NE obstaja. Potem lepo natisneš še 10 enot za drugega in 10 enot za tretjega in prvi in drugi in tretji se potem drkajo med sabo in si izmenjujejo blago za enote z obrestmi, ti pa si lepo pokrit in dobivaš obresti od vseh treh. ZAKLJUČENO!!!

Še bolj enostavno? Naredim 10 svinčnikov in jih posodim mulcu, pod pogojem, da mi jih vrne 11. Ker ta dodatni svinčnik NE obstaja, naredim še 10 svinčnikov in jih posodim drugemu mulcu. Potem prvi mulc pomaga drugemu mulcu narediti fračo in ta mu poplača s 3 svinčniki in prvi mulec mi potem lahko vrne 11 svinčnikov in tako daaaaaljeeee.
zmaga.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
To je vse lepo in prav, ampak problem nastane, ko zaradi preveč svinčnikov, ni več zanimanja za njih, potem pa imaš na koncu 1000 svinčnikov zaloge, ker jih nihče nimaš, in jih moraš "prodajati" pod ceno, da jih sploh kdo vzame
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Svinčnik je v bistvu denar, samo zgodbo sem zamenjal. Za denar je zanimanje vedno.
zmaga.gif
Dal sem 2 primera, da se obrazloži, kdo nam daje kredite in od kje se jemlje denar. Ne jemat sedaj svinčnik, kot blago, ampak namesto 1 svinčnika daj 100 milijard dolarjev.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Svinčnik je v bistvu denar, samo zgodbo sem zamenjal. Za denar je zanimanje vedno.
zmaga.gif
Dal sem 2 primera, da se obrazloži, kdo nam daje kredite in od kje se jemlje denar. Ne jemat sedaj svinčnik, kot blago, ampak namesto 1 svinčnika daj 100 milijard dolarjev.
Tako da tudi prekomerno tiskanje denarja pomeni (enako kot pri svinčnikih) izgubo njegove vrednosti. Strokovno se temu reče inflacija.

PS- Eni se še spomnimo dinarjev oz. denarja kateri je bil vsako uro manj vreden.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Pa ne samo dinarji, to niti ni bil tako velik problem, kaj pa to, da ni bilo za dobit kave, cukra..in da so avti lahko izmenično vozili/tankali, ipd...

Svoja valuta in razvrednotenje le-te je en velik hudič, če je država navajena na standard, tam nekje na kubi res neke spremembe ni za občutit, za grčijo ali pa tudi nas, pa bi to bil pravi polom.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
vprašanje se glasi:

Kdo nam daje kredite?

Odgovor je zelo preprost. Tiskajo ga.....in posojajo, nazaj pa ga zahtevajo z obrestmi. Tega denarja, kateri je na svetu v številkah, NI !!!!
To pa zato, ker ne moreš ti natisniti 10 enot in zahtevati nazaj 11 enot, če 1 enota NE obstaja. Potem lepo natisneš še 10 enot za drugega in 10 enot za tretjega in prvi in drugi in tretji se potem drkajo med sabo in si izmenjujejo blago za enote z obrestmi, ti pa si lepo pokrit in dobivaš obresti od vseh treh. ZAKLJUČENO!!!

Še bolj enostavno? Naredim 10 svinčnikov in jih posodim mulcu, pod pogojem, da mi jih vrne 11. Ker ta dodatni svinčnik NE obstaja, naredim še 10 svinčnikov in jih posodim drugemu mulcu. Potem prvi mulc pomaga drugemu mulcu narediti fračo in ta mu poplača s 3 svinčniki in prvi mulec mi potem lahko vrne 11 svinčnikov in tako daaaaaljeeee.
zmaga.gif

A bejz bejz, kaj pa cas ko je oseba ki ti je posodila svincnike in jih ne more uporabljat? Ideja je da ti iz desetih svincnikov, ki si si jih sposodil narises nekaj, kar kasnej zamenjas za 5 svincnikov, in potem vrnes 11 svincnikov, 4je pa ti ostanejo. Sej ni tolk rezko to razumet, razen seveda ce si lenuh in namest da rises, rajs menjas svincnike za gyros in uozo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.951
1.833
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
http://www.forbes.com/sites/ni...pe-infographic/
Grki 42, Nemci 35 ur.
Kdo je lenuh ?
Vam je nekaterim Nemčija preveč glave oprala s svojo demagogijo.

Pa ne pozabite, Slovenija ima z Grčijo več skupnega kot si je marsikdo pripravljen priznati.

Daj prosim te lepo vklopi mozgane naslednjic preden trosis take neumnosti. Kaj ti pomaga ziljon oddelanih ur, ce so neefektivne, brez dodane vrednosti in po stari grski navadi malo prirejene stevilke
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
vprašanje se glasi:

Kdo nam daje kredite?

Odgovor je zelo preprost. Tiskajo ga.....in posojajo, nazaj pa ga zahtevajo z obrestmi. Tega denarja, kateri je na svetu v številkah, NI !!!!
To pa zato, ker ne moreš ti natisniti 10 enot in zahtevati nazaj 11 enot, če 1 enota NE obstaja. Potem lepo natisneš še 10 enot za drugega in 10 enot za tretjega in prvi in drugi in tretji se potem drkajo med sabo in si izmenjujejo blago za enote z obrestmi, ti pa si lepo pokrit in dobivaš obresti od vseh treh. ZAKLJUČENO!!!

Še bolj enostavno? Naredim 10 svinčnikov in jih posodim mulcu, pod pogojem, da mi jih vrne 11. Ker ta dodatni svinčnik NE obstaja, naredim še 10 svinčnikov in jih posodim drugemu mulcu. Potem prvi mulc pomaga drugemu mulcu narediti fračo in ta mu poplača s 3 svinčniki in prvi mulec mi potem lahko vrne 11 svinčnikov in tako daaaaaljeeee.
zmaga.gif

A bejz bejz, kaj pa cas ko je oseba ki ti je posodila svincnike in jih ne more uporabljat? Ideja je da ti iz desetih svincnikov, ki si si jih sposodil narises nekaj, kar kasnej zamenjas za 5 svincnikov, in potem vrnes 11 svincnikov, 4je pa ti ostanejo. Sej ni tolk rezko to razumet, razen seveda ce si lenuh in namest da rises, rajs menjas svincnike za gyros in uozo...


CASH je princip kar lepo razložil...in ja....Printajo ga brez realne osnove....Potrebo pa napihujejo na vse možne načine...od raznih fejk vrednosti podjetij, ki jih določa "trg" do "mednarodnih" dogovorov ala Petrodolar do prepričevanja držav z silo v imenu demokracije....

Lahko naštevamo in naštevamo...ampak vse ima v bistvu za en cilj.....ohranitev tega sistema...

CASH je naredil eno manjšo napako....primerjal je valuto z realo(svinčniki)....ne moreš tega primerjat, ker valuta ni denar. Denar ima realno osnovo in je uporabljen za lažjo blagovno izmenjavo.... Valuta ne...

Ampak kje je problem tega sistema?

Prvi je, da dobiček od tiskanja fiktivnega denarja, ki ga morajo davkoplačevalci plačat gre direktno k oligarhom ala Kenedy, Du Pont, Rotschild....Govorimo o stotinah biljonov letno. Da to deluje...hranijo sistem, ki v osnovi ne more preživeti...Tako kot v Grčiji, ki so oligarhi "kupovali" mir pred potencialnimi "nergatorji", tako ti oligarhi kupujejo mir, da hranijo razne lobije ala vojska itd...

Vendar to ne počno s svojim denarjem...pač pa...zopet z denarjem, ki ga naprintajo.Problem je...USSA sistem je postal tako megalomanski, da ga mora VES svet hranit da ne razpade....Zelo verjetno USSA drži v šahu z realnimi grožnami, da bodo sesul vse v kolikor pustijo da propadejo....IMF je dejansko FED!!!!!! Ta sili države in ljudi da preidejo na ta sistem. Več držav, ki se pridruži...dle časa ohranjajo ta sistem....