GPS za tek

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.656
10.263
113
kod Džej-Zija
Imaš že nazaj.
grin1.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Na nemškem amazonu sem ga jaz dobil v začetku leta za 270 s poštnino. Model s HR pasom.

a pa ti velja garancija pri nas?

Jaz sicer nimam teh izkušenj, ampak folk poroča o zelo dobrem odnosu uradnega servisa za Garmin tudi za naprave, ki niso kupljene pri nas.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Kako pa to da so Polarji toliko cenejši od Garminov? Gledam cene in je kar veliko stvari na razpolago že za okoli 150eur, Garmini pa vsaj 100e več.

V čem je fora? So Polarji toliko slabši?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Kako pa to da so Polarji toliko cenejši od Garminov? Gledam cene in je kar veliko stvari na razpolago že za okoli 150eur, Garmini pa vsaj 100e več.

V čem je fora? So Polarji toliko slabši?

Ne vem sicer, katere modele si primerjal, ampak najbolj logičen odgovor, ki se ponuja je gps čip. Pri Garminih je vgrajen, pri Polarju ga je potrebno dokupiti.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Kako pa to da so Polarji toliko cenejši od Garminov? Gledam cene in je kar veliko stvari na razpolago že za okoli 150eur, Garmini pa vsaj 100e več.

V čem je fora? So Polarji toliko slabši?

Saj v bistvu niti ni Polar cenejši od Garmina, če želiš imeti GPS moraš dokupiti senzor, ki stane 120 €.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Na nemškem amazonu sem ga jaz dobil v začetku leta za 270 s poštnino. Model s HR pasom. Nižje je po mojem težko prit, razen, če je rabljen ali pa dvomljiva štacuna, ki se ji je najbolje izognit.
Pa ne nasedat ponudbam na ebayu iz Izraela, ki se jih je zadnje čase kar nekaj nabralo in so navidez ugodne, ker boš plačal carino.

A ti je kaj jasno zakaj napišejo na nemških spletnih trgovinah al pa nizozemskih, da je "nemški model" ali pa "nizozemski model"... v čem je fora? A obstaja potem samo nemški ali nizozemski jezik al kaj?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Na nemškem amazonu sem ga jaz dobil v začetku leta za 270 s poštnino. Model s HR pasom. Nižje je po mojem težko prit, razen, če je rabljen ali pa dvomljiva štacuna, ki se ji je najbolje izognit.
Pa ne nasedat ponudbam na ebayu iz Izraela, ki se jih je zadnje čase kar nekaj nabralo in so navidez ugodne, ker boš plačal carino.

A ti je kaj jasno zakaj napišejo na nemških spletnih trgovinah al pa nizozemskih, da je "nemški model" ali pa "nizozemski model"... v čem je fora? A obstaja potem samo nemški ali nizozemski jezik al kaj?

To se da itak spremeniti. Jaz sem si nastavil kar Slovenščino. Kje si pa videl, da piše nemški model?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
na dveh spletnih straneh sem že zasledil, pozabil točno kje, na nizozemski strani je pisalo Nederland model, na nemški strani pa "fur deutsche markt".... mi ni blo čisto jasno v čem je štos.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
...ksz

Čimceneje iščem Garmin/Suunto/Polar ki bi mi omogočal dve funkcije: pulz meter in višinomer. Malo gledam ponudbo in za takšne potrebe je treba pogledat za urami, ki so vsaj 250eur. Sem spregledal kakšen model ki je cenejši?

Pred časom se je podajal Suunto X3HR, ki pa žal ni več v proizvodnji. Ima kdo kakšno pametno alternativo?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Te poceni suunto se kvarijo da je joj, pa višino kažejo glede na pritisk.To pomeni, da niso ne vem kak natančne.Pa ob večjih spremembah pritiska, jo je treba ponovno skalibrirat.Pulz pa kaže OK. Mam doma že 3jo, prejšnji dve sta bili zamenjani na servisu brezplačno.Po novem pa dobiš za zamenjano uro le še 3 mesece garancije.

Sicer pa je moderne oblike, dovolj velika,ima super ohišje in pas. Le steklo/plastika je slabo in se prek polariziranih očal vidi, kot da je povsem zažgano.No, pa seveda zna kak gumb crknit/nehat delat , pa le ti so mehki in osvetlitev zna mrknit.Pa pas ni najbolj udoben.Gre pa skozi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.656
10.263
113
kod Džej-Zija
Za domačo rabo je barometrični višinomer, ki je temperaturno kompenziran, daleč najbolj natančna zadeva. Je pa res, da je precej odvisno od modula, ki je v uro vgrajen. Boljši modeli pri Suuntu imajo odlične module, ki so zelo natančni, ko gre za minimalne spremembe zračnega pritiska. Brez kalibracije odstopajo običajno le nekaj deset metrov od točne višine. Če uro kalibriraš ob odhodu od doma ali celo med potjo na referenčnih točkah, so več kot dovolj natančne za še tako zahtevne pohodnike in alpiniste, z odstopanjem le nekaj metrov od natančne višine.

Od takega višinomera je boljši samo še barometrični z gps in akselerometrom, tak je pa trenutno samo Suunto Ambit, s temu primerno ceno okrog 450€. Ure samo z gpsom imajo katastrofalno slabo natančnost merjenja višine, ker so za natančno višino redko izpolnjeni potrebni pogoji, da sprejemnik lovi signale satelitov, ki čimbolj pokrivajo celotno nebo. V steni tako začne višina nekontrolirano skakati po nekaj sto metrov gor in dol. Preverjeno lastnoročno.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Ups, sem se ti pozabil zahvaliti.

No potem sem malo razmislil, počakal do plačila določenih zapadlih računov in sem vzel Suunto Vector HR. Do zdej sem jo dvakrat preizkusil in stvar dela tko kot je treba. Ampak bo še kak teden trajal da vse te LOGe, memoryje in podobne stvari poštudiram
smile-1.gif