GPS za tek

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Endomondo je zakon, sploh na blackberryu zaradi dobre avtonomije baterije. Obstaja tudi za android, wm, ios in symbian OS.
Garmin 405 hr mi vcasih ne najde satelitov, polna baterija pa zmore malo vec kot polmaraton...
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
823
41
28
Tokrat se strinjam z žajfo - 405(cx) res dobro lovi gps signal. Hiba je le, da se okvirju na dotik (touch bezel) dobesedno zmeša in je v vlažnih pogojih (beri, ko je moker od švica) praktično neuporaben. Menda je ta hiba odpravljena pri modelu 410.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
V soboto sem šel na Šmarno goro in sem imel priklopljen Endemondo program. Posebej sem ga zalaufal za vzpon in za spust s hriba. Obakrat sem šel po isti poti in zanimivo da mi kaže da sem pri vzponu naredil 4,36 km, pri spustu pa 3,29 km, kar je zaokroženo 1 km razlike in to ni malo. Potem sem pa še včeraj ko sem še enkrat preverjal podatke opazil še eno zanimivo stvar. Pri vzponu sem imel povprečno hitrost 8,9 km/h in max hitrost 7,8 km/h. Kako je mogoče da je povprečje večje od maksimalne hitrosti??? In pri spustu sem imel max hitrost 22,7 km/h kar se mi tudi zdi kar malo pretirano glede na to da vem da sem hodil celo pot z normalno hitrostjo saj nisem želel reskirati da se mi "odpre" stara poškodba gležnja.
A mi kdo zna razložit vsaj zakaj je razlika 1km pri razdalji in zakaj je povprečna hitrost večja od maksimalne? Vedno bolj se nagibam k temu da je program bolj slabe kvalitete in da mu ni ravno za zaupat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ali lahko izvoziš podatke na kak zemljevid? Glede dolžine bi znalo bit, da je gps signal falil in je direkt ravno črto naredil do naslednje točke.
za max pri spustu je po mojem povezano s tisitm mankajočim 1km.
za povrpečno hitrost je pa res hecno:)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To je res čudno. Morda je vmes izgubljal signal...

Meni za kolesarjenje super služi. Že parkrat testiral na enaki trasi in je bilo razlike za 10-20m.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Evo testiram še en program za androide. Imenuje se "runtastic". Na prvi pogled deluje program bolj pregleden in uporaben od ostalih tako na PDAju kot na PCju. Danes testiral s kolesom. Zaenkrat vse OK. Bomo vidl kako se bo kej odrezal še v gozdu kjer so lahko motnje. Aja pa prvi mesec ti dajo zastonj golden članstvo tko da čakam tudi da to poteče da vidim kaj in koliko ti potem pustijo v zastonjškovi verziji. Če ma kdo kake pozitivne in negativne izkušnje z tem programom pa naj mi javi prosim.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.589
701
113
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
A mi kdo zna razložit vsaj zakaj je razlika 1km pri razdalji in zakaj je povprečna hitrost večja od maksimalne? Vedno bolj se nagibam k temu da je program bolj slabe kvalitete in da mu ni ravno za zaupat.

Zaradi slabega signala ali zanič filtracije sledi, se izgubijo ovinki in zato je pot krajša in povprečna hitrost višja.

To da je avg večja od max je lahko samo posledica slabega SW.
Recimo, da max zapisuje sproti, avg pa izračuna iz filtriranega zapisa sledi.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Preizkusil program RUNTASTIC . Zaenkrat še najbolj točen in malo baterije požre. Mislim da bom ostal kar na tem programu. Odličitev je odvisna le od tega koliko uporabnega mi ostane ko mi poteče gold paket ki je prvi mesec po vpisu zastonj.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.067
1.313
113
ksz

Preizkusil program Sporty pal


-dolgo časa išče satelite (10min)
-podatke shrani tudi na samo napravo
-podatkov drugače kot s programom ne moreš spraviti na spletno stran


Testiral sem tudi Endomondo:

-hitro najde satelite (10 sec)
-podatkov ne shranjuje na napravo ( če se ne moreš povezat na internet -- papa podatki)
-podatkov drugače kot s programom ne moreš spraviti na spletno stran


Z nobenim od teh dveh programov se nisem mogel povezati na splet. endo javla unknown error. Sporty pa se sesuje.

Torej programa sta popolnoma neuporabna zame.

Iščem nekaj kar shranjuje podatke na napravo, in da jih potem lahko lastnoročno spraviš na spletno stran.
Kakšna priporočila ?
Lepo bi bilo da je zastonj
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.656
10.263
113
kod Džej-Zija
Za WM si snemi GPS Cycle Computer. Odlična zadeva, imam jo na svojem htcju že nekaj časa, od vseh dosedaj preizkušenih najbolje delujoča.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.067
1.313
113
Evo sem usposobil Sportyja. Tako da lahko pošiljam podatke na net. Endo pa še vedno vztraja pri svoji neznani napaki.
Sem pa ugotovil zakaj je endo uporaben. Če ga prvo poženeš in ti v tistih 10 sekundah najde sateliteke. Se potem tudi Sporty in Garmin povežeta v 20 sec na njih. Ne vem kaj točno naredi endo ampak vsaj zato je uporaben če za druga ne.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.067
1.313
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Za WM si snemi GPS Cycle Computer. Odlična zadeva, imam jo na svojem htcju že nekaj časa, od vseh dosedaj preizkušenih najbolje delujoča.


Grem poskusit s tem. Športni Hrošč se je danes predal.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
žTako Endomondo kot Sporty imata možnost shranjevanja na samo napravo in prenos v svoj profil (ki si ga moraš ustvariti z e-pošto) na spletni strani programa. Kaj točno je problem povezljivosti nebi vedel ampak po moji logiki skor zihr ni v programu. Dostikrat ima na to lahko upliv prisotnost visokih zgradb ali dreves, slišal sem celo da oblačnosti (naelektreno ozračje v oblakih baje zelo moti sprejem signalov). Predvidevam da ali nisi oba programa testiral na istem mestu predvsem pa ne ob istem času. Če program testiraš ga daj večkrat in na večih mestih, potem pa potegni povprečje iz testa. No mal sem še zašel. Prenos podatkov lahko izvedeš ročno ali nastaviš avtomatsko. Jaz sem dal na ročno ker ko sem doma v dosegu WiFi-ja se povežem na net in prenesem podatke v svoj profil, pri tem pa mi ostanejo tudi na napravi kjer jih lahko (vsakega posebej) tudi brišem. Sam sicer uporabljam prograna na androidu ampak mislim da to nebi smel bit problem (v tvojem primeru) pri prenosu oz. shranjevanju podatkov.

Če imaš možnost na Winsih preizkusi še runtastic jaz sem najbolj zadovoljen zaenkrat s tem programom od naštetih treh.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.067
1.313
113
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
žTako Endomondo kot Sporty imata možnost shranjevanja na samo napravo in prenos v svoj profil (ki si ga moraš ustvariti z e-pošto) na spletni strani programa. Kaj točno je problem povezljivosti nebi vedel ampak po moji logiki skor zihr ni v programu. Dostikrat ima na to lahko upliv prisotnost visokih zgradb ali dreves, slišal sem celo da oblačnosti (naelektreno ozračje v oblakih baje zelo moti sprejem signalov). Predvidevam da ali nisi oba programa testiral na istem mestu predvsem pa ne ob istem času. Če program testiraš ga daj večkrat in na večih mestih, potem pa potegni povprečje iz testa. No mal sem še zašel. Prenos podatkov lahko izvedeš ročno ali nastaviš avtomatsko. Jaz sem dal na ročno ker ko sem doma v dosegu WiFi-ja se povežem na net in prenesem podatke v svoj profil, pri tem pa mi ostanejo tudi na napravi kjer jih lahko (vsakega posebej) tudi brišem. Sam sicer uporabljam prograna na androidu ampak mislim da to nebi smel bit problem (v tvojem primeru) pri prenosu oz. shranjevanju podatkov.

Če imaš možnost na Winsih preizkusi še runtastic jaz sem najbolj zadovoljen zaenkrat s tem programom od naštetih treh.

Žal na windows platformi ne omogočata ročnega prenosa podatkov. Programa sta bila testirana na isti lokaciji, danes pa sem na tej lokaciji testiral še GPS Cycle Computer . Bilo je lepo nebo brez oblačkov
smile-1.gif


Vedi pa tole da Endo in športnihrošč nista posodabljana za windows platformo.