gps kateri?

shift

Guru
20. jul 2007
9.852
2.225
113
za šankom
prednost naj bo čim boljša pokritost slovenije in čim cenejša varijanta.zadeva se bo uporabljala za lociranje lekarn in drugih farmacevtskih podjetij po naši zeleni državi.torej kaj predlagate.ker me opisi GPS malo begajo katero karto že imajo.
najrajši bi kakega garmina(200,205,250)samo so opisi tako skopi da ne vem kaj je že naloženo gor in kaj ne.rad bi neki ki ima v osnovi že slovenijo gor naloženo da se ne zaj.ebavam.sem čisti zelenc za gps zato bo vsako mnenje olajšalo moj nakup.hvala in LP!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za 229 EUR dobiš model 205W (širok zaslon), ki ima zraven karto Slovenije = Adriaroute, ki ima najboljšo pokritost naše države, tudi s POI točkami.

Model 205w brez karte Slovenije je 160 EUR.

Če kupiš za 229EUR imaš zadevo res out of box, vklopiš in začneš delati.

Hkrati boš lahko na PCju s programom Mapsource pregledno in lepše (nove, druge ikone) naredil lastno bazo lekarn, ki jo boš potem lahko delil z drugimi, ne glede na firmo navigacije.

Ta sistem lociranja koristi večje podjetje za raznašanje poštnih pošiljk pri nas. Na ta način so tudi učinkovito zmanjšali pot, čas in stroške (bom smiselno načrtovanje poti).

btw: sama karta Adriaroute že vsebuje precej lekarn. Enako karto uporablja tudi Telefonski imenik (torej od Monolita), tako da si boš lahko pri načrtovanju, iskanju, kjer morebiti ne bi bilo lokacije pomagal še z imenikom). Vendar pa Adriaroute vsebuje hišne številke vseh naselij v Sloveniji (z nekaterimi pomanjkljivostmi).




p.s.
8.4.2008 Monolit SC kartografija in novosti
Monolit SC kartografija je v svetu edinstvena, saj edina omogoča podrobno navigacijo po celotni Sloveniji. Ponosni smo, da uporablja našo kartografijo večina podjetij, ki omogočajo storitev navigacije. Poleg slovenskih podjetij, ki omogočajo navigacijo; Mobitel, Si.Mobil, Telekom, PIRS. smo še posebej ponosni na tuje ponudnike navigacije, ki uporabljajo našo kartografijo. Poleg Garmina, Av MAP, Mio Tech, Maggelan, posebej izpostavljamo podjetje NAVTEQ, kot eno od vodilnih kartografskih podjetij na svetu. NAVTEQ-ovo kartografijo Slovenije uporablja večina navigacijskih naprav in ostalih podjetij, ki omogočajo navigacijo; Nokia, Sony, Navigon, Blaupunkt, Garmin, www.map24.com, celotna avtomobilska industrija,…
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Te naprave osebno ne poznam, po vseh testih pa je tudi v redu nakup, tako da tudi nič ne bo narobe.

S to razliko, da ima tale mio "le" 3.5" zaslon, napram 205w modelu, ki ima 4.3". Vendar je za navigacijo dovolj=standard ze 3.5 pa tudi manj.

Za ostalo o tej napravi pa lahko pogledaš v podforum oziroma ti bo kdo iz prve roke povedal.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.852
2.225
113
za šankom
evo naročen mio
enaa je dal še malo popusta in free dostavo tako da bo 134€ kar se mi zdi ugodno glede na kartografijo ki je že naložena in funkcije
hvala lepa vsem za info.
podrobnosti o izdelku napišem ko ga dobim in preizkusim.LP!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Zakaj pa ne NAVIGON 1210/2210 ?

Zakaj je to vprašanje namenjeno meni?
smile-1.gif

Ti mu svetuj, če poznaš, nihče ni rekel da ne.